Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mikor érik meg egy kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor érik meg egy kapcsolat (érzelmileg) az összeköltözésre?

Figyelt kérdés

2016. febr. 28. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Van akiknél pár hét is elég, van akiknél évek... Emberfüggő.
2016. febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Néhány hónap, fél év után már nagyon akartuk. Előtte is volt róla szó.

Valahogy meg kell ismerni a másikat.

2016. febr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is emberfüggő! Én csak a saját példámat tudom felhozni:


Barátnőmmel egy idősek vagyunk, párjaink is egyidősek. Mi 2,5 éve vagyunk együtt és alig várjuk már, hogy végre minden adott legyen ahhoz, hogy összeköltözzünk, barátnőmék lassan 5 éve vannak együtt és nekik még a terveik között sem szerepel ilyesmi.


De szerintem ha megérik érzelmileg ilyesmire egy kapcsolat, azt érezni fogod :-)

2016. febr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem normális, ha öt éve együtt vannak, de nem akarnak összeköltözni, bár ez csak az én véleményem.
2016. febr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hány évesek a felek? Ha már mindketten felnőttek és a saját lábukon állnak, akkor minél előbb. Legalább eldől, hogy összeillenek-e vagy sem. Hülyeség éveket elpazarolni.
2016. febr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Szerintem nem csak az érzelmi része számít, hanem millió más is. Mi például egy hét se telt el és már összeköltöztünk, igazából még nem is volt biztos, hogy hosszú kapcsolat lesz-e belőle. De mindkettőnknek pont új albit kellett nézni, így annyi volt a logika, hogy ha most külön kiveszünk két lakást vagy szobát, akkor egy évre lekötjük magunkat (annyit szoktak minimum kikötni), és ha jó a kapcsolat, akkor addigra már úgyis összeköltöznénk. Így meg max. egyikünk elköltözik, ha kiderül hogy nem működik.

Működött :)

De simán megértem, ha valaki mondjuk még a szülőknél él, esetleg kollégista, és nem akar rögtön az elején lépni és nagy kiadásba verni magát, amíg még nem biztos a kapcsolat.

Van olyan ismerős pár, akik 7 év után, esküvő után költöztek össze. Náluk az működött. Mindkettejüknek egyedül volt az anyukája, nekik is el kellett rendezni, hogy tudnak megélni egyedül (ötvenes szakmunkás nőkért már nem nagyon kapkodnak a munkavállalók, szóval a kőkemény anyagiak is közrejátszottak). Ez valahol szép, mert összehozták, hogy mindkét családi házat eladják, az anyukáknak vettek egy-egy kisebb, olcsó fenntartású garzont, a különbözet pedig indulótőke lett a saját lakásukhoz, mindenki jól járt. De azért nem tudom elképzelni, hogy bírták ki azt a 7 évet.. :D

2016. febr. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nereida3 ***** válasza:
Nekünk egy hét elég volt rá. :D De már volt előző tapasztalat együttélés terén, és jó emberismerők vagyunk.
2016. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Sziaa hat szerintem ha jol meg ismeritek egymast minimum egy evig es utanna koltozhettek ossze
2016. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül tartja a mondás, hogy "lakva ismerszik meg az ember". Csak akkor tudsz valakit igazán megismerni, ha együtt élsz vele. Szóval ha hosszú évekig jártok összeköltözés nélkül, akkor nem derül ki az, ami összeköltözve 2 hét alatt kiderül.

Szóval szerintem nem a kapcsolatnak kell megérnie az összeköltözésre, hanem a feleknek. Ha már saját lábon állnak anyagilag és nem szorulnak a szülőkre, akkor én mindenkit arra biztatok, hogy pár hónap, fél év elteltével vágjon bele! Ha a partnere nem akarja, akkor meg el kell gondolkodni, hogy ennek mi az oka...

2016. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utsó hibátlan okfejtéssel állt elő.
2016. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!