Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A barátnőm teljesen rákattant...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm teljesen rákattant ez egészséges életmódra, szerinte az lenne a jó ha állandóan csak salátákat ennék, otthon is csak azt hajlandó csinálni. Hogyan állítsam le (hogy ne sértsem meg közben)?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja belekezdett a diétába, lelke rajta, szerintem amúgyis jól nézett ki. Aztán persze már csak saláta, zöldségek, néha hússal néha anélkül, volt az otthoni menü (korábban nagyon "magyaros" kajákat csinált mert azokat tanulta otthon). Még ez is belefért, mondván ha én nem eszem amit ő, csináljak/rendeljek még örültem is hogy kicsit egészségesebben fogok étkezni (eléggé nem figyeltem oda és a zöldségekért különben se vagyok oda).

Most ez odáig fajult h állandóan kér h az általa kitalált étrendet (amit direk tnekem csinált) kövessem, munka közben is csak ilyeneket egyek. A nasikat kidobja a kukába, ha pizzát rendelek leüvölti a fejem h ez enm fair h ő diétázik én meg pizzát kajálok közben...


Mivel láttam mennyire fontos neki ezért belementem h egy hónapig követem az étrendet, 2 hét után már a falat kapartam a sok salátától meg h nem ehetek édességet...


Most letelt az 1 hónap és nemhogy megdícsérne h kibírtam a kedvéért hanem elvárja h folytassam, (igazából fogyókúra szempontjából tényleg nem volt rossz, de én nem bírom ki h ne egyek finom kajákat).

Tudom h igazából le is sz . rhatnám mert nyilván azt eszem amit akarok, főleg mikor nem vagyok otthon, de nem akarom megsérteni mert látom h mennyire nagyon odavan ezért a témáért és igazából jót akar nekem.


Ötletek, hogyan lehetne "kompromisszumra" jutni?


2016. ápr. 13. 15:23
1 2 3
 1/21 Sunshinedoll ***** válasza:
86%

Nem értem, miért akarja rád erőltetni a saját dolgait, ráadásul az ilyen nyúldiétát nagyon sok ember szervezete nem tolerálja, mert nem jut elég kalóriához.

Ha nem akarod megsérteni, akkor Mondjuk egyezzetek ki, hogy vacsorázol vele, azt, amit ő eszik, de ebédre hadd válaszd ki te, mit akarsz enni. Mondd meg neki, hogy nincs elég energiád ezzel az étrenddel és nem érzed jól magad így, úgyhogy neked kell valami laktatóbb dolog ebédre.

2016. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Saláta salátával sem jó! Gondolom kalóriát számol a kedves barátnő. Azt vegye számításba hogy míg neki (gondolom) 1000-1300 az, amit belőtt saját magának, neked azért 1700-2000, picit több is kell, hogy ha aktív fizikai munkát végzel.

Próbáljon meg csinálni olyan kajákat aminek alacsony a kalória értéke és mégis laktat, rengeteg ilyen van.

Ebédre például 100 g rizs, köles,kuszkus akármi mellé 15 dkg csirkemell + zöldségek, amiből nagyon nagyon jól lak az ember, 500 kalória körül van.

Én sem preferálnám egy hétnél tovább a saláta kombókat.

Beszélj vele hogy búvárkodjon kicsit a neten aktívabban és keresgéljen ami mind a kettőtöknek jó lesz!

2016. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Ha diétázik, pont hogy ennie kellene húst, különben az alacsonyabb energiabevitel miatt leépülnek az izmai, és vékony plötyi lesz.


[link]


[link]


[link]


Az étkezést pedig mindenkinek saját magára mérve kell kiszámolnia, amit ő eszik, az neked valószínűleg édes kevés.

2016. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Úgy mondanám hogy bent hétköznap kb 3-4-szer eszem húst (sovány hús, csirke vagy hal), viszont a köret mindig zöldség, kb heti 2-szer rizs. Tészta, sültkrumpli, stb ilyen köretek kizárva.

Emelett vacsorára általában saláta van, általában magában, kb heti 1-2-szer csirkével. Hétvégén általában eszünk húst.

Ez valóban egészségtelen? Mert ezzel meg tudnám győzni... De szerintem hús szempotnjából ez így nem vészes... Az a baj h eléggé kiszámolta hogy ne legyen egészségtelen :) persze az h csökkent az energiaszintem, tisztán látható, de szerinte ez idővel majd változni fog....

2016. ápr. 13. 16:12
 5/21 A kérdező kommentje:
Illetve pl. az ilyen húsos kaják h pörkölt, rántott hús, hamburger, steak stb kizárva. Csak csirke vagy hal, grillezve, minimális olajjal.
2016. ápr. 13. 16:13
 6/21 Sunshinedoll ***** válasza:
60%
Nem egészségtelen, de ha nem viszel be velük megfelelő kalóriát (és szénhidrátot), akkor az! Nyilván a tészta nem egészségesebb, mint a zöldség, de én pl lowcarb diétán meg tudnék dögleni, pedig sovány nő vagyok. Ha csak salátalevélen meg sovány húson élek, akkor romlik a koncentrációm és a fizikai, szellemi teljesítményem is. Nyilván nem mindenki ilyen, nincs két egyforma ember, míg ő lehet, hogy élvezi ezt a diétát, neked láthatóan nem jön be. Márpedig a salátában nincs sok kalória, És az 1000-1300 kalória egy felnőttnek is baromira kevés akkor is, ha diétázik, márpedig ezt az értéket szokták a mindenféle divat-diétázós oldalak megadni a megfelelő kalóriabevitelnek.
2016. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Komplexebb választ adok, ami nem biztos, hogy tetszeni fog.


A barátnőd étrendjét nem ismerjük, de ha kiszámolta, akkor az nem egészségtelen, ugyanis már eljutott egy olyan szintre, hogy rájött, számolni kell.


Viszont amikor egész életedben zsíros, cukros dolgokat eszel és hozzászokik a gyomrod a szeméthez és a nehéz ételekhez, akkor átálláskor egy-két hónap kell az átállásra, viszont utána meg sokkal jobban érzed magad tőle.


Gondolj bele abba, hogyha ő egészségesen él akkor megfordult a fejében, hogy veled akarja leélni az életed, de te sokkal nagyobb eséllyel dobod fel a pacskert egészségügyi okból, mint ő és szeretne minél több időt veled tölteni az életben.


Vagy gondolj bele abba, hogy sz*rul nézel ki és megpróbál "sunyiban" diétára fogni téged.


Ha tudod a valódi okot, akkor tudsz vele kompromisszumot kötni.

2016. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tésztát lehet enni, teljes kiőrlésű lisztből, totál egészséges.
2016. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Én mostanában kezdtem el fogyózni. Nézegettem a neten ilyen rendelős oldalakat, amiket házhoz szállítanak. Ott baromi sok ilyen egészséges kaját lehet találni és az sem csak zöldség-hús kombó. Remek kaják vannak, gusztábbnak tűnik némelyik, mint a nem diétás. Lehet, hogy azt ki kéne próbálnotok. Pl. Egészségkonyha, Teletál, ilyesmi.

Az egyhangú étkezés még rosszabb talán, mint az egészségtelen.

Köretnek szerintem lehetne változatosabb dolgokat is: bulgur, kuszkusz, köles, hajdina, stb.

Mostanában már annyi mindenből van light-os kivitel, hogy könnyen válogathat az is, aki tényleg oda akar erre figyelni. Light sajtok, light vajak, stb. Szerintem ha változatosabb lenne a diéta, akkor neked se menne el a kedved a "fogyis" ételektöl.

Ha meg pizzára vágysz vagy ilyesmi, már abból is van low-carb, én nagyon szeretem őket és ha alkalomadtán megkívánom, hát rendelek egyet. Semmi bajom tőle és nem vagyok duci se.

Még egy dolog: egyszer-kétszer meg szerintem simán belefér valami jó egészségtelen kaja is, emberek vagyunk néha jól esik engedni a csábításnak! :))

2016. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

Sehogy :)


Mindig az aranykozep ut a legharmonikusabb dontes.

Pelda: az alkoholista es a megrogzott anti alkoholista is fuggo. Mindketto harcol v. legalabbis szenved.


Koszonom, ha nekem jol esik leverek par sort. Amikor valaki kinal Hápéval, nem allok ellen. Nem koti le a figyelmem(energiam) hogy jajjj most igen v. nem?! :)


Valaki szemettel tomi magat, valakinek meg egy csomo energiajat lekoti hogy kikeruljon jo par etelt.


Nalatok meg komfliktus is tetezi az energia paxarlast, ami tovabbi mas problemakat general ami szinten lehuz.


Szabad embet vagy, szabad dontessel. Donthetsz ugyis hogy maradsz ebbe a csapdaban, megteheted. Nekunk jo igy is :)


Egyszeru a dolog. Megmondod neki hogy foglaljozzon a sajat dolgaval. En a kesztyut sem vennem fel, amikor majd kiakad ettol. Mindegy. Rendezd ugy ahogy jol esik.

2016. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!