Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Regen anorexias voltam, de...

Regen anorexias voltam, de most mar nem. Viszont anya allandoan aggodik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok mar anorexias, viszont vacsira nem tudok nehezet enni, es mindig valami salit eszem. Utalom a kenyeret, es ezert nem is szoktam enni. Nem eszem cukrot, feher lisztet, es a pulykan es csirken kivul semmilyen hust. Viszont imadoma zoldseget, es allandoan azt eszek valamilyen formaban. Nem tudom, bogy mi a baj azzal ha egeszsegesen taplalkozom, de anya nem szereti, mert mindig fel,hogy megint fogyni kezdek. Pedig nekem nem all szandekomban, csam szeretek egeszsegesen etkezni. Hogy valtoztathatnam meg a nezopontjat? (bocs az ekezet hianyert, csak telefonon vagyok)

2014. dec. 23. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyukád csak aggódik érted. Ha tartod a súlyodat, akkor majd ő is belátja, hogy nem kell aggódnia.


Mikor volt az a "régen"?

2014. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy anya mindig aggódni fog. Attól függetlenül én is aggódnék, ha a tini lányom egy kis salátán tengetné az életét.
2014. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztosítsd arról, hogy ha problémád lenne magaddal, akkor megosztod vele. Tartanod kell egy étrendet, ami hozzásegít az egészséges önképhez, és a segítségét kéred ehhez.

Vond be, ne zárd ki, ha látja, hogy számodra ez a legmegfelelőbb és szólsz, ha baj lenne, szerintem el fogja fogadni, persze lassan és nehezen, és a lelke mélyén mindig aggódni fog. De ő már csak az anyukád. :)

2014. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van:)

Ez az egesz pont egy eve kezdődött, es most nyaron gyogyultam meg, viszonylag gyorsan.

Eloszor toleraltam a beteges aggodasat, de mar 4 honapja turom, es mar kezd elegem lenni. Biztositottam arrol, hogy nem leszek tobbe anorexias, mert nem akarok vissza esni. Remélem tudja hogy komolyan gondoltam

2014. dec. 24. 07:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok, de már több éve...mivel az anorexia hazuggá teszi az embert (játszmázások), valószínűleg soha többé nem fog hinni nekem és megbízni bennem (evés terén). Hiába látja már évek óta, hogy tartom a súlyomat...sajnos, kérdező, jó eséllyel ez örökre így marad. Egyet tehetsz: ignorálod a beszólogatásait, cseszegetéseit (ha vannak - enyémnek vannak), és lesz*rod, hogy mit gondol, egyed csak a salátádat a legnagyobb lelki békével. Sajnos ez a két módja van, hogy egyikőtök se menjen tönkre idegileg...néha engem a beszólásaival annyira felidegesít, hogy még azt sem tudom utána megenni, amit meg akartam. Így már rájöttem, jobb a békesség, ignorálom őt, és elvonulok előle enni.
2014. dec. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez hasznos válasz volt! Ugyanezt fogom csinálni, köszönöm! :)
2014. dec. 24. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!