Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házaspárok/Együtt élő párok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házaspárok/Együtt élő párok, nálatok ki mennyi házimunkát végez? Melyik fél csinálja a "piszkos munkát" (WC takarítás, padló suvickolás, cipők, csizmák tisztítása)?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 20. 18:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az az észrevételem hogy a férfiakat sokkal nehezebb ilyenekre rávenni, hogy WC pucolás... az én párom rendesen kivszi a dolgát a házimunkából, kb fele-fel arányban, porszívóz, leviszi a szemetet, kitereget, letörli a polcról a port, persze ezeket simán megcsinálnám én is, általában én, de néha-néha ő főz, persze olyankor rám marad h a konyhában a "romokat" eltakarítsam... (igaz, egyébként is én takarítom a konyhát, ha én főzök...)

Vasalok, amit nagyon utálok... Én mosok fel, stb..

Néha úgy érzem meg kell még így is becsülnöm mert sok férfi nem cisnál semmit. :)

Másoknál hogy van, ha megkéritek a párotokat, kifejezetten valamire, megcsinálja? Az enyém teljesen magától megcsinál sokmindent, de viszont ha bármire is külön kérném, tök hiába.

2016. ápr. 20. 20:56
 12/20 anonim ***** válasza:
Magától is megcsinál mindent és akkor is, ha kérem valamire.
2016. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A férjem végez több házimunkát, mert ő kevesebbet dolgozik, én pedig munka mellett továbbképzésre is járok.


A férjem nyírja a füvet, porszívózik, mos fel, pakolja ki a mosogatógépet, tisztítja az üvegasztalokat és tükröket


Én bevásárolok, a fürdő-wc tisztítást én csinálom, illetve mosás és elpakolás de van szárítógép így ez nem igazán házimunka...


A saját cipőjét mindenki maga pucolja! Főzni együtt vagy felváltva szoktunk. A padlót nem kell suvickolni, mert ügyelünk a tisztaságra...

2016. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Mindent én csinálok, viszont ha a héten sokat kell mennem dolgozni akkor elmosogat,beágyaz a férjem.. Azzal bőven meg vagyok elégedve és nem is igénylem, hogy mást megcsináljon, mert annak a minősége úgy se felelne meg nekem..:)

20/L

2016. ápr. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ja meg leviszi a szemetet :D

14-es voltam

2016. ápr. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

WC: én.

fürdőkád, porszívózás: vegyesen

cipő: mindenki a sajátját

felmosás: én

porszívózás: férj

2016. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Magától is csinál dolgokat, de valamire kérnem kell. Viszont azt is simán megcsinálja, nem hisztizik miatta.
2016. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Enyém:

- Hetente 2x felsöprés, 1x felmosás mindenhol (szőnyeg szándékosan nincs)

- főzés, ital készítés minden nap, mosogatás hétköznap

- fürdőszoba , wc

- kutyát én etetem, viszem orvoshoz


Férjemé :

- szemét kidobása

- hetente 1 kis bevásárlás, posta, drogéria

- hétvégi mosogatás

- amikor kell : villanykörték cseréje

- favágás, begyújtás téli időszakban


Közös:

- A havi 1 nagy bevásárlás

- havonta portalanítás

- 3 havonta ablakpucolás.

- télen hólapátolás

- nyáron fűnyírás


Egyéni:

- mindenki intézi a saját cipőit

- mosás után a saját ruháinkat teregetjük ki (külön is mossuk őket)


Beágyazni nem szoktunk, csak ha jön valaki. (addig is szellőzik az ágynemű)


Plusz nem hagy kupit maga után, hogy nekem kelljen összeszedni a szobából a koszos edényeket, hanem kiviszi a mosogatóba miután evett. A szennyes ruháit a szennyesbe teszi, nem dobálja szét...ilyenek. Ha valamelyikünk elfelejti a saját feladatát, a másik megcsinálja, de ez csak kölcsönösen működik nálunk, egyoldalúan nem. Tehát ha pl a héten már másodszor nem viszi ki a férjem a szemetet akkor már nem viszem ki helyette hanem rászólok ,kedvesen-aranyosan, nem bunkó stílusban, és fordítva:), ha én felejtek el valamit.


Ezek a dolgok úgy alakultak, hogy kinek mennyi szabadideje van, és mi az amit utál csinálni. Én szeretek főzni, viszont utálok vásárolni:) Szeretek söpörni és felmosni, de elmászni a postára már nem...De ha bármire megkérem simán megcsinálja, és én is ha ő kér meg.

Mikor itthon feküdtem betegen, olyan szarul voltam, hogy ha felkeltem az ágyból, szédültem, főzött nekem, gyógyszert hozott, és megcsinált mindent egyedül. Ha ő volt beteg, én csináltam meg mindent egyedül.

2016. ápr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi albérletben vagyunk egy fiú lakótárs meg mi ketten (én vagyok a lány). Elég kellemetlen de szerintem házimunkában az arány, hogy a lakótárs fiú, aztán én, aztán a barátom (ő kevesebbet van itt). Azért ez nem minden héten van így, kb felváltva szoktunk heti nagytakarítást csinálni a sráccal, barátomnak meg vannak saját részei, amiket ő takarít, ő választotta ki, hogy ő mit szeret, de azt legalább szépen megcsinálja mindig, néha azt is ami amúgy az én részem pl mosogatás, főzés. Annyira azért még nem durvult be, hogy a wc-t kipucolja, azt főleg a lakótársunk szokta. Én ugye nem hajtom fel az ülőkét napi használat során és később látom meg hogy már ráférne a takarítás, mint ő, így őt hamarabb kezdi zavarni. (Azért heti 1x ki van mosva és nem mindig neki kell megcsinálni. Mondjuk a tükröt csak én takarítom, az nekik fel se tűnik, hogy olyanunk is van.. :D A kádat meg kb senki, mert az úgyis öntisztító gondolom... Elég vészesek vagyunk úgy érzem, most így leírva... :)
2016. ápr. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A mosás, főzés és a bevásárlás a párom feladata, minden más az enyém. Szeretek takarítani, meg nincs is abban köszönet, hogy ha a barátom csinálja meg ezeket. Mindig összecsapja és nem elég alapos.

21/L

2016. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!