A babám most kezdett el mászni, járni. Padló tisztán tartásra a heti egyszeri porszívózás és felmosás sok vagy kevés, ha nincs cipővel bejárkálás?

Figyelt kérdés

A picur 8,5 hós. Házbővítésben, költözésben vagyunk és nagy a rumli + a kosz, így még nem tettem le a padlóra. 1-2 hét múlva csökken a jövés-menés és nagytakarítás után leteszem. De elegendő-e a heti 1x takarítás, ha nem lehet bejönni cipővel?

Anyósom szerint mindig is túlzásba vittem a higiéniát, neki már a cipő levételre (építkezés előtt is így volt) és a kézmosásra vonatkozó figyelmeztetés is sok. Ha rajtuk múlna érkezéskor előbb felvennék a gyereket és utána mosnának kezet, illetve vetnék le a cipőt. Egyébként vonaton utaznak és ott WC-znek is.

A Felcitas kismamacsomagos Dettol szórólap szerint nem takarítok példásan, bár amit abban felsorolnak az már Nekem is túl steril.



#baba #higiénia #babaszoba takarítás #lakás tisztán tartás
2014. aug. 20. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Mi minden nap porszívózunk, egyszerűen utálom látni a parkettán a szöszöket, hajszálakat, szőrszálakat (férjem extra szőrös, így van minek kihullania), morzsát (az hogyan kerül be, nem tudom, mert nem eszünk a nappaliban). Felmosni heti átlag 2-szer szoktunk.
2014. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem viszed túlzásba, én igazán nem félek a baciktól (úgyis mindenütt rengeteg van), takarítani sem szeretek, de vonatozás utáni kézmosás és cipőlevétel még gyerektől függetlenül is elég természetes számomra...


Attól függ. Itt senki nem mászkál a padlón s van benti papucs, de mivel kertes ház, heti egy felmosás és porszívózás semmire se lenne elég. Tényleg nincs ragyogó tisztaság, de sokkal gyakrabban kell, fene tudja, bepiszkolódik a padló.

(Ah, építkezés, azt ismerem. Most vertek ki falakat és vették ki a kéményt, még napokig minden por lesz... Párszor már felmostunk, de mi az? A lábamat nem teszem le a padlóra papucs nélkül... :D)


A példás takarításról szerencsére mit sem tudok. Az biztos, hogy a vegyi anyagokat nem viszem túlzásba. Gyermekem még nincs is, de akkor pláne nem fogom. Nem hiszem, hogy jót tenne neki.

2014. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Pont az a jó a gyereknek, ha egy kis kosszal érintkezik, úgy alakul ki az immunrendszere. A túlzott takarítás csak az allergiára való hajlamot erősíti, és az immunrendszere is gyenge lesz.
2014. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Porszívózni minden reggel szoktam mert van egy cicánk is és én így biztosabbnak éreztem/érzem. Felmosni viszont egyszer szoktam egy héten.

Azt pedig ugyis tapasztalod hogy milyen gyakran kell felmosni ill. porszívózni.

2014. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Szobákba heti egyszer porszívó + felmosás (én gőzölőssel lazán felmosom a lamináltat)

Nappaliba többet vagyunk és az udvarról a bejárati ajtó is ide nyílik közvetlen aztán gyerekek szaladgálnak így naponta legalább egyszer felsöpröm a követ,2 naponta kiporszívózom a szőnyeget és heti 2szer felmosok

2014. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hol laktok. Budapest, belvárosi lakás. Két naponta muszáj felmosnom, mert látható porréteg áll a padlón. De ez gyerek előtt is így volt.
2014. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Mi sem megyünk be cipővel, de naponta porszívózom és felmosok
2014. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én igyekszem naponta-kétnaponta porszívózni és hetente felmosni, sajnos nem mindig jön össze, de a kúszó-mászó 7 hónapost "elkerítettük" egy jó nagy szőnyegre bútorokkal (ágy, és szekrény közé). Ha mindenhol mászna naponta porszívóznék és felmosnék, de nagyon porosodó a lakásunk (Bp.) és nagyon hullik a hajam.
2014. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hetente egyszer porszívózok és mosok fel. Ha meg valahol szükséges (pl. gyerekek bejönnek az előszobába sáros cipővel, összemorzsázzák a konyhát, stb.), ott gyorsan összesöprök meg esetleg felmosok. Viszont ha a babád már 8,5 hós, szerintem érdemes lenne már most lerakni, például pokrócra. Jót tenne a mozgásfejlődésének.
2014. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

lehetőleg legyen elszeparált mászkáló helye ott, ahol tudtok tisztaságot tartani. nem kell még az egész lakást bejárnia, gyakorlásnak elég a gyerekszoba is, meg a nappali. négykézlábasdinál még a gyakorlás és nem a maraton a lényeg, hidd el :)

majd ha jár... na de akkor meg már a talpacskák érintkeznek a földdel.


ja! egy nagyon-nagyon fontos dolog. FELEJTSD EL A VEGYSZEREKET. a mi kisfiunk átfordulósditól egészen 11-12 hós koráig folyton ekcémás volt, nem győztük kenegetni, Heim Pál bőrgyógyira vinni, mindig ijedeztek az emberek a kis pofiját látva. mint rájöttem, a felmosószertől.


mi csak azóta Frosch univerzális, pH semleges tisztítót használunk, hosszas kenegetés - és rádöbbenés, hogy a sudocreme jobb mint a gyógyszertári drága kutyulmány - múlt csak el az ekcéma.


szóval ne dettol, meg társai, csakis semleges felmosószer.


ui: nem kell nagy sterilitás. a babámat a homokozóba is letettem polifoam-ra, mikor még csak hasalt. tök egészséges kis vasgyúró a fiam :)

2014. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!