Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyuttelesi kassza?

Figyelt kérdés
Ki mit fizet, ami mindenkinek korrekt?

2016. ápr. 26. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mi a rezsit felesben, a többi meg a sajátunk 25L 39F
2016. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 90-ben született F.. ***** válasza:
100%
50-50
2016. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha közös kassza van, akkor nincs olyan, hogy ki mit fizet. Ha külön kassza van, akkor meg nagyon egyszerű: a közös költségeket felezni kell, és a maradék pénzét mindenki arra költi, amire akarja.
2016. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
rezsi szintén felesben, a kaja az elején külön beszerzés volt, azután egy héten min. egy közös főzés, ami pár napig még jó volt.
2016. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Mi sosem szoktuk számolni, mikor kinek jut eszébe, mikor ki ér rá postára menni v bevásárolni, de nem tartjuk számon, h ki mennyit költött adott hóban csekkre, kajára pl.

Ennyire kifillérezni…

2016. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem látjuk értelmét annak, hogy felezgetjük a rezsi, meg a kajapénzt, és egyéb kiadásokat, nincs én pénzem, te pénzed. Közös költőpénz van, meg közös megtakarítás. Nálunk úgy működik ez, hogy a férjem fizetése megy megélhetésre, mert az kicsit több (120 ezer), az enyém meg megtakarításnak (80 ezer). Minden közös. Ha pl nagyobb költség merül fel, hirtelen kiadás, valami elromlik és cserélni kell, akkor a megtakarításból veszünk ki. Szóval ha évente egyszer kiveszünk egy százast ilyesmire még akkor is jól állunk. És ugye mosógépet, mikrót, hűtőt nem vesz az ember évente. Az elmúlt 5 év alatt pl csak a mikrót kellett egyszer cserélni tavaly:)
2016. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Közös kassza. Enyém (80) félre tevésre megy el, az övé (130) meg lakbér etc. :) Ha kell valami szól, én meg ki ötlöm, hogy mikor tudjuk megvenni gond nélkül.

Persze vannak hirtelen kiadások: pl beteg lesz a cica. (a cicán meg nem spórolunk, ha kell megy a 20-40 ezer forint rá) A pénzt én kezelem, én osztom be. Nincs vele problémája. Persze néha morcog, hogy nem veheti meg az xy cuccot ami éppen csak megtetszett neki, de 3 nap múlva már azt se tudja hogy akarta. :D <- erre azért rájön néha és ilyenkor jó ötletnek tartja hogy én osztom be a pénzt.

2016. ápr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En kozos lakas eseten a kizos kassza mellett vagyok de amig csak alberlet, addig egy koztes megoldast tamogatok. Kb lehet tudni hogy mennyi a kozos kiadas egy honapban (lakber, rezsi, kaja, takaritiszer, ezyeb elfogyos dolgok), ezt felesben osszedobni egy kozos kasszaba, ebbol lehet fizetni a szamlakat, bevasarlasokat stb. A maradekbol mindenki arra kolt amire akar. Cipo, ruha, mozi az kulon kassza. Tv, huto, mosogep az 'szurke zona', eppen hogy van ea penz es igeny. Ha csak en akarok tv-t, akkor sajat penz, ha mindketten meguntuk a mosogatast akkor mosogatogep az kozos kassza. Erdemes havonta kicsit felulrol becsulni a kozos kasszat hogy legyen benne tartalek kozos kiadasokra, illetve mindket felnek sajat megtakaritas. Kozos lakas vasarlastol meg minden egyben, az mar egy komolyabb elkotelezodes. De adfig se akarok minden honapban szamolgatni. Igy eleg evente 1x, ha jol szamoltunk.
2016. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!