Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nálatok kinek van nagyobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

~OnLány~ kérdése:

Nálatok kinek van nagyobb szava a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ki hozza a nagyobb döntéseket?

Mindent meg tudtok közösen beszélni,veszekedés és hatalmi harcok nélkül?


Van olyan is,amit rá tudsz/szeretsz hagyni a párodra,vagy mindenről tudni akarsz?



2016. máj. 6. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Áh OnLány lazára veszem a szerepet ki vagyok én hogy megszabjam másnak azt ,hogy mit csináljon.Én szabadjára engedem a gyeplőt.32 F
2016. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyenlő felek vagyunk a párommal, mindig mindent meg tudunk beszélni, tökéletes az összhang kettőnk között. És mind a ketten tudunk kompromisszumot kötni veszekedés mentesen.
2016. máj. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 90-ben született F.. ***** válasza:

A hatalmi harcoknak nincs értelme, régen rossz az a kapcsolat.


A kis döntéseket meghozzuk magunknak, a nagyokat megbeszéljük.

Amennyiben egy döntés mindkettőnkre tartozik, akkor azt szintén megbeszéljük mindig, nem számít, hogy milyen fontos.


Amennyiben egy témában nem értünk egyet, akkor érvelünk a saját álláspontunk mellett. Mivel mindketten értelmesek vagyunk, meglátjuk a másik érvelésében az igazságot, így mindig sikerül megfelelő megoldást találni.

Legtöbbször nem fekete/fehér dolgokról van szó és simán lehet szürkét is választani, ami megfelel mindkettőnknek.


Mindenről nem akarok tudni. Azokról számoljon be nekem, amik engem is érintenek és amik számára fontosak.


Egyébként a döntéshozatal még úgy szokott történni, hogy annak van nagyobb súlya, aki jártasabb az adott témában.

2016. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is teljes az egyenlőség.

Komolyabb dolgokban én döntök ami meg mindegy azt intézheti a feleségem.

2016. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb szava annak van, aki az adott dologban nagyobb szakértő, vagy akit jobban érint az adott döntés, vagy aki, ha kényes a helyzetet, hideg fejjel tudja kezelni. Persze ez utóbbi csak utólag szokott kiderülni.

Hatalmi harc nincs. Veszekedés van, mert az kell egy nőnek.

Van amit ráhagyok a páromra, mert egyszerűen nem érdekel, vagy teljesen máson gondolkodom.


Természetesen a hölgy a hangosabb.

2016. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen nagyobb döntésekre gondolsz? Nálunk még nem igazán fordult elő hogy olyan döntés előtt álltunk volna, ami a kapcsolatunkra különösebb hatással van, egyébként meg mindig megbeszéljük a másikkal a dilemmáinkat, de inkább csak javaslatot teszünk, a döntést azt hozza meg, akire vonatkozik, a másik pedig ezt maximálisan tiszteletben tartja. Ehhez persze kell az, hogy a nagyobb dolgokban egyezik a véleményünk (másképp nem is mennék bele egy kapcsolatba).


A döntésekkel kapcsolatban az van, hogy mindig van egy logikus, racionális, magyarul egy "helyes" döntés, tipikusan mindketten efelé hajlunk inkább.


Veszekedni nem szoktunk, mert azon ritka alkalmakkor, amikor olyanná válik a helyzet, észrevesszük magunkon, hogy csak máshonnan jövő feszültséget akarnánk levezetni. Bevallom, ebben ő jobb mint én.


De alapvetően inkább abból áll a "döntéshozás", hogy a felmerülő dolgokat megbeszéljük, átbeszéljük, a problémákat közösen megoldjuk.


Ahol pedig hatalmi harcok vannak, az nagyon éretlen kapcsolat. A kapcsolat nem verseny. Arról kell szólnia, hogy egyenlő felekként, közösen, egymást támogatva szállunk szembe az élet nehézségeivel, nem pedig arról hogy gyártjuk egymásnak és magunknak a nehézségeket.

2016. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!