Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan lehet ellensúlyozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ellensúlyozni azt, ha a nő kétszer annyit keres, mint a férfi és még csak fél éve élnek együtt?

Figyelt kérdés
Tehát a férfi nettó magyar átlagbért kap, 175 ezer ft-ot, a nő meg 300 ezer ft felett keres. Mit tud tenni (más munka nincs, olyan a hely is, hogy munkát nehéz vállalni pluszban) pluszban a férfi? Ő takarít, mos, vasal, minden házimunkát magára vállal, és a főzésben is segít? Van rá esélye?
2016. jún. 14. 11:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Pár hete olvastam, hogy az Usában nem ritka az ilyen felállás, szinte 40%ban a nő keres jobban és ott nem nagyon szokott gondokat okozni. Sajnos kis hazánkban más a beidegződés, ahogy tapasztalom. Persze az sem jó, ha a férfi sokkal jobban keres. Tudok olyat, hogy a férfi 350-400 ezret visz haza, a nő meg csak 80-100 ezret. A pasas iszik is (stresszes munkahely), meg is veri a feleségét stb, mégsem válnak el, mert a nő a gyereket egy maga nem tudná eltartani, így tűr. Ez persze a másik véglet, de itthon úgy tudom ez nem ritka dolog.
2016. jún. 14. 11:51
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ellensúlyozni. Mindenki arra panaszkodik, hogy a nő csak a pénzére hajt, a mai lányok milyenek, stb. Keresel amennyit keresel és ő is. Szeresd a barátnődet és ne azon görcsölj, ki mennyit keres. Nem értem, ez miért baj. 2016 van, nem ciki, ha a nő keres többet.
2016. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Van rá esélye?"

Mire? Szerintem ez egyénfüggő, de ha a kapcsolat ezekkel a feltételekkel létrejött, akkor a nőt nyilván nem zavarja, ha többet keres. Szerintem ez nem indokolja, hogy MINDEN házimunkát a férfi végezzen.

Az optimális felállás (szerintem) az, ha mindkét fél lehetőségeihez mérten veszi ki a részét az anyagi terhekből és a házimunkából is. Ha a kapcsolatomban én keresek többet, számomra természetes, hogy mindent megosztok a társammal, amim van. Az nyilván zavarna, ha úgy érezném, hogy ő ezzel visszaél, és nem veszi ki a részét a lehetőségeihez mérten a közösből! De ha mindkét fél dolgozik napi 8 órában, és az egyik így többet keres, a másik meg kevesebbet, azzal szerintem semmi gond nincs - bármelyik fél keressen is többet.

2016. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen nő kell nekem! :D
2016. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minek akarod ellensúlyozni, és főleg, hogy kinek?

- A barátnődnek? Ha eddig veled maradt, akkor gondolom nem zavarja, normális nőknél alapból nem okozna problémát egy ilyen szituáció.

- A társadalomnak? Szard le a "beidegződéseket".


De igazából úgy gondolom, hogy a te saját egódat sérti ez a tény, illetve félsz, hogy elhagy a barátnőd emiatt (igen, ezzel pénzéhesnek titulálod).

2016. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A, keresel egy jobb állást

B, keresel egy kevesebbet kereső barátnőt

2016. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már kétszer volt olyan kapcsolatom, ahol a nő többet keresett mint én. Nem sokkal, úgy max. 10-15 ezer lehetett a differencia.

Mindkettőnél éreztem, hogy gondot okoz, nem úgy tekint rám, stb. Egyiktől meg is kaptam többször, hogy nekem kellene többet keresnem, sőt, igazából nekem kellene eltartanom.

A másik nem mondta ki, de éreztem rajta, hogy ettől kicsit elszaladt a paci, apró jelekkel hozta a tudtomra, hogy gáz vagyok emiatt.

Szóval, szerintem női szemszögből igenis számít, és előbb-utóbb kibukik, terítékre kerül a téma.

2016. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Közös kasszán vagytok? Mert akkor tökmindegy. Kompenzálni minek? Mindkettőtöknek igyekezni kell kivenni a részt a házimunkából, különben később ez vitatéma, talán akkor kell a pasinak többet ha pl ő kevesebbet dolgozik, de ez fordítva is meglenne. Ő is kerülhet olyan helyzetbe (pl gyerekvállaláskor vagy munkanélküliség/keresőképtelenség) hogy ő fog kevesebbet kapni...

Amíg nem vitatéma addig szerintem úgy csináljátok ahogy nektek jó, egyikőtök se sérüljön.

2016. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Én kerestem egyszer többet, mint egy pasi. Nem sokkal, csak mondjuk egy 20-assal.

Ezek után a pasi önérzetét sértette, hogy én többet keresek. Persze tenni nem tett érte, mert nem szerezte meg a nyelvvizsgát, hogy megkapja a diplomáját, és engem nyaggatott, hogy tanuljak vele nyelvet. Ami aztán abba fulladt, hogy én rááldoztam az időt, ő viszont egyedül nem tanulta a szavakat. Ennek ellenére hitelre telefont vett meg mindenféle szirsz@rt. És persze megint én voltam a ludas abban, hogy neki nincs pénze és nincs pénze olyan felesleges kiadásokra, mint havi 1 kávézás vagy szalonnasütés.

2016. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nettó átlag 175 ezer? Átlag? Jó vicc. Az átlag bér ennél jóval kevesebb. Na mindegy...


Már a kérdésedből is kiérződik, hogy téged ez zavar. Sérti az egódat, ami problémát fog okozni a kapcsolatodban. Ha nem zavarna, fel sem merült volna benned a kérdés, hogy bármivel is kompenzálni kellene emiatt a többet kereső felet. (nem kell)


Normális nő ezen nem akad fenn. Ha pedig igen, akkor olyannal nem kell kezdeni. Ennyi.


A házimunka közös teherviselés amennyiben mindkét fél dolgozik. Ez nem a fizetésük mennyiségétől függ, és hogy ki keres többet. Szimplán attól, hogy mindkét fél dolgozik.

Ha magadra vállalod teljesen a házitündér szerepet, csak mert ő keres többet, akkor egyrészt magaddal szúrsz ki, mert nincs miért ezt vállalni, másrészt meg egy papucs vagy, és a csajod nem fog tudni rád férfiként tekinteni.

2016. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!