Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti mit gondoltok erről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok erről? Összeköltözés

Figyelt kérdés

A húszas éveink közepén járunk a barátommal, két és fél éve vagyunk együtt. Neki van egy külön lakása ami albérletbe van jelenleg kiadva, a szüleitől kapta,most otthon el a szüleivel ahogy én is. Én még egyetemre járok,nincs saját keresetem, ő viszont mar végzett es dolgozik. Egyre többet van szó az elköltözésről, ő már nagyon menne otthonról, kb egy éven belül tervezi.A lakást fel szeretné újítani meg berendezni is mivel a mostani dolgok az albérlő dolgai,ha elmegy, tök üres lesz az egész. Komoly a kapcsoaltunk, így szerintem én joggal feltételeztem azt,hogy egy év múlva együtt fogunk elkoltozni.Viszont mostanában egyre inkább azt érzem hogy ő ida egyedül akar költözni,mert semmire nem kéri ki a véleményem,hanem hogy neki igy tetszik,ő ezt úgy szeretné...olyan tipikus legénylakas. Az en fejemben úgy állt össze az egész,hogy oke övé a lakás,de mi együtt tervezzük a jövőt,így a szüleim támogattak volna valamilyen szinten,a felújításban es a berendezésben is.Mondtam is neki hogy nyugodjon meg,ne aggódjon az anyagiak miatt,mert mi úgyis segítünk. Erre ő erre teljesen meglepődött hogy de hat miért segítenének neki az én szüleim? Az ő lakása, majd ő nehezen de megoldja. Ebből szűrtem le hogy ő oda egyedül tervez....annyira meglepődtem es annyira csalódott vagyok, mert tudom könnyelmű vagyok,de ennyi idő után(tehát jövő ilyenkor kb,akor leszünk 3,5 évesek) én természetesnek vettem hogy összeköltözünk...de a jelekből úgy tűnik,hogy ez neki meg sem fordult a fejében. Rakerdezni nem mertem, ezek után féltem a reakciójától :( Szóba jöttek az albérlet árak,hogy mennyire drága manapság egy szoba...erre próbált vigasztalni, hogy ne aggódjak,majd talalunk nekem is egy jót. Tudom hogy jo szándékkal mondta,de olyan rosszul esett,en szeretem ot, tudom hogy ő is engem,ha végeztem az egyetemen, a nagy nehezen megkeresett fizetésem sokkal szívesebben adnám a közös otthonunkba,mint hogy a felet elvigye egy albérlet.


Szerintetek jogosan esett rosszul ez az egész vagy túl reagálom? Nem mertem neki említeni,mert senki jogom kérdőre vonni,az ő lakása, csak szíven ütött hogy ő még nem tervez velem :/ szerintetek mennyi idő után "javasolt" az összeköltözés, ha mindketten 25 evesek vagyunk?



2016. júl. 8. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Ezt mindenképpen tisztázd le vele valahogy.

Ha nekem lenne egy lakásom, ami beköltözésre vár majd, akkor oda szeretnék a párommal menni, főleg ennyi idő után.

Ha ő nem így gondolta ezt már a legelején amikor tudta, hogy költözni fog, akkor nem vagyok benne biztos, hogy úgy tekint rád, mint akivel egy életre tervezne.


Ne haragudj, hogy ezt írom, de nekem ebből ez jön le.

2016. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Mi a garancia arra, hogy jövőre is együtt lesztek? Ennyire nem lehetsz naív 25 évesen. Ha annyira komolyan tervezne veled, régen kikérte volna a véleményedet és ő hozta volna fel, hogy szeretne együtt élni veled.
2016. júl. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, lehet hogy naiv vagyok :/ azért vettem ennyire biztosra, mert sokszor beszélgettünk mar a távolabbi jövőről, hogy 30 éves korunkra jo lenne gyerek, meg mindketten egyet szeretnénk...szóval így annyira egyértelműnek tűnt. Most is mondogatja hogy majd mennyivel több időt tudunk együtt lenni ha elköltözik. Lehet ezt is csak én értettem félre, tudom hogy az a legtisztább ha rákerdezek, csak kíváncsi voltam kívülállók véleményére. Köszönöm hogy valaszoltatok!
2016. júl. 8. 17:00
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Csinálok én neked babát, ezen ne múljon.
2016. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképp kérdezz rá, tisztázzátok. Ha nem tervez veled, akkor van lehetőséged rá, hogy keress olyat, aki igen.


Csak hogy lásd más hogy csinálja:

Én az előző barátommal 5 hónap után költöztem össze (21 évesen), mindketten albérletben voltunk és kerestünk egy közöset.

Most már van saját lakásom, 1 hónapja vagyok együtt a barátommal, de nagyon régóta ismerem. Távkapcsolat, viszont már most tudjuk, hogy 1 év múlva ide fog költözni hozzám (mivel nekem van saját lakásom és ezen a környéken sokkal jobb munkalehetőségek is vannak). Azért csak 1 év múlva, mert határozott szerződés köti addig. (Igen, lehet kételkedni, együtt leszünk-e még, de mindenesetre a terv megvan.)


Remélem segítettem.


24N

2016. júl. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Azért én rákérdeztem volna a helyedben, hogy most akkor hogyan tervezi a jövőt? Egyedül szeretne élni abban a lakásban?
2016. júl. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 rrrrrreennnnn ***** válasza:
81%

“ Ne aggódjak,majd találunk nekem is egy jót.“


Szerintem tudod...

2016. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

igazból neked ahhoz a lakáshoz közöd nincs, nincs közöd a parkettához meg a szőnyeghez.


ha te most beleadsz (vagyis szüleid) és vége lesz, akkor majd felszeded a padlót???


gyűjtsd te is pénzt, aztán ha komoly lesz a dolog akkor a te pénzedből+övéből lehet közösen rendezkedni, addig te ott vendég vagy

2016. júl. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben, ha legközelebb ez a téma szóba kerül, annyit mondanék: Azt hittem, együtt költözünk. Erre reagálnia kell valamit, amiből kiderül, mit is akar. Ettől függetlenül nem túl szerencsés, hogy vannak témák, amikről nem tudtok őszintén beszélni.
2016. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ez nagyon rossz érzés lehet, mindenképp beszéld meg vele, tudom hogy ijesztő, de szembe kell nézned a tényekkel. exemmel elég necces volt az összeköltözés, idővel elkezdtem érezni, hogy nem annyira boldog attól, hogy ott vagyok, és rettegtem minden erre utaló jeltől, azzal se néztem szembe, hogy már eleve az összeköltözés gondolatától sem lelkesedett. szaktás után megismertem a jelenlegi páromat, akinek saját lakása van, és konkrétan az első találkozáskor felvetette már, hogy odaköltözhetnék (egyből összejöttünk, igaz, több éves ismeretség és hetekig tartó hosszas telefonbeszélgetések után), és 4 nap(!!!) után hozzá költöztem, magától értetődő volt,hogy ezt szeretnénk mindketten, azóta is együtt vagyunk.

fontos, hogy egyfelé tartsatok, hasonló céljaitok és igényeitek legyenek. mindenképp beszélj a barátoddal, ne dugd homokba a fejed.


23n

2016. júl. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!