Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés az egyik fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés az egyik fél családjához?

Figyelt kérdés

Még csak elméletben beszélünk róla, hogyha befejeztük a fősulit, akkor összeköltözünk, de a párom nem akarja egyedül hagyni még az anyukáját (az apukája már nincs velük), és szerinte ha nem albérletbe megyünk, akkor többet félre tudunk tenni, ami igaz is. Jóban vagyok a családjával, egyszer már kíváncsiságból megkérdezte, hogy mi lenne, ha, és azt mondták, hogy nem lenne probléma. Viszont kínosan érezném magam, mert a testvére már sok éve együtt van a párjával, és még nem költöztek össze, viszont mi még csak alig másfél éve.

Nem lenne az rossz a családjának, ha ott lennék? Beszállnék a költségvetésbe, amennyire csak tudok, de azért mégsem vagyok "családtag".

21/L


2016. szept. 12. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Az nem osszekoltozes, csak ket kisgyerek egy teto ala megy felnottesdit jatszani. Nem ertem, miert lett ez divat, "idegen" csalad eletebe belemaszni (ertem en hogy regebb ota egyutt vannak parok, de attol fuggetlenuk anyuka-apuka maganeletet nincs jogod haborgatni). Ha ket felnott emberossze akar koltozni, akkor teremtse meg a korulmenyeket. Aposekhoz bekoltozni es szorongani, az nem az.
2016. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tenném. Mi voltunk így, kényszerhelyzet is volt sajnos, de sose éreztem magam otthon, 4hónapot kellett kibírni, mindig illedelmeskedés ment, se te se ők nem tehetik azt amit szoktak, szeretnek pl egyszál bugyiban vagy gatyában lét, alkalmazkodás ezerrel és izzadva mert az idősebbek ugye már nem akarnak nagyon... épp elég lett volna egymáshoz nem még másokhoz, a család élvez előnyt a helyzetben és úgyse fogják a szemedbe mondani soha hogy ha valami zavarja őket, max a párodnak vagy a hátad mögött... A vendégség és az együttélés más dolog. Amíg hazamész szeretnek, utána már kevésbé.

Bár nem értem miért nem meri egyedül hagyni az anyját, lehet X kmről is támogatni, egyszer el kell engedni. Mi az oka? Mert van aki csak szimplán anyu fia vagy anyu sakkban tartja (volt ilyen pasim, féltette az anyját folyton hogy mi lesz vele egyedül, mit fog csinálni, mert az anyja érzelmileg zsarolta, a fizetését 100%-ban haza kellett adnia...)

Ha most nem akar elszakadni és új életet kezdeni veled ami a legjobb megoldás lenne mert neki így nagyon kényelmes lesz és gondolom nem szab határidőt hogy X hónap múlva tipli van, akkor később se fog és baromi jó helyzetben lesz: ott vagy, ő otthon van, nem kell semmit keresztbetennie, majd jön hogy szülj oda, anyu meg elmegy gyesre... Nálunk anyós felvetette a vége felé amikor közöltük hogy megyünk 1 hónap múlva.


Utána amikor különmentünk megoldódott minden. Albiban vagyunk de inkább kevesebbet tegyünk félre mint hallgatni hogy mit csinálhatunk, miért most mentünk fürdeni, miért csináljuk épp akkor amit csinálunk, miért ég még a villany, miért nem ezt vagy azt csináljuk, hova megyünk, nem tűnik el pénzünk, nincs áttúrva a cuccunk...

2016. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellemes hosszabb távon, de ha valóban egy közös otthon a cél, akkor kompromisszumokkal megoldható. Sajnos sokan nem fogják fel, hogy a mai albérlet árak mellett az albérletes összeköltözősdi masszív anyagi csőd (legalábbis félretenni nem lehet rendesen), 30 éves korig pedig várni a csodát hülyeség. Az meg a másik, hogy újabban divat minél hamarabb "külön" menni, a nem olyan régmúltban (de még most is valahol) több generáció élt egy fedél alatt évtizedekig. Nem mondom, hogy az jó, de nem kéne így rettegni ettől. Ugródeszka, hosszabb távon jól jár velem mindenki.
2016. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerarra kenyszerultunk, h egyutt eljunk az aposomekkal (komplett hazfelujitas volt, kulso es belso munkak) es 5 honapot huztunk le veluk. Haaaat nem volt egy faklyasmenet, de balhe nem volt mert en eleg beketuro vagyok, masreszt nehez kihozni a sodrombol.


Ettol fuggetlenul voltak szabalyok: este 6 utan nincs eves, se nasi, se rendes kaja se semmi mert h egeszsegesen elnek vagy mi. En egyebkent 52 kilo vagyok es 170 centi szoval nem igazan kell vigyazni a vonalakra, a lenyeg, h ejjelente a kocsiban zabaltuk a csokit.


Aztan a legrosszabb az volt h MINDEN zuhany utan a csempet le kellett tisztitani ezzel a viz eltunteto lapattam (nem tudom mi a neve magyarul, de az amit vegighuzol a csempen es lemegy a viz a csemperol£, szoval ez minden egyes alkalommal.


Ebredes utan a szobankban ugyanezzel a lapattal vegig kellett mennunk a szobank osszes ablakan ( MINDIG csekkolta), hetvegen semmi lustizas, kilenckor elkezdtek csorompolni meg kopogni az ajton mert ne aludjunk mar ennyit.


Valahogy nehez volt ellazulni, a ferjemmel sokat veszekedtek (az anyosom es a ferjem) es kvazi kozejuk kellett allnom mint bekefenntarto. Szoval maximalis alkalmazkodas de jo emlekeim vannak errol az idoszakrol mert mi dig nagyon odafigyeltek ram, mindig olyat fozott anyuka amit en szeretek, mindig elhalmoztak a szeretukkel, karacsonykor mindig en kapom a legtobb ajandekot es igy tovabb.


Mindig ott voltak amikor szukseg volt rajuk, mindig mindenben keres nelkul segitettek es sajat lanyukkent kezelnek:-))


Ha odakoltozol akkor fel keszulni a szabalyokra, alkalmazkodasra es csak atmeneti megoldas lehet (szerintem). Ha nekik nincs veluk baja akkor sztem ne zavartasd magad:-)

2016. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám,hogy sose tegyen senki ilyet,jobb ha ketten egy saját közös életet éltek,de persze ez nem minden helyzetben kivitelezhető. Ahogy fentebb említették,rengeteg alkalmazkodás,kopromisszumkötés várna rád,ami szerintem egy otthonban nem túl jó. Sokáig nem tudod majd otthon érezni magad,nem tehetsz dolgokat úgy ahogy a saját lakásodban,olyan mintha folymatosan vendégségben lennél. Főleg vigyázni kell az ilyen anya-fia kapcsolatoknál hogy ne húzódjon el a dolog túlságosan az "anyucipicifia" felé,mert az nagyon tönkre tud tenni dolgokat. A legjobb barátnőm 5 évet élt így le egy borzalmas anyóssal,a fiú is inkább a megszokott biztonságos otthon felé húzott,ha összevitáztak átszaladt az anyukájához,és együtt kibeszélték a lányt,még ő magára volt hagyva,szóval csak óvatosan!
2016. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha neked megfelel, hogy örök életedben anyósnál fogsz lakni akkor jó. Mert a pasid sosem fogja ott hagyni az anyukáját...De utána ne gyere ide panaszkodni te is, mint annyian. Én úgy vagyok vele, hogy jobb a békesség. Szeretem anyósom, de nem laknék vele. Így sokkal jobb a kapcsolatunk. Nem egészséges hidd el. Ugyanakkor össze se jönnék olyan pasival aki így tudja csak elképzelni az együttélést.
2016. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kerdező! Olvasd már el amit írtál!!!! Itt nem a spórolás a cél, hanem "nem akarja egyedül hagyni az anyukáját" ez csak mellé beszélés, hogy majd spóroltok. Apuka meghalt, anyuka pedig magához láncolta a kisfiát. Ismerek ilyet.
2016. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4# hát igen, pont erről van szó, mivel az ő otthonuk mindig annak kell alkalmazkodni aki odamegy. És hát joguk van az ilyen baromságokhoz. Ennyi. Nálatok ugye más volt mert "csak" pár hónap, de a kerdező helyzete kicsit más.
2016. szept. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Természetesen nem lenne egy végleges, maximum egy év (persze tudom, hogy abból lehet, hogy több lesz, de családot ő sem ott akar alapítani).

Náluk nem divat a meztelenkedés egyébként, a párom azt mondta, hogy ugyanúgy viselkednek, amikor ott vagyok. Amennyire szokott lenni, azt már láttam (törölközőben, póló nélkül). És én is teljesen ugyanazt csinálom náluk, mint otthon (otthon sem meztelenkedek szobán kívül).

Sokszor volt, hogy egész heteket töltöttünk náluk, és nem voltak problémák, mint az a "tisztaságmánia", amit az egyikőtök írt (borzalmas lehetett, ez tény).


De tényleg igazatok van. Inkább maradunk majd annál, ami eddig volt, hogy néha itt, néha ott, vagy külön, és ha sikerült félretenni, akkor egy nagyon olcsó albérlet rövid ideig, aztán egy ház. Vagy majd elválik.

(Mondjuk az első válaszadónak üzenném, hogy az ellenvéleményt is meg lehet szépen fogalmazni, és nem mindenkit szidni kell egyből, annak ellenére, hogy sokaknak ez itt a stílusa.)

2016. szept. 13. 17:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem szidtalak, nem tudom honnan jott ez. Elso valaszolo voltam.
2016. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!