Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Be kell szállnom az albérlet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Be kell szállnom az albérlet díjába?

Figyelt kérdés

A párommal 1 hónapja vagyunk együtt, és megkért, hogy költözzek hozzá. Nagyon megörültem neki, de aztán elgondolkodtam, hogy nekem is illene beszállnom az albérlet költségeibe, nem? Ő egyedül él évek óta, önálló, van fix munkahelye és kereslete. Viszont én még nem dolgozom, mivel nem rég végeztem sulival, és most fogom elindítani vállalkozásomat, ami az első fél évben nem fog túl sok nyereséget hozni. Messze lakunk egymástól (80 km), talán ezért ajánlotta fel ilyen hamar a költözést. Elférünk ketten ott, és eddig is egyedül fizette az albérletet, most csak a rezsiköltség nőne meg kicsit, meg az élelmiszerek ára, de ebbe nyilván beszállnék. Most a szüleim támogatnak anyagilag, de ők az albérlet díját nem fizetnék helyettem, gondolom. Mi ilyenkor a szokás? Egy ismerősöm van, aki megkérte barátnőjét, költözzön oda, és ott a lány nem fizet bele az albérletbe, de nekem ez furcsa. Hogyan illik?

24/L


2016. nov. 15. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ő is tisztábsn van, hogy mik a terveid, ha elmondtad már neki. Megbeszélés kérdése a dolog, így mondd el neki, ahogy itt leírtad, hogy mi akadályoz :)
2016. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Úgy illik, hogy leültök, és még azelőtt megbeszélitek, hogy ki mit fizet, mielőtt összeköltöztök. A pasid tudja, hogy semmilyen jövedelmed sincs? Egy most induló vállalkozásra meg kár építeni, mert egyrészt nem fél évig nem fog hasznot hozni, hanem minimum másfélig, másrészt ma Magyarországon 20 induló vállalkozásból talán 1 ha megéli a féléves kort.


Én a helyedben nem költöznék oda hozzá, amíg a kajára valót is a szüleim rakják a kezembe. A közös élet nem arról szól, hogy te álmodozol, anyád meg etet, itat, a pasidnál meg van hol laknod, és kifizeti a rezsit is utánad.

Ha még nem nőttél fel, ne akarj felnőttesdit játszani!

2016. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Beszeljetek meg, nincsen szokas meg illem.
2016. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ezt meg kell beszélni. Rövidebb távon beleférne, de ez így egyelőre nagyon rizikósnak tűnik, hiszen jövedelmed egyelőre nincs, és később is bizonytalan. Inkább várjatok addig, míg valamerre elindul ez a helyzet, látod mennyire lesz pénzed, és utána minden megbeszélhető.
2016. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Be kell szállnod, igen.

Ha 10 év házasság és két gyerek után nincs munkád fél évig, természetes, hogy a férjed gondoskodik rólad. Na de 1 hónap ismeretség után???


Csak azt gondold végig: jön a lakás tulajdonosa, kéri a lakbért. Te mit fogsz csinálni? Mosolyogni, hogy tőled ne kérje? Aztán jönni fog a postás is a villanyszámlával. Másnap a gázzal. Harmadnap a Upc-s csekk jön. Következő héten a telefon + internet, aztán pedig a vízszámla. Aztán ha dolgozol, ha nem, a Tb-t utánad is fizetnie kell valakinek. Az sem két forint, hanem közel egy tizes.

Ha moziba akartok menni, szintén csak mosolyogni fogsz?

Vagy ha meg akarsz enni egy sütit a barátnőiddel, a pasid fogja finanszírozni?

De mondok jobbat! Elfogy otthon a wc-papír. A pasid elé fogsz állni, hogy kellene 200 ft papírra? Meg 500 tamponra?


Ha jól értelmezem, a vállalkozásodnak meg csak a tervei vannak meg. Tudod te egyáltalán, hogy mennyi ideig tart egy vállalkozást beindítani? És azt, hogy mennyi papaírmunkával jár? Vagy hogy mennyi pénzbe kerül?


24 évesen szerintem nem eltartót kellene keresned, hanem munkát.

2016. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Kedves" 5-ös! Sajnálom, hogy ennyire rossz napod van.

Mivel a családi vállalkozásban tevékenykedem, tudom, mi az a vállalkozás, ne aggódj. Abban is biztos vagyok, hogy a wc-papír árát, és a magamra költendő pénzt meg fogom keresni már az első hónapokban is. Ha nem költözöm hozzá, akkor hol neki, hol nekem kell utazgatnom, ami több költséget generálna, mint az, hogy ott több lesz a rezsi...mivel csak annyival kéne többet fizetnie a páromnak, hiszen a lakást így is-úgy is fizeti, a magamra fordítandó pénzt pedig megszerzem. A rezsiköltség rám eső része sem lehet borzalmasan nagy összeg, maximum bevállalnék még egy kis munkát érte eleinte, amíg a vállalkozás bevétele nem fedezi. Tehát a kérdésem leginkább arra vonatkozik, az albérlet díjába be kellene-e szállnom.

2016. nov. 15. 16:55
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

Pedig ötösnek egy dologban igaza volt: egy hónapos kapcsolatban odacuccolni a másikhoz úgy, hogy a saját közvetlen fenntartásodat termeled ki ímmel-ámmal, de már másba nem tudsz rendesen beszállni, az elég gáz. Ha a sajátja lenne az ingatlan, akkor azt mondom oké, szállj be a rezsibe meg a kajába valamennyivel, és talán működhet. De egy albérlet az húzós összeg.


Mi is épp tervezzük az összeköltözést (bár kétéves a kapcsolat, nem egy hónapos), és evidens, hogy a költségekbe be fogunk szállni mindketten. Nem kell fillért baszni meg a számlák felett izzadni, de hogy nézne már ki, ha az egyik fizeti az albit meg a költségek többségét, a másik pedig éppen csak fizetget valamit... Akkor inkább várjatok.

2016. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%

Ahogy látom, a kérdező már eldöntötte, hogy mit fog csinálni, tök mindegy, hogy mindenki azt javasolja, hogy korai még az összebútorozás.

Csak azt nem tudom, hogy akkor miért írta ki a kérdést?

Nekem mondjuk nem lenne gyomrom egy hónap után ilyen szinten rátelepedni senkire, de hát ő tudja. Csak ne csodálkozzon x hónap múlva, ha a pasi megunja, hogy a vállalkozás csak viszi a pénzt, a költségek nagy részét meg neki kell állnia.


Ha a vállalkozásához is ilyen szellemben és ilyen éretten fog hozzáállni, majd meglátja, hogy mi lesz a vége. :) De egy önmagát eltartani sem képes 24 évestől nem is várom el, hogy megértse a felnőttek dolgait.

2016. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%

Ha még mindig nem értenéd, akkor íme, itt a kérdésedre a válasz: IGEN, BE KELL SZÁLLNOD a pasid albérletébe, ha hozzá költözöl.

És nem, nem azért, mert olcsóbb ott laknod nála, mint utazgatni, hanem azért, MERT EGY KAPCSOLAT ARRÓL SZÓL, HOGY SZERETJÜK A MÁSIKAT ÉS JÓT AKARUNK NEKI, NEM PEDIG KIHASZNÁLJUK A MÁSIKAT!

2016. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ejjejj, itt valakik nagyon morcosak, hogy őket még nem kérte meg a párjuk összeköltözésre. :/
2016. nov. 15. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!