Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért nem költözik el?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem költözik el?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt és 2 hónap után össze is költöztünk hozzám.Nem éppen felhőtlen a kapcsolatunk már az elejétől.Rengeteg megaláztatást,sértést,agressziót kaptam tőle,de voltak jó pillanatai is mikor éreztem,h szeret(ezért is tartottam ki mellette)Az utóbbi hónapokban semmi nem volt már köztünk,próbálkoztam,de lerázott...Mindenért kapok.pl miért pakoltam el a dolgokat amit vett,mért nem pakol el semmittevés (????) Nem takarítok,ha csilivili minden akkor se takarítottam.Ha elmegy itthonról nem köszönön,ha megjön akkor se.Miden létező dologba beleköt,márha ha hozzám szól(leginkább nem beszélünk).

Ha ennyire nem jó velem és mindenben a hibát keresi miért nem hagy el???Tudna hova menni,elég jól keres.Ha veszekszünk és rá kérdezek akkor csak annyit mond,ha ő sem tudja...


Ui.Hogy én miért vagyok vele és nem rakom ki?

Szimplán megszoktam,h ilyen velem,kezdetben nagyon megviselt havi szinten pánikrohamok(pár éve nagy trauma ért és azóta vannak pánikrohamaim) a viselkedésétől.Tudom,h rossz nem működik,de egyszerűen elfogadható,beletörődtem és nem tudom magam kirángatni ebből....


2017. jan. 27. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
"Tudom,h rossz nem működik,de egyszerűen elfogadható,beletörődtem és nem tudom magam kirángatni ebből...." - Akkor nem értem, minek ez kérdés. Szenvedjetek együtt, ha ekkora marhák vagytok. Ehhez nem kell itt asszisztálnia senkinek. Mindenki úgy ba***ssza el az életét, ahogyan csak neki kedves.
2017. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha jobban szeretnéd magad érezni ebben a kapcsolatban, ultimátumot kéne neki adni, és keményen kirakni a szűrét, illetve sírva elmondani neki, hogy már nem szereted.

Nyugi, ne félj, ezek után úgy megváltozik, mintha nem is ő lenne.

Sajnos sokmindent megenged magának, mert megteheti.

Egy sértődött, hisztis, dacos nagy gyerek, akit néha valagba kéne rúgni.

Hogy miért mondom ezt?

Mert én is ilyen voltam, és ugyanezt tette velem a párom.

Azóta is bánom, hogy hülye voltam hozzá...

Csak ő másodszorra már nem fogadott vissza.

2017. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert hagyod. Az nem kifogás, hogy azért maradsz a szarban, mert megszoktad. Neki nyilván megfelel, hogy van egy lábtörlője, akin kiélheti minden frusztrációját és még olcsóbb lakhatást is biztosít neki, mint amit amúgy kapna - hülye is lenne ezt otthagyni. Komolyan ennyire utálod magad, hogy megvárod, amíg teljesen tönkretesz és elhagy egy másik nőért?


Az egyetlen kiút ebből, ha az önsajnáltatásban csobogás helyett végre erőt veszel magadon és szépen összepakolod a cuccait és adsz neki 3 napot, hogy eltűnjön az életedből.. Most sokkal magányosabb vagy ebben a szar helyzetben, mintha egyedül lennél - támaszod, társad benne nincs, viszont ha egyedül leszel, legalább nem bánt és el tudod kezdeni felépítened az életed.


Kizárólag rajtad múlik, szóval ha inkább tűröd a szart, minthogy lépj ellene, akkor ne csodálkozz, hogy soha nem fog változni semmi.

2017. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő miért szakítana? Van hol laknia, van ingyencselédje, lábtörlője, boxzsákja... Hidd el, neki ez tökéletes felállás és esze ágában sincs rajta változtatni!

Te vagy az, aki rosszul érzi magát ebben a kapcsolatban, akinek napról napra egyre jobban sérül az önértékelése, akinek mentális problémái vannak. A "kedves párodnak" ez a felállás ideális, hiszen te viszed el a balhét mindenért! Ő rajtad tölti ki az összes indulatát, tehát neki nincsenek problémái.

Tudod, hogy mi szokott lenni az ilyen kapcsolatokban a következő lépés? El fog kezdeni csajozni, mert hát annyira rossz veled, te nem tudod boldoggá tenni, neki viszont joga van a boldogsághoz! (Lehet, hogy már meg is teszi.) Az orrod előtt fog csajozni és ezért is téged okol majd! Te pedig megmaradsz szépen a cseléd/lábtörlő szerepében, amit neked szán és amit te elfogadsz.

Elköltözni továbbra sem fog, mert az ingyencseléd az továbbra is jól jön, plusz az új kapcsolatban ugye csak a legjobb oldalát akarja mutatni, ezért továbbra is szüksége lesz valakire, akin levezetheti a felgyülemlett indulatait, arra meg ott leszel te! Biztos lehetsz benne, hogy megteszi, mert megteheti!

És örülhetsz, ha a megalázásod megreked a verbális és lelki bántalmazás szintjén! Mert innen már csak egy apró lépés a fizikai agresszió... De "nyugi", azt is meg lehet szokni, utána is azt fogod majd hajtogatni, hogy "már megszoktam".

2017. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem tudlak teljesen sajnálni. Kb. az első két mondat után sejtettem, hogy ver a párod, meg nem törődik veled, de néha-néha csepegtet egy kis szeretgetést és ezért simán eltűrsz bármit. Hetente 3-4 ilyen kérdés össze szokott jönni.

Egyszerű, ha magadon nem akarsz segíteni, más nem fog tudni kihozni ebből a helyzetből. Őneki kényelmes a helyzet, nincs rákényszerítve semmire, gondolom főzöl-mosol rá, esze ágában sincs elköltözni.

Csak hogy valami hasznosat is írjak: állj a sarkadra, esetleg hívj segítséget, ha agresszív és dobd ki. Ha pánikrohamaid vannak, menj pszichológushoz, valószínűleg tud segíteni, főleg hogy első olvasatra kapcsolatfüggő is vagy. Rakd rendbe az életed, és majd találsz olyan férfit, aki jól bánik veled.

2017. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

És te mikor fogsz feleszmélni, hogy ez így nem mehet tovább? Amikor már félholtra ver, vagy amikor a jövőbeli gyerekeitek előtt fog megverni, esetleg amikor őket is megveri?

Egyébként a kérdésedre ugyanazt tudom válaszolni, mint az előzőek: kényelmes neki így.

2017. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi,h írtatok.

Igazából mostanában kezdem átlátni az "életem".Eddig abban a hitben voltam,h így is jó,próbáltam neki megfeleni,h neki jó legyen magamat meg a háttérbe szorítani...A barátaimat elmarta mellőlem senkivel sem tudtam beszélni a gondjaimról.A folytonos szabályaival és kontorálásával és a megrögzött féltékenykedével teljesen elnyomott ami sajnos csak most tűnt fel...Lassan kezdtem magam újjá építeni belülről,de bazi nehéz egyedül :( Abban sokatoknak igaza van,h a cselédje vagyok.Nem régiben kibukott belőle,h ennyi pénzért máshol jobb életszínvonalat kapna....(ő vitte ki a kandallóból a hamut és ezért ugrott nekem).Akkor bennem is tisztázódott,h nem nagy megbecsülésem van.Ha 2éve találkozok a mai önmagammal,szó nélkül kuröhögném magam.Nagy volt régen a szám,h ilyesmi helyzetbe én soha nem kerülnék,mert attól okosabb vagyok,hát tessék....

2017. jan. 27. 14:53
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy tipikus bántalmazó kapcsolat forgatókönyve... Elmarja a barátokat, módszeresen sárba tiporja az önbecsülésed, mindenért téged tesz felelőssé... Tankönyvi.

Tényleg már csak a fizikai bántalmazás "hiányzik". Szerintem ne várd meg...

2017. jan. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#5 ismét

Na, az viszont egy tök jó pont, hogy felismered a helyzeted és igyekszel változtatni, sok hasonló helyzetben lévő nő nem nagyon jut messzebb az önsajnáltatáson (no offense).

Ha nincsenek barátaid (azért a régi jó barátaidnál egy próbát tehetsz), családod csak van, akivel lehet beszélni ilyen problémákról. Igyekezz új ismeretségeket kialakítani, vagy már meglévőket elmélyíteni. Végső esetre még mindig ott a szakember.

2017. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus bántalmazó kapcsolat. Elszigetel a barátaidtól, lerombolja az önbizalmad, és elhiteti veled, hogy ez így rendben van. A következő majd az lesz, hogy a bocsánatáért esedezel, mert nem lett elég sós a leves, és magadat hibáztatod, ha ezért összever.

Jó, hogy felismerted a helyzeted, ezek után már csak egy dolog van hátra: kidobni. Nem fog megváltozni, nem szeret, hanem alattvalóként kezel. Ha kell segítség, ott a nane, vagy biztosan vannak a lakóhelyeden helyi csoportok is.

Ülj le vele este, és mondd meg neki, h x napja van rá, hogy kiköltözzön. Jobb, ha nem veszekedés után tör ki belőled, hanem amikor viszonylag nyugodt a légkör. Ha kezd agresszívvá válni, esetleg megüt, azonnal kihívod a rendőrséget.

Ne törődj bele, mert ez nem élet. Nem azért vagy, hogy valami hatalommániás bántalmazó suttyó cselédje légy. Értékes ember vagy, és ha ő ezt nem látja, hát nincs rá szükséged. Cselekedj, amíg még nem késő.

2017. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!