Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti élnétek egy ilyen házasságb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti élnétek egy ilyen házasságba? Vagy rossz gondolkodásmód ez?

Figyelt kérdés
Van egy párom már 4 éve, mostanába már azt érzem hogy nem szeretem annyira nem ragaszkodom hozzá azt érzem ha elhagyna nem halnék bele, de én nem hagynám el hisz csak szeretem. Egyrészt megkönnyebbülést érzek mert az elején betegesen ragaszkodtam hozzá másrészt bizonytalanságot is nert én nagyon szerrtnék már gyerekeket 23 évesek vsgyunk és nem tudnék más embernek szülni, más emberrel eggyütt élni. Úgy vagyok vele hogy kiéltem már magam minek kezdjek egy újba bele hisz annak is csak csalódás lesz a vége, így meg tudom azt hogy ha esetleg megcsalna nem fájna annyira mert nem vagyok már belé szerelmes. Szóval hüly*eség valakivel így családot alapítani? Szeretem mint embert jol erzem magam vele de már elmúlt a varázs. Mások azt mondják miért nem hagyom el hisz fiatal vagyok előttem az élet, de nekem jó vele. Minden kapcsolatnak megcsalás a vége nem ismerek olyan párt ahol ne léptek volna félre és én ezért nem akarok mással belekezdeni egy újba mert akkor lehet épp abba a "szerelmi stádiumba" csalna meg vagy hagyna el ahol a legerősebb abba én belerokkanék.Azt tudom biztosra hogy a párom ha már gyerekeink lesznek nem hagyna el soha(attól megcsalhatna nyilván)de a családját nem hagyná el. Őszinte válaszokat,tapasztalatokat,tanácsokat várok.

2017. febr. 20. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Osztom a gondolkodásmódod, én is így tennék
2017. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

"nagyon szeretnék már gyerekeket" -> Egyéni cél, emiatt ragaszkodsz. De még csak 23 van.


"nem tudnék más embernek szülni, más emberrel eggyütt élni" -> Önbecsapás.


"nem vagyok már belé szerelmes" -> Miért vagytok együtt? Ja, gyereket szeretnél.


"minek kezdjek egy újba bele hisz annak is csak csalódás lesz a vége" -> Kifogások, önigazolás, csapjuk be magunkat.


"Minden kapcsolatnak megcsalás a vége" -> Téves feltételezés. Azért gondolod ezt, mert emberek benne maradnak pontosan olyan kapcsolatban, mint most te. Nem hibáztatok senkit, a társadalmunk bőven több, mint 90%-a így él. Tehát olyan mintákba kapaszkodsz, akik hasonlóan élnek mint most te a pároddal.


Ez a te életed, neked kell döntened, de a gondolatmeneted, érveid, kifogásaid fals téziseken alapulnak.


33F

2017. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A megcsalás részéhez: 13 éve vagyunk együtt, voltak szép és borongós idők. Számtalanszor feltettem már magamban, hogy most már megállok egy "dolgozó nőnél", vagy keresek magamnak valakit "rejtett életre". De nem tudom magam rászánni. Annak ellenére, hogy csak mellettem akar lenni, de velem nem. Annyira semmiképp, hogy családot akarjon. Nem velem, hanem úgy általában. És ez lesz a szakítás oka. Ennyi idősen pedig korai lenne kijelentened, hogy kiélted magad. 30+ F
2017. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Még életemben nem láttam ennyire éretlen,ömagát becsapó, kapcsolatfüggő,0 érzelmi intelligenciával rendelkező,önbizalom hiányos embert mint te...de ezt most komolyan momdom.
2017. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
35 felett talán, az alatt semmiképp sem maradnék egy ilyen kapcsolatban. 28N
2017. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem döntsd el,hogy szereted e vagy nem.Nekem nem egyértelmű,hogyan is érzel.Nem halnál bele,ha elhagyna,azse zavrna ha megcsalna(ó dehogynem)de te nem hagyod el,mert csak szereted.Ellentmondás van benne.Egy házasságot nem alapozhatunk arra,hogy úgy sem találsz jobbat,tehát megelégszem azzal ami most van.Lemondani az életről,a boldogságról 23 évesen,ne csináld már. Ami most van elbizonytalanít.Önbizalomhiányod van,biztos csalódtál már,de egy ilyen élet jobb?Ez igy akár hatalmas szenvedés is lehet,akár mind a kettőtöknek.

És ha jönnek a gyerekek,utána ők milyen családi mintát látnak?Úgyis észreveszik a boldogtalanságot.Ez pedig,hogy a párod tuti nem hagyna el soha....Sajnos nem tudhatod!Kérdés hogy vajon a párod mit érez irántad.Ráadásul a masik félre,jelen esetben a barátodra is gondolj,mert ha te nem szeretd rá sem vár jobb élet,de megengedheted magadnak is neki is hogy olyan társat találjatok magatok mellé,akivel tényleg boldogok vagytok,minden bizonytalanság nélkül.Akár külön-külön, megadni magatoknak az esélyt.Egy házasság komoly döntés,ahogy mondják.Elválni persze el lehet,de az sem lehet kellemes.

2017. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld!
2017. febr. 20. 19:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
34L voltam.És mondjuk én 35 felett sem maradnék egy ilyen kapcsolatban.Az egyedüllét még mindig jobb mint tönkretenni más életét is az én bocs önzőségem,es önbizalomhiányom,és félelmeim miatt.
2017. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez innen csak rosszabb lesz, erre nem lehet házasságot alapozni, sem családot! A házasság és a gyerek is megviseli egy egyébként jól működő, szeretetteli kapcsolatot, hát még egy ilyet.. Sose biztos hogy a házasság vagy a gyerek összetart, sőt...

Fiatal vagy, még bőven van időd megtalálni azt akinél nem fog elmúlni a szeretet és igenis bánnád ha elhagy!

Most neked inkább egyedüllétre van szükséged mint gyerekre vagy épp erre a kapcsolatra. El kell fogadni ha elmúlt a dolog és jön jobb. Van még min 40 év az életedből, le tudnád élni úgy hogy csak megelégszel ezzel? Amikor a gyerekeidnek mesélsz csak annyit mondasz hogy elviseltem apátokat, ő meg élt mellette rendesen...

2017. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Sokkal többen élnek így, mint hinnétek. Ahhoz még fiatalok, hogy tapasztalatok árán megtanulják ápolni a kapcsolatot, ahhoz meg életuntak, hogy megint be merjék tenni a kezdő tétet, és újra meg újra bejárják a párkeresésé rögös útját. Maradnak tehát együtt, belekényelmesedve egy langymeleg házasságba. Kívülről akár boldognak is látszhatnak, és ők tudják csak, milyen kiüresedettek. Ha körülnéztek, rengeteg ilyen párt láthattok, csak ők nem ilyen bátrak, mint kérdező, hogy be merik vallani maguknak, és ki merik írni egy fórumon.
2017. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!