Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem akarok együtt élni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok együtt élni a szüleivel, most tényleg én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Összeköltözés a téma. Párom nem akar albérletet, de saját lakásnak meg nincs értelme addig, amíg nem éltünk együtt soha.

Számára teljesen korrekt megoldás lenne az, hogy költözzünk az ő szüleihez.

A ház picike, régi típusú ház. Plusz tartozott hozzá egy ilyen "nyári konyha", mint a parasztházaknál, abból lett kialakítva egy szoba, az a páromé. Viszont ott se víz, se semmi, tehát igazából bármit akarunk (enni, fürdeni, mosni, bármit), azt a házban lehet csak.

Én kereken mondtam páromnak, hogy szerintem ez nem jó ötlet, felnőtteknek nem tesz jót a szoros együttélés. Indoklást akart, mert nem érti. Próbáltam példákat hozni: hogy nem lehet önálló háztartásom, ott csak vendég lennék, már önmagában az konfliktus lenne, hogy be akarok rakni egy mosást, vagy mást/másképp főznék, mint az anyukája...

Párom nagyon berágott rám, merthogy nem szeretem a szüleit, pedig ők kedvelnek, és gonosz vagyok, meg én előre generálom a problémákat, pedig még nincs is.


Én itt feladtam a dolgot, de valahol nagyon bánt. Nem tudom, hogyan magyarázzam meg neki az ellenérveimet. Nem arról van szó, hogy ördögöt festenék a falra, csak van egy határozott véleményem a dologról. Ez tényleg ennyire bántó?



2016. dec. 17. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdésekről mindig eszembe jutnak az itteni szülőkkel élők akik szerint hülye aki azt hiszi az ilyen férfit nem lehet majd kirobbantani otthonról aztán százával jönnek az ilyen példák.

Szerintem nagyon jól döntöttél és tarts is ki mellette. Én még olyan együttélést nem láttam ahol nem megy a szurka piszka állandóan. Az meg csak megrontja a békés kapcsolatokat a családdal. Tartsd magad az albérlethez. Azért veszi személyes sértésnek mert anyuci szent a szemében. Lehet tévedek de a nagy összeköltözés után is szerintem mindig te lennél a hülyének beállítva aki nem képes az együttélésre. Felnőtt ember lépjen csak ki a szülői házból. Azt hogy ezt hogyan tudnád megmagyarázni neki nem tudom. Szerintem sehogy. Sőt azon se lennék meglepődve ha sikerül az albérletre rá bírni ott is előhozná hogy bezzeg ha otthon laknátok. Szerintem az alap gondolkodás módjával van baj.

2016. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit nem ért ezen a párod. Ott te lennél a vendég, bármennyire is a társadról van szó, tőled várnák el az alkalmazkodást. Neki persze, hogy egyszerűbb, hiszen a saját szüleiről van szó.

Az albérlet sokkal jobb megoldás, még ha többe is kerül. A szülőktől távol könnyebb megismerni a másik egyéniségét, azt, hogy alkalmas-e az önálló életvitelre.

2016. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Saját családot szeretnél építeni saját otthonnal, nem egy meglévőhöz becsatlakozni/alkalmazkodni. Ha ezt nem érti, akkor az gond.
2016. dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Aki nem tudja felfogni ezt a par mondatot, amely tartalmaz allitast, majd indokot, attol nem tudom, milyen szellemi kepessegeket es problema megoldast varsz a jovore nezve.
2016. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Látod, nálatok már összeköltözni se kell. Így is kiderült, hogy a fontos kérdésekben nem tudtok dűlőre jutni, és ahelyett, hogy megvizsgálná a te álláspontod, egyből kikiált téged hibásnak.

Megspóroltátok egy ház árát!


Ennek a kapcsolatnak nincs sok jövője.

2016. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
A parod meg mindig a mama pici fia. Senki sem akar masok szuleinel lakni. Gondolom o sem akarna nalatok lakni. Te is vele akarsz kozos eletet, nem a szuleivel. Es ahogy mondtad, ket felnott par egyutt elesebol mindig csak veszekedes van. Amikor anyam hozzank koltozott ideiglenesen, hiaba volt kifogastalan a kapcsolat kozte es a felesegem kozott, megis a vegen mar mindenki utalt mindenkit. Ok egymast, en veszekedtem ez miatt a felesegemmel, es veszekedtem anyammal, hogy miert nem allok melle. Ez a vilag egyik legrosszabb otlete. Kerdezd meg a parodat, hogy ha az anyukajaval nezetelteresed lesz, mert az biztos, hogy lesz, akkor ki melle fog allni? Ellened fordul, es az anyukajanak ad igazat, vagy veled egyutt veszekszik majd az anyukajaval?
2016. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Szülőkkel nem jó együtt élni. Más generáció, más szokások. Nekem volt benne részem. Az előző párkapcsolatomban. Hát még is bántam mint a kutya amelyik kilencet kölkezik.Ráadásul a párom is hasonlóan gondolkodott mint a tiéd, és anyuci pici fia volt. Bár akkor még 22 éves voltam. Na aztán mikor felhoztam a páromnak hogy albérletbe szeretnék vele költözni akkor egyből ment az anyjához hogy elakarok költözni. Na ott aztán voltam a hülyétől elkezdve minden. Hamar véget is vetettem a kapcsolatuknak.

Most is anyosékkal egyfedél alatt lakunk házas vagyok és gyerek is van. De most külön költözünk végre. Pedig imádom anyósomékat. De külön jobb.

Tarts ki a véleményed mellett. Ha most odaköltözöl pokol lesz az életed egy idő után.

2016. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Te jol látod a dolgokat. Reálisan. A párod meg senkivel nem lakott ezekszerint külön háztartásban? Ill. Egyutt az o szüleinel?

Miert nem próbálja meg, h kulonkoltozik veled egy albiba? A penz miatt?

Valoban igaz, h egy szuper kapcsolat is remesse tud válni, ha egyutt laknak a felek pont abbol, amiket leírtál. Es ez nem az, h ördögöt festesz a falra, hanem tény.

Azert en mégegyszer nekimennek ennek a témának, hatha menet közben meggondolja magat es raszanja magat a kulonkoltozesre. Ha meg nem, ennyire ragaszkodik ehhez az állapothoz, erdemes elgondolkodni, h hova tart ez a kapcsolat.

2016. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igazából most sem otthon lakik, sőt, bőven másik városban. Jelenleg is albérletes, haverokkal - csak oda nem mehetek, mert a főbérlő kifejezetten férfi albérlőket keresett anno, és ez az egyik kikötésük. Mondjuk ha ez nem lenne, akkor se férnék, sokan vannak és kicsi a lakás. Szerintem van olyan rossz, mint egy kolesz lenne.

Előző kapcsolataiban is élt együtt a barátnőkkel, albérletben is, meg volt, aki így náluk lakott.

Igazából a pénz a ludas, egyrészt kettesben drágább lenne a lakhatás, mint most neki, másrészt inkább fizetne egy lakásalapot vagy akár hitelt, hiszen ott saját lesz a lakás. Szerintem viszont ez együttélés nélkül necces.

2016. dec. 17. 11:47
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Akkor nem lenne bajom ezzel, ha a nyári konyhát át lehetne alakítani egy pici közös lakássá. Nem lenne drága behúzni a vizet, egy pici fürdőszobát és egy mini konyhát kialakítani. Így ha együtt is éltek a szülőkkel, van egy elszeparált részetek, ahol azt csináltok, amit akartok.

Én egyébként nemhogy a párom szüleihez nem költöznék, a sajátomékhoz sem. Nagyon szeretem őket és jó a viszonyunk, de egy párkapcsolatot ne a szülei nyakába tegye az ember. Szárny bontogatás, a közös élet "kipróbálása", amit jelentősen megnehezít szerintem, ha egy pár nem csinálhat saját kontóra a közös otthonában bármit. Arról nem is beszélve, hogy ez nem közös otthon, hanem a párod családjának otthona, ahova te beköltöztél.

Szóval azt gondolom igazad van!

Próbáljatok meg csak egy szobát kivenni. Ott sem lehettek kettesben, nem a tiétek az egész lakás, még is merőben más a viszony a lakótársakkal, mint a családdal. Egyenrangú fél vagy te is, ő is és a lakótárs is.

2016. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!