Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg mi nem csináljuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ketseg2017 kérdése:

Tényleg mi nem csináljuk "sorrendben" a dolgokat? Rossz ez igy?

Figyelt kérdés

Kb fél éve vagyunk együtt barátommal, ő 27 éves, én 22, mindkettőnknek stabil állása. Albérlet mellett döntöttünk, kölcsönbe nem akartunk belevágni, mert több mint valószinű jövőre külföldön folytatjuk tovább. Ma telefonáltam a családban hogy összeköltözünk, igy folytatjuk tovább, hát nem épp arra a reakcióra számitottam amiket kaptam: "eljegyzett?", "mikor lesz a lagzi?", ilyen kérdéseket...

Meg hogy miért forditjuk meg a dolgokat, ráérünk még igyis.

Persze, ráérhetünk, de nem éreztük úgy hogy ráérünk, mi is szerettünk már volna egybeköltözni, bennem is felmerült már tavaly a kérdés hogy én külön szeretnék élni szüleimtől, a magam ura lenni, boldogulni magamtól stb. Tehát az hogy barátom fél éve az életembe csöppent, csak megkönnyitette a dolgomat.


Meg nem hiszem hogy feltétlen sorrend csere ez. Ha fel vagyunk rá készülve és boldogulunk, akkor miért baj ez? Miért nem élhetünk együtt eljegyzés előtt is akár? Miért kell annyira a régi hagyományokhoz húzni?


Na nem tudom, de annyira elkeseredtem a mai telefonbeszélgetések után, pedig annyira izgatott voltam a költözködéssel meg mindennel együtt.


Szeretném úgy a kukába dobni a véleményüket és a saját életemmel foglalkozni inkább és élvezni mostmár az együttélést, de nagyon lehervasztott ez az egész.


Másoknál is volt igy? Hogy ennyire "örült" a család?

(megjegyzem: normális családról van szó, jó viszonyok vannak, jó kapcsolat van a szülőkkel is)



2017. ápr. 20. 11:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

sztem a jó sorrend: együttélés, eljegyzés, házasság, gyerek (ha vki akar házasodni, és gyereket)

az első lépés az együttélés mindenképp, aztán lehet gyereket vállalni és/vagy házasodni

2017. ápr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Girgoy ***** válasza:
24%

A "régi hagyományokat" azért kell húzni, mert az új dolgok nem működnek. (Oké, lehet lepontozni, köszönöm, de attól még tényleg sokkal rosszabbak az új típusú kapcsolatok, mint a régiek, tényleg mennyi boldog, békés párkapcsolat van ma...)


Ezt hosszasan is ki lehet fejteni, de inkább rövidítsünk és felteszek egy egyszerű kérdést, amire válaszolj őszintén: Tulajdonképpen miért nem akarsz megházasodni a barátoddal?


(És ne olyan semmi sablont válaszolj, hogy ez csak egy papír, mert ez baromság, ha csak papír lenne, akkor nyugodtan meg lehetne szerezni ezt a csak egy papírt a család kedvéért, de mindenki tudja, hogy ez jóval több mint papír.) Szóval, nyugi, nem beugratós kérdés, csak őszintén felelj arra: Miért nem akartok összeházasodni?

2017. ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Van ismerős, aki 20 éve él egy nővel, közös

lányuk is már tizenéves, és eljegyzés sem volt. Nem

egy eljegyzéstől fog a kapcsolat jól működni, hanem

mert kettőtökön múlik. Innentől minden külső szemlélő

számára lehet kussolni. Éljék az ő életüket, ahogy

nekik tetszik, ti pedig úgy, ahogy nektek. Ebben

semmi kivetnivaló nincs.

2017. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Én is igy gondolom, azért is láttam jó ötletnek az összeköltözést, sőt, igy akár az is hamar kiderül hogy mennyire tudunk együtt élni a szokásainkkal, melyikünk mennyire agressziv tipus.

Én csakis ezután tudnám valakivel összekötni az életem.

Úgymond nem szivesen vennék "zsákbamacskát".


Ez az én álláspontom.

2017. ápr. 20. 11:54
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a jó sorrend, sok esetben egy idő együttélés után derül ki hogy mégse fog működni a kapcsolat. Ha viszont már házasok vagytok, akkor némileg macerásabb szakítani.
2017. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdésed, szeretnék is akkor válaszolni rá.

Miért nem akarok vele összeházasodni?

Több okból:

1. nem kérte még meg a kezem.

2. túl fiatalnak érzem még magam egy ilyen dolgohoz.

3. először szeretnék egy alapot megteremteni, akár közösen vele, majd utána házasságot.

4. tegyük fel megkéri a kezem, de nincs pénzünk esküvőre, márpedig én magam (vele együtt) szeretnék egy izléses lakodalmat összehozni.


A legnagyobb érv inkább az első kettő, hogy én nem érzem magam kész még a házasságra, de természetesen szeretnék a későbbiekben :)

2017. ápr. 20. 11:57
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem manapság az elfogadott sorrend az, ahogy ti csináljátok. Először együtt lakni, aztán mikor kellően kiismertétek egymást, akkor mehet az eljegyzés, lagzi. Véleményem szerint az lenne az elhamarkodott, ha fél év után már házasságon járna az eszetek, együttélés előtt. Ne hallgassatok mások maradi véleményére. Ha nektek így esik jól, akkor tegyétek így. De az emberek nagy része szerintem egyet is értene veletek. :)
2017. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm/köszönjük szépen :)
2017. ápr. 20. 11:58
 9/28 Girgoy ***** válasza:
28%

Az a gond, hogy azért is van ennyi válás, mert "manapság ez az elfogadott sorrend". Nem olyan bonyolult ez, segítek:


Az emberek ma kísérletezgetnek egymással, azért költöznek össze házasság nélkül. Nem? De igen, olvassunk csak az indoklás sorai között! És azért kísérletezgetnek, mert nem biztosak önmagukban és a másikban. Aki pedig nem biztos, az nem fog küzdeni egy kapcsolatért, az el fog menekülni az első nagyobb nehézségre, széttárva a kezét, hogy: hát mégsem ő volt az igazi.


Pedig lehet, hogy meg lehetne oldani a problémát egy kicsit több erőfeszítéssel. Ez a többlet erőfeszítés viszont csak akkor van, ha

2017. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Girgoy ***** válasza:
33%

(Nem tudom, miért küldte el idő előtt, de folytatom.)


Szóval: ha eldöntjük, hogy kitartunk a másik mellett, akkor viszont elve úgy állunk a problémákhoz, hogy azokat meg fogjuk oldani. Azért oldjuk meg, mert szeretjük annyira egymást, hogy kitartsunk egymás mellett. Aki így megy bele egy párkapcsolatba, az jóval nagyobb eséllyel lesz tartósan boldog. És az akár össze is házasodhat. És nem érzi azt sem, hoyg "éretlen" még.


Az, hogy kb. 1%-nak sikerült boldognak lenni (legalábbis annak látszanak) házasság nélkül, nem jelenti azt, hogy ez egy jól működő rendszer. Nem: pont azt mutatja, hogy ők se voltak annyira biztosak a kapcsolatukban, hogy egy életre elköteleződjenek, csak valahogy mégis megszokták egymást.


Persze lehet érvelni a rossz házasságokkal is. Valóban nem pusztán az számít, hogy van-e esküvő vagy nincs, ellenben az esküvő, ha komolyan gondolják, jelez egy olyanfajta elköteleződést, amellyel sokkal sikeresebb lesz egy kapcsolat. Mert úgy mennek bele az emberek, hogy ezt márpedig sikerre fogjuk vinni, nem kiszállunk ha kezdünk szédülni.

2017. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!