Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Van itt olyan aki külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan aki külön kasszán van a párjával és működik nekik? Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

A barátommal nemsokára összeköltözünk. Eddig csak kollégiumban laktunk együtt, akkor is értelemszerűen külön kasszán voltunk. A bevásárlás után mindig felírtuk egy papírra, hogy ki fizetett és mennyit. Hónap végén összeszámoltuk és rendeztük. Ha elmentünk étterembe vagy moziba, stb, akkor felváltva fizettünk. Tulajdonképpen elég lazán ment a dolog, nem szórakoztunk pár ezer forinton. Most viszont együtt szeretnénk lakást bérelni és elég sok dolgot kell venni. Bútorok, konyhai felszerelés, egyéb kiegészítők... Meg több kiadás is lesz, már nem csak ételre költünk majd közösen, szóval bonyolódik a dolog.

Kérdésem, hogy hogyan lehet ezt minél egyszerűbben és követhetőbben csinálni? Ti hogy csináljátok? Felírjátok a kiadásokat? Beosztjátok, hogy az egyik pl a rezsit fizeti, a másik meg az élelmiszert?

Arra is gondoltam, hogy lehetne egy közös kártyánk (társkártya) amiről a közös dolgokat vennénk.

Amúgy 10ezer forint eltéréssel ugyanannyit keresünk.


(Kérem azok kíméljenek akik azzal jönnek, hogy rossz dolog a külön kassza. Eddig működött nekünk és szeretnénk a jövőben is folytatni. A barátomnak van egy elég pénzigényes hobbija, valamint nekem is és nem szeretnénk úgy érezni, hogy a másik pénzét költjük rá. Ha majd lesz saját lakásunk, gyerekünk, stb, akkor szóba jöhet a közös kassza.)



2017. aug. 22. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk amolyan félig közös kassza van. Nincs közös számla (illetve van egy, amit annak szántunk, de egyelőre inkább megtakarításként funkcionál), szóval mindenki megkapja a maga pénzét, és bedobjuk közösbe, amit kell.

Mi nem osztjuk fel forintra, csak kábé elfeleztük.

Pl. párom fizeti az albérleti díjat, meg tölti fel a villanyórát (ilyen előfizetősünk van), én befizetem az egyéb számlákat (net, tv, víz/csatorna/szemét), meg én fizetem a nagybevásárlást. Többé kevésbé ugyanannyira jön ki.

Ha valamelyikünk kevesebb fizut kap, akkor nyilván variálunk, hogy akkor a másik számlát fizetem most én, mert az kevesebb, vagy fizetem én az albit ő a bevásárlást, mert azon lehet spórolni, ha kevesebb jut rá... ilyesmik.

A maradék összeget mindenki saját maga osztja be, nem tartozunk elszámolással, bár azért szoktuk mondani, ha drágább dolgot veszünk. Mivel társkártyánk még nincs, a "belenyúlhatós" összeg az otthon van kitéve borítékba, és ha kell valami sürgősben, abból veszünk ki. De ha egyikőnk kifogy, akkor simán adunk egymásnak, szóval nincs az, hogy egy forint sincs valamelyikőnknél.

2017. aug. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nalunk nincs kulon kassza, de kozos se.

A szuleimnel lakunk egyutt, felezve a rezsit, amit vagy o fizet, vagy en, vagy felezzuk. Ha boltba vagyunk ugyanigy megy, vagy o, vagy en, vagy kozos. Ha flehiv, hogy vegyek mar neki egy borotvacsomagot, vagy tusfurdot, meg veszem es nem kerem el az arat. Fordirva is igy mukodik. Ha egyikunkek elfogyott a penze, a masik kisegiti.viszont ha ruhat, cipot akarok magamnak, nem kerek ra, ha van nekem is penzem. Ha nincs, akkor nyilvan megse fordul a fejemben, hogy kernem kene ra, annyira akarom.

Es ezek megbeszeles nelkul mennek, ennyi. Nem tartjuk nagyra a penzt mert nem az a legfontosabb a kapcsolatunkban, megis kenyelmesen megelunk.

2017. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm költözött hozzám. Nekem vágyam volt, hogy a lakást rendbe tegyem, felújítsam. Erre a pénzt én teremtettem elő. Én fizettem a lakásrezsit (víz, gáz villany, net) a párom meg állta a kaját. A buszbérletet és a saját telefonszámlát állta mindenki saját maga. Azt mindig megbeszéltük, hogy az adott hónapba ki mennyit keresett, mivel a fizetésünk változó minden hónapban. A kötelező kiadásokon felül megmaradt pénzt mindketten arra költöttük amire akartuk. Nekem a lakás volt a fontos, ő pedig ruhára költötte vagy amire szüksége volt. Hozzá teszem, hogy a lakásrezsi és kaja költsége azonos összegű volt. Tehát nem volt az, hogy a lakásrezsi mondjuk 30 ezer a havi kaja költség meg 80 ezer. Nálunk ez kb. 60-60 ezer felosztásban nézett ki. Illetve mindketten kapunk Erzsébet kártyára 7-7 ezer forintot. Ez az egy volt ami úgymond ment a közös kasszába. Ezen a kártyán kaját vettünk, mosóport, öblítőt, fogkefét, ilyeneket, ami úgymond a közös dolgokat fedezte. Így ebből nálunk soha sem volt veszekedés. Ha mentünk moziba vagy valami szórakozás volt, akkor vagy felesbe, vagy egyszer én egyszer ő fizetett. Nyilván itt is az arányokat kellett figyelembe venni. Nem volt olyan, hogy én meghívtam egy fagyira 500 Ft-ért ő meg elvitt Hawai-ra nyaralni.
2017. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Mi úgy csináljuk hogy a havi rezsi összegét villany, gáz, fűtés, víz, internet+tv összeadjuk és felesbe fizetjük. Általában én szoktam befizetni mert a postához közel dolgozom így ezeket én intézem mert úgy is arra megyek szóval én meg előlegezem és a barátnőm a részét oda adja. A kajánál amit közösen eszünk azt felesbe fizetjük vagy egyszer ő vásárol be főzésre egyszer ahogyan alakul. Az autó költségeit én fizetem mert én autóm, én használom, barátnőmmel ha közösen megyünk hosszabb útra mert pár száz forintokon nem izélünk akkor beszáll a tankolásba. A saját mobil előfizetéseinket magunk oldjuk meg, reggeli, vacsora vagy közösen vesszük saját részre, vagy magunk oldjuk meg. A ház ahol lakunk az enyém kis ház, örököltem, bútorok 90% az enyém, ami a barátnőmé azt hozta magával költözéskor. A háztartási gépek közül együtt egyedül csak kávéfőzőt, grillezőt, meg olajsütőt vettünk közösen, arra is összedobtuk a pénzt, a többi háztartási gép az enyém mert azokat már akkor megvettem, illetve adva is voltak amikor még egyedül voltam.

A villanybojlert saját költségből javítottam (teljes belső csere)

Eddig nem nagyon volt olyan közös dolog amire nagyon költeni kellett, de megbeszéltük ha kitaláljuk hogy veszünk új bútort vagy csináltatok bútorlapot és magam rakom össze akkor felesbe fizetjük. TV-ből az enyémet használjuk, de a barátnőm Tv-je is nálunk van az a konyha-étkezőben van mert javarészt az a nappalink is félig meddig. Van saját laptopunk mindkettőnknek saját pénzből lett véve plusz telefon is. Barátnőmnek van egy kismotorja az az ő dolga arra ha költeni kell ő költ, én maximum javítani tudom, de az alkatrész vagy ha esetleg szerelő kell az a barátnőm dolga intézni ebben maradtunk. 2 havonta egyszer kéri el tőlem az autót ha hétköznap közepén akar lemenni anyjához én meg a munkám miatt nem tudok elmenni akkor úgy szoktuk ha már kevés az üzemanyag akkor 5 ezerért megtankolja és azzal le van tudva az az üzemanyag költség amit közös vásárlásnál meg egyéb kisebb kocsikázásokkal elmegy, mert így nagyjából kijön minden.

A ruházkodást, pipere holmikat magunk oldjuk meg. Ha nagy bevásárláskor ezek is a kosárba kerülnek akkor a blokkon itthon visszanézzük melyik kinek a dolga, és mivel nagyvásárláskor többnyire én fizetek kártyával így a barátnőm a saját holmija árát megadja. Persze ha csak pár száz forintos valamit vesz abból nem csinálok ügyet tehát azt a pénzt nem kérem el főleg hogy ebből nincs rendszer.

2017. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Uristen utolso, ez olyan borzaszto :( egyutt eltek, egy fedel alatt es ,, ez az enyem , az meg a tied,,


Hogy nez ki ha elmentek egyutt kikapcsolodni? Ha te allsz a kasszanal ,elkersz a parodtol 1255Ft-ot mert annyi a fele??

2017. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Elozo kapcs 13 evig, kulon kassaza...gyerekek..... NEM mukodik! Ugy mukodott, h mindent fizethettem, de az ex hazaban laktunk. Szerinte igy havi 100e Ft sporoltam....no comment
2017. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Diavolino44 ***** válasza:
100%

En nem tudom elkpezelni a kozos kasszat.

A parjaimmal, akikkel egyutt laktunk, megneztuk ki mennyit keres. Amikor egyenlo volt nagyjabol akkor szamlak fele-fele. Kajara vettunk egy atlagot, s azt is szetosztottuk. Sose volt veszekedes a penzbol, ki mire kolti a sajat reszet.

2017. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Külön kassza, nagyon régóta.

Soha nem volt vita, ki mit fizessen. Sőt, meg sincs beszélve. Csekkek, ahogy jönnek, aki éri az fizeti. Elmegyünk nagy bevásárlásra, elég össze nézni a kasszánál és tudjuk, ki fizet. Nagyobb beruházásnál előbb megbeszélés, ki mennyit bír állni belőle. Apró bevásárlások meg aki ráér menni, az fizeti. Egyik részről sincs vita, lehúzás, stb. Ehhez azért, tényleg egy párnak kell lenni.

2017. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lakbért és rezsit felezzük. A kaját 1/3 és 2/3 arányban összedobjuk. A tapasztalat alapján 60 ezer forint erre kettőnknek elég egy hónapban.

Nagyobb dolgokat szintén felezni szoktuk.

Egyébként én részben bútorozott albérletben laktam, így én megvettem egy csomó alap dolgot (hűtő, kanapé, ágy, stb.). Hamarosan saját lakásba költözünk, de továbbra is külön kasszán. A hitel törlesztőt, rezsit továbbra is felezzük, a kajára továbbra is ilyen arányban dobunk össze. A tisztítószereket, macskakaját, stb. mindig az veszi, aki éppen előbb jár olyan helyen. Ha szórakozni/kikapcsolódni megyünk, akkor pedig többnyire váltva fizetünk. 1-1 ezresen nem akadunk fenn, szerintem ez így természetes és tök jól működő rendszer.

A lakás után fizetendő illetéket pl. mindenki rendezi magának, a nagyobb bútorokat felesben fogjuk megvenni stb.

2017. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!