Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Van itt más olyan is aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt más olyan is aki mikor összeköltözött a párjával nem tudott főzni? N/21

Figyelt kérdés
A barátommal össze akarunk költözni, de nem tudok főzni. Ő ezt tudja is és nem is zavarja, azt mondta majd főzünk együtt. Viszont én ugye előbb érek haza így nagyon idegesítene, hogy ő jön este haza és semmi kaja sincs. Ha más is volt hasonlóan leírhatná, hogy ő hogyan tanult meg magától? Esetleg van e olyan oldal ahol van valami jó leírás háziasszonyoknak?

2016. okt. 3. 07:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Én amikor összeköltöztem a párommal nem mondom azt hogy nem tudtam főzni,de nem a legjobban,de kértem anyumtól tanácsot ha valamit nemtudtam vagy,ha pl valamit akartam főzni és nemtudtam hogy kell rá kerestem az interneten de végűl belejödtem és minden ma már segitség nélkül megy.Nem olyan nehéz főzni,kérj tanácsot,vsgy keresgéj a neten ,meglátod nem olyan bonyolult,és majd lassan te is belejösz .
2016. okt. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Az nem tud fozni, aki nem tud olvasni. Te feltetelezem, tudsz:). Ott van a nosalty, aproséf millio egyszerubb recepttel nehezseg szerint besorolva pontokba szedve gyakran kepekkel. A rutin (amikor mar recept nelkul dobsz ossze valami finomat) majd kesobb jon ugyis.
2016. okt. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Azt nem mondom, hogy egyáltalán nem tudtam főzni, de azért bőven voltak hiányosságok. :)

A pasim sem az a típus volt, aki beáll a tűzhely mellé: neki igénye volt a főtt ételre minden nap. Sok más lehetőség nem maradt, mint megtanulni főzni.


Aki olvasni tud, az főzni is. Ezt kell megjegyezni!

Kell egy jó szakácskönyv kezdőknek, amiben alap kaják vannak. (Pelle Józsefné: Főzőiskola. Életmentő!)


Először rájöttem, hogy a túrós tésztát is el lehet rontani. :D

Aztán jöttek a félkész kaják, aztán a bonyolultabbak. A videós receptek nagyon sokat segítenek, tele van már velük az internet.

Ha pedig valamivel elakadsz, ne szégyellj telefonos segítséget kérni anyutól. :) Valahol mindenkinek el kell kezdeni.

Egy év után éreztem azt, hogy tudok főzni. Most így 10 év távlatából visszagondolva kicsit vicces. :D

Ma már nincs olyan egzotikus étel, ami kifogna rajtam, és bátran főzök akár 20-30 fős vendégseregnek is.

2016. okt. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a probléma,hogy páromnak kevés volt ahogy én fűszereztem. A füszeres ételekhez van szokva én meg meg nem, sose szerettem a nagyom füszereset. De,hogy a kedvébe járjak elkezdtem jobban füszerezni én meg majd megszokom,hogy olyan kaját kell ennem:D 23L
2016. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Anyám sem tudott, mikor összejött apámmal. :)
2016. okt. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Egy zacskós rizset se tudtam megcsinálni. Internet sokat segít, most már szinte mindent megfőzök, és fejből :) 3 éve élünk együtt.
2016. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én hapsi vagyok, de sosem volt igényem rá, hogy főzzenek rám, ha meg mégis, akkor olyan lett, amilyen, nekem mindegyik jó volt, ami nem volt szénné égetve.

Amikor életemben először főztem szakácskönyvből, jobban sikerült, mint a barátnőm gombapörköltje. Hú de ideges lett emiatt. :)

Végül az volt a szakítás oka, hogy nem voltak igényeim, de a főztje az meg borzalom volt(nekem nem számított amúgy)

2016. okt. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Mi éve vagyunk házasok, de még mindig nem tudok főzni.
2016. okt. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hozzám költözött a későbbi férjem, egyáltalán nem tudtam főzni. Anyám addigra már nem élt, és gyerekkoromban sem tudtam tőle megtanulni főzni, mert már akkor nagyon beteg volt. Képzeld el, hogy az alapokat a férjemtől tanultam meg, hogy kell panírozni, pörkölt alapot csinálni, rizst főzni. Aztán vettem egy szakácskönyvet (net még nem létezett akkoriban), és apránként mindent megtanultam. Nem ördöngösség, hidd el!

Ha valamit elrontasz, ne keseredj el, a tanulópénzt mindenkinek meg kell fizetni, próbálkozz bátran. Sok sikert!

2016. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%
Én nem tudtam, most sem tudok nagyon. Egy tésztát azért meg tudok főzni szósszal, az nem akkora ördöngösség (mondjuk párom nem igényli a házi kaját, bőven jól elvan a konzerv babfőzelékkel a maga részéről, pedig szívesen kísérleteznék a konyhában :D). Én nagyon féltem a főzéstől... főleg a lángoktól :D... de a tészta kifőzése elsőre sikerült, mert tényleg nem akkora vaszisztdasz. Aztán majd később jön a többi is... anyukám is jön segíteni megmutatni egy-két dolgot. De óriási házitündér sosem leszek, az biztos :).
2016. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!