Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szinte rettegek az együttélést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szinte rettegek az együttéléstől, más is volt már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Mikor párommal megismerkedtünk, már mindketten több éve egyedül éltünk. Voltak kapcsolataink, de nem lettek olyan komolyak, hogy összeköltözés lett volna belőlük, az utolsó együttélés részemről nyolc éve, részéről hat éve volt.

Viszont nagyon egymásra találtunk, úgy alakult, hogy lassan egy éve együtt vagyunk, egyre több időt töltünk együtt és szinte mindenben passzolunk. Ő már nagyon szeretne együtt élni, egyre többször emlegeti az összeköltözést. Én viszont rettegek. Párom ugyanis néha erősen hangulatember. Az esetek nyolcvan százalékában kenyérre lehet kenni, de mikor rossz napja van, hozzá sem lehet szólni. Olyankor külön kéri, hogy ne is találkozzunk, mert fél, hogy megbántana valamivel vagy összevesznénk. Én viszont nem tudom, hogy együttélés alkalmával ezt hogyan tudnám kezelni. :/



2017. dec. 30. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Elmész otthonról, vagy átmész egy másik szobába. Nem túl nehéz ...
2017. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól félhetsz, hogy a kapcsolatotok megromolhat - lássuk be, gyakran van erre példa. Ott lesztek mindig egymás szájában - átvitt értelemben véve, és ez szülhet problémás helyzeteket. A lényeg, hogy együttéléskor is kell bizonyos mennyiségű időt külön tölteni, hogy meglegyen a szabadságotok - különben egymás agyára fogtok menni. Amikor fülig szerelmes az ember, akkor mindig a párjával szeretne lenni és azon van, hogy ez mielőbb megvalósulhasson - de amikor ténylegesen oda kerül a sor, hogy összeköltöznek, világossá válik számukra egy idő után, hogy ez mégsem olyan jó, mint hitték, mert előre nem is sejtett problémák egyre-másra nőnek ki a semmiből, mint a paré a kertben...
2017. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Én azt mondom, hogy mindenképpen próbáld ki az együttélést. Sok minden más dimenzióba kerül, úgy fogod igazán megismerni. Nyilván az is lehet, hogy nem lesz jó, de egyrészt ez csak akkor derül ki, és még akkor is kiléphetsz ebből.
2017. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ez a "lakva ismerszik meg az ember" valóban egy nagy igazság. Élettársként egy rakás új énje jön elő az embernek, úgy, ahogy egy rakás új szituáció, élethelyzet is felüti a fejét. Viszont a hátrány, hogy egy élettársi kapcsolatot - ha kiderül, hogy nem működik - már sokkal nehezebb megszüntetni. Sokkal több a közösen eltöltött idő, a közös élmény, ami összeköt titeket, emiatt a xarban bentragadni is könnyebb. Mert ugye "annyi mindenen keresztülmentünk már, nem dobhatjuk ezt csak úgy el". Közben meg mindketten tudják, hogy egy nagy túró az egész, de mégsem meri egyik sem kimondani, hogy "pakold össze a cókmókodat, elegem van belőled, húzz el innen" vagy hogy éppen ő maga tegye ezt meg...
2017. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

ÉN alapból nem is kezdenék olyan emberrel, aki ha szar napja van, rajtam tölti ki, meg szmétkedik és bunkó.


Ugyanis ha összeköltöztök kismillió bosszant apróság jöhet, amit ő majd mindig úgy reagál le, hogy parasztkodik veled?


Oké, ha neked ez kell, tessék, én épp eleget éltem együtt ilyen emberrel, tönkre is tett, mert folyamatosan figyelni kellett, milyen a kedve és ha rossz volt, akkor jobb volt a szeme elé sem kerülni.

2017. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szó sem volt arról, hogy ilyenkor szemétkedne velem. Egyszerűen csak félrevonul és kéri, hogy pár órát egyedül lehessen. Utána mindig észreveszem, hogy nagyon igyekszik a kedvemben járni.

Most még viszonylag könnyű ezt kezelni, hiszen távkapcsolatban vagyunk, klri, hogy egy nappal toljuk el a találkozót és kész. De ha együtt élünk majd, ezt nehezebb lesz megoldani.

Éltem már együtt évekig valakivel, de ott ilyen nem volt, hogy ennyire félrevonuljunk. Természetesen nem lógtunk mindig egymás nyakán, de ilyen hangulatváltások sem voltak.

2017. dec. 30. 19:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha csak pár óra aza a kifordulása, az azért megoldható.

Meg ha nem fog ez súlyosbodni, mert lássuk be, nem egészen egészséges egy dolog

2017. dec. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez így érthető. Más együtt is élni így. Van, hogy az embernek szüksége van a magányra, jó is elvonulni, de az nem ugyanaz, hogy hozzá sem lehet szólni. Agresszív is olyankor? Hány évesek vagytok? Írtad, hogy távkapcsolat, de hosszabb időt töltöttetek már el együtt, hogy folyamatosan, napokat voltatok egymással?
2017. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10%
Ha ezért tologattok randikat, mert neki épp olyanja van, akkor tényleg esélyes, hogy együttéléskor kiderülne: egy önuralomra képtelen majommal találkoztál. Ezzel tényleg rossz lehet szembesülni.
2018. jan. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!