Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés előtt para és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés előtt para és tanácsok?

Figyelt kérdés
Párommal pár héten belül összeköltözünk, és megmondom őszintén, én nagYon félek. Most vagYunk együtt 4 hónapja, imádom, szeretem, de én a szüleimen kívül nem éltem együtt senkivel, ő már igen. Félek, hogy munka mellett nem lesz energiám sem a háztartásra (én még nem tudok főzni, ő azt alapokat tudja), és mellette mosni, takarítani és szexisnek is maradni.. :( biztos, hogy belerázódok majd, és ő is mondta, hogy ezeken ne idegeskedjek, de valami miatt folyton beparázok, holott nem akarok mást, csak hogy minden este ott feküdjön mellettem. Ti ezt hogyan éltétek meg "annak idején"? 22L
2018. jan. 14. 00:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk úgy, hogy nem bútoroztam össze pár hónap után egy tök idegen csávóval... Pláne nem úgy, ha fingom nincs egy háztartás vezetéséről. Istenem annyira ostobák az emberek. Szerinted mégis milyen jövője van egy olyan kapcsolatnak, ahol még semmi nem köt össze titeket, nászutas időszak van, nem láttátok egymás rossz oldalát de már összebútoroztok 0 felelősséggel vagy tudással? Ennek sem értelme, sem jövője nincsen.
2018. jan. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Ne aggódj emiatt ezt, idősebbkénkt házas nőként mondom, hogy mindannyian átmentünk ezen. Szeressétek egymást ugyanúgy mint eddig és élvezzétek ki minden pillanatát, hogy együtt élhettek azzal akit szerettek a pároddal. Én se tudtam főzni mikor összeköltözünk, aztán az internetről receptekből és az anyukám, anyósom receptjeiből megtanultam, és hidd el nagyon sok étel nem sikerült még jól az elején, de aztán egyre csak jobb lettem :)
2018. jan. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2-es


Nagyon szépen köszönöm!!


1-es


Igaz, hogy még fél éve sem vagyunk együtt, de olyanon keresztül segített, aminél más már azonnal dobott volna.. úgyhogy biztos h emiatt nem fog kidobni vagy emiatt szétmenni.... szimplán kíváncsi vagyok más (korábbi) véleményére, arról nem tehetek h tr ilyen ingerülten válaszoltál...

2018. jan. 14. 01:10
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Mi bajod? Ketten sokkal konnyebb a haztartas, mert csak a fele melot kell megcsinalnod. Vagy te is olyan agyhalott vagy, aki az egvilagon mindent megcsinal a kisbaba szinten allo csavoja helyett? Hat akkor van egy rossz hirem, szar elet var rad.
2018. jan. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem csinálok üeg mindent, én is 3 műszakban dolgozok, ráadásul ő majdnem rendmániásabb, mint én. Volt ilyen pasim, 1 hónapig bírtam mellette. Nem erről van szó.


Hanem hogy ti hogyan rázódtatok bele, mennyi idő volt stb stb..

2018. jan. 14. 01:21
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

én biztos nem költöznék össze, nagyon fárasztó és idegölő lehet.

alapból, ha nem értrsz a háztartáshoz, szívni fogsz.


ráadásul minden nap, vagy minden másnap végezned kell, ha tetszik, ha nem.

a szabadságod oda.


mellette meló, meg még szexinek lenni, meg a másik mindig ott korzózik körülötted, mikor szeretnél nyugit, csöndet, full 1dül lenni kicsit.


az, hogy ennyire szorongsz tőle, sztem fontos, és jelzésértékű.


okkal szorongsz, méh állsz készen.


napoljátok el.


22 évesen sokkal lszább, szabadabb életed kéne legyen.


erre a háziasszonyszerepre, kvázi feleségszerepre ráérsz még.


és 4 hónap után korainak is tartom.


nekem az lenne.


1 év után már érhet beszélni róla, most még felesleges.

tanulj meg főzni.

2018. jan. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem razodtam bele, mert eleve nem is ertettem soha ezt a haztartas parat, pedig egy magam vezetem egy kb. 200 negyzetmeteres haz haztartasat. Mosni mos a mosogep, ket emberre ez teregetessel egyutt max. heti 2 ora (se). A takaritasban meg nem kell elmaradni, es akkor nem lesz sosem nagy kupi, amit aztan pucolni kelljen. Heti szinten porszivozassal egyutt max. 4-5 ora az egesz, es akkor mar csillog minden es ehetsz a padlorol. Fozni meg az nem tud, aki nem tud olvasni (persze nem a mesteri szintrol beszelek). Szoval, ha kepes voltal leirni ezt a szoveget, akkor megvan hozza minden kepesseget, hogy megoldd ezt a feladatot.
2018. jan. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyetértek, nem kell a háztartás kérdést túlgondolni. Én szeretem a rendet és tisztaságot, családi házban élünk, kisgyerekünk is van (és dolgozok is), de nem szakadok meg a teendőkben, mégsincs kosz, kupi vagy igénytelenség.

Hétköznap pl. egyetek menüt, este akkor elég egy melegszendvics, tojás, hideg étel stb. és hétvégén ráértek akár együtt főzni.

2018. jan. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
Hát nem tudom, én már 15 évesen is simán besegítettem anyumnak mindenben. Porszívóztam, takarítottam, mostam, és már elkezdtem gyakorolni főzni is. Tehát nekem a háztartás vezetése gyerekjáték. Ezeket a dolgokat egyébként mindig jobb előbb elkezdeni, hogy mire oda kerülsz hogy összeköltözés, nem parázol, hogy fogod tudni megoldani a dolgokat. 22 évesen még soha nem takarítottál? Ezt azért nem hiszem el.
2018. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Ketseg2017 ***** válasza:
38%

Na akkor most engem biztos vasvillára fog szúrni mindenki :)))

Én már 21 évesen összeköltöztem barátommal, szintén olyan 4-5 hónap után, albéletbe. És tudjátok mit? :) Még véletlenül sem bántam meg, idén áprilisában lesz egy éve hogy összeköltözünk, nagyon jól élünk kettesben, igy látom csak igyzán az értelmét ha van jövőnk. Mostaz, hogy napi szinten sétálgatunk abból nekem nem jün le az ő rossz tulajdosnága, de ő sem jön rá az enyémre. Tehát hagyjuk azt hogy korai vagy sem!

Én inkább azt mondanám hogy ez anyagi kérdés, hogy tudj fenntartani egy háztartást, legyen neked is pénzed élelmiszert venni, a számlákat kifizetni, ha el kell menni valahova stb. Tehátn nálam a munka volt a mérvadó, de 20 éves korom óta dolgozom.


Ami a háztartás vezetését illeti, kapaszkodjatok meg, mert azonkivül hogy főznöm kellett szinte napi szinten (amit én mondjuk élvezek, és számomra élvezet az egész), még az egyetemem utolsó hónapjait be kellett fejezzem, ugyebár államvizsgára készülni és még a dolgoztaot is megirni+beutatni, ami laza 60 oldal kellett legyen minimum. Csak párom tudja meg én, hogy május-júniusi hónapom minden estéje úgy telt hogy éjjel után volt időm aludni, mert addig tanultam...

És ugye másnap reggel munka...


Az ilyen hogy főzés, takaritás mosás nagyon piti dolgok, márha nem bonyolitjuk el. Mert nem mindegy az ha minden második nap bonyolultat akarunk főzni, vagy gyorsan finom ebédet. Takaritás meg megint olyan kérdés, hogy ti mennyire vagytok rendetlenek vagy sem. Mert ha minden nap koszos cipővel járkáltok a cipővel a szobákban, akkor készülj fel hogy napi szinten takarithatsz, vagy ha úgy hagyjátok a mosatlant, akkor a mosogatással is ahelyett hogy végeznél 5 perc alatt, majd kinlódsz egy jó órát. A mosás meg ha gép csinálja, akkor azt ne is számoljuk már bele mert felesleges.


Én mondjuk mikor belekezdek a házimunkába mindig multitasking-ben nyomom, azzal is időt spórolok, és még élvezem is.


Megbántam? Nem!


Szerintem minden más csak kifogás és nyafogás :)


22L

2018. jan. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!