Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A barátommal ismét együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátommal ismét együtt lakunk. Most, hogy régebb óta vagyunk együtt a második összeköltözés alkalmával ingerülten beszélünk egymással, a másik minden szavát beszólásnak, támadásnak érzékeljük. Van megoldás? Kifejtve lent

Figyelt kérdés
A tanácsotokat szeretném kérni, ugyanis a barátommal 1 hónapja ismét együtt lakunk, ezelőtt már egyszer volt rá példa, akkor fél évre költöztünk össze (a kapcsolatunk első felében). Most, hogy régebb óta vagyunk együtt a második összeköltözés alkalmával a kontroll teljesen kicsúszott a kezünkből. Ingerülten beszélünk egymással, a másik minden szavát beszólásnak vagy támadásnak érzékeljük. Nincs olyan este, hogy ne veszekedve feküdjünk le, bár az estek háromnegyedében mindig kibékülünk. Sokszor féltékenykedünk, pedig mindketten tudjuk, hogy a másikkal szeretnénk leélni az életünket. Elválaszthatatlanok vagyunk, egy sorsszerű találkozással, de a helyzet annyira elmérgesedett, hogy már nem látunk más megoldást csak a különválást. Nagyon más a személyiségünk, a temperamentumunk, eddig sokszor ez segített át minket a nehézségeken, azonban jelenleg úgy tűnik ez csak hátráltatja a nyugodt együttélést. Mindketten menteni akarjuk a kapcsolatot, de nem tudjuk hogyan. Ingerültek és érdektelenek vagyunk egymással, közben pedig a szívünk mélyén foggal-körömmel ragaszkodunk ehhez a kapcsolathoz. Ha hétvégén nem találkozunk én azt egy szünetnek, egy kis pihenésnek élem meg, nem várom el, hogy beszámoljon a hétvégéjéről, nem igazán érdekel, hogy mi történt vele míg nem láttam (úgyis ismerem a szavajárását, nem tartogat túl sok újdonságot) csak akkor idegesít, hogy nem vagyok mellette, ha tudom, hogy bulizni megy vagy a barátaival találkozik. (Ekkor ott motoszkál bennem, hogy mi van, ha mással ismerkedik, flörtöl, pedig erre SOHA nem adott okot) és ő is főleg a hétvégi bulikról érdeklődik velem kapcsolatban. Próbáltam jól összefoglalni a problémánkat. Ti mit javasoltok, hogyan tudnánk újra egymásratalálni? Megbízni a másikban? Újra felkelteni azt az állandó kiváncsiságot, ami régebben minket jellemzett? Vagy ez egy hosszútávú kapcsolatban egy természetes szakasz, időnként ennyire ellaposodik, megjavítható, hogyan kéne rajta dolgozni? Szeretném hinni, hogy nem vagyunk menthetetlenek, bár édesanyám szerint, túl hamar úgy éltem a barátommal, mint ahogy házasok szoktak és ezzel azt kockáztattuk, hogy feléljük a jövőnket. (egykorúak vagyunk, én vagyok a vibráló személyiség, az örök elégedetlen, aki mindig újra, pezsgésre és változatosságra vágyik)
2018. márc. 12. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Remélem szétmentek.
2018. márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
A nagy probléma, és ez nagyon nagy, h nincs köztetek bizalom. Nem bíztok egymásban és ez már a kommunikációtokban is meglátszik. Üljetek le egy KOMOLY, beszélgetésre. Tisztázzátok az elején, h ennek a beszélgetésnek a célja nem az, h mindent a másik fejéhez vágni, vagy morogni a másikra, kritizálni, hanem, h jobban észrevegyétek egymást. Szerintem nem is ismeritek egymást, hiába éltetek már együtt. Nem tudjátok azt sem, h a másikat mi bántja, mitől fél. Beszéljetek a terveitekről, h ki hol látja magát 10 év múlva. Milyen környezetben, milyen családi életben. Sajnos ez nálatok nem egy hullámvölgy...
2018. márc. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Miért erőltetitek, ami nem megy?
2018. márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem mindegyik kapcsolatban be lehet dobni ezt a kérdést, problémák mindenhol vannak. Ez egy olyan kapcsolat, ahol a felek megoldást szeretnének találni. Én ilyen példát láttam magam előtt, generációkra visszamenőleg. És hidd el, olyan szerető szülőkkel felnőni, akik tudomást vesznek egymás problémáiról, gyengeségeiről is, amellett, hogy szeretik és tisztelik egymást annyira, hogy kitartanak a választásuk mellett, hihetetlenül inspiráló érzés. Ezt kívánom mindenkinek. :)
2018. márc. 12. 13:37
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pezsegj, vibrálj. Ha meguntad akkor költözz csak össze valakivel!
2018. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szépen ülj le gondolkozni,hogy miért vagy vele. Miket szeretsz benne. Mik azok az értékek, amiket szeretsz benne. Ezeket lásd tisztán. Tudatosítsd magadban ezeket. Akár le is írhatod és a párodnak is elmondhatod. Üljetek le beszélni, hogy mit szeretnétek a másikkal együtt. Keressétek meg a szeretet a másik iránt magatokban és tápláljátok. Kicsit nézzetek magatokba, hogy milyen hibákat vétetek.
2018. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Elválaszthatatlanok vagyunk, egy sorsszerű találkozással"


Inkabb csak kapcsolatfuggok.

Amit muveltek, az a normalis, boldog eletre alkalmatlan. Egy honapot nem birtok ki napi veszekedes nelkul.

Nem sok keresni valotok van egymas mellett.

2018. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
"Sokszor féltékenykedünk, pedig mindketten tudjuk, hogy a másikkal szeretnénk leélni az életünket." - szerintem csak hiszitek, vagy szeretnétek hinni, hogy a másikkal szeretnétek leélni az életeteket. Én is átestem egy ilyen kapcsolaton, folyamatos balhék, veszekedések, nagy kibékülések... egy-két napig. Szakítás után pár hónappal már hitetlenkedve tekintettem vissza az akkori önmagamra: tényleg azt hittem, hogy mi egy elválaszthatatlan pár vagyunk, akik egymással szeretnék leélni az életüket?
2018. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kapcsolat elfáradt, kifulladt, már nincsenek mozgósítható tartalékok benne.

Tudomásul kell venni, és ami nem megy, azt nem szabad erőltetni.

Valószínűleg féltek kilépni a komfortzónátokból, de legalább egyikteknek legyen annyi esze, hogy megteszi.

2018. márc. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"ingerülten beszélünk egymással, a másik minden szavát beszólásnak, támadásnak érzékeljük"

"Ingerültek és érdektelenek vagyunk egymással"

"ez egy olyan kapcsolat ahol a felek megoldást szeretnének találni"

Hát bocs, de a harmadik kijelentés nem igazán egyezik az előző kettővel illetve az egész történettel. Hisz ha tudjátok, tudatosítottátok, hogy mi a hiba akkor miért nem változtattok a viselkedéseteken? Ha valaki valamit mond azt miért kell beszólásnak venni ha tudjátok, hogy nem az? Esetleg kritika valamire amit meg lehet/kell beszélni. Az más dolog, hogy ha nem beszólni akarok akkor normálisan kell elmondanom a mondókámat és nem úgy, hogy beszólásnak legyen tűnjön. Ti ezt tudjátok, látjátok, hogy ez a probléma és még sem változtattok. Legalábbis a leírtakról ezt szűrtem le. Vagyis meg van a megoldás de nem éltek/élsz vele.

Ha pedig már oda fajult a helyzet, hogy bár tudjátok a megoldást de már annyira "allergiásak" vagytok egymásra, hogy nem jön ki belőletek szép szó a másik felé, -"csak azért is belerúgok" jelszóval - akkor nincs jövője a dolognak. Tudjátok, hogy változni kéne de nincs rá igény/akarat akkor minek erőltetni. Mert ha lenne akkor már mérsékeltétek volna magatokat. Mint a "beszóló" mint az akinek "beszóltak".

2018. márc. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!