Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Igazságos így az anyagiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igazságos így az anyagiak elosztása?

Figyelt kérdés
46/nő vagyok, múlt hónapban költöztünk össze párommal. Ő háromszor annyit keres mint én, de sok a kiadása. Gyerektartás, cigaretta, benzin. Nekem ezek nincsenek. Én beleadom a fizetésem a közösbe, mivel minimálbér nem is tehetek mást. Ö a fizetése 1/3-ad részét adja a közösbe mivel többet keres. Ezt nem tartom teljesen igazságosnak mert a háztartási munkákat én végzem. Arról nem is beszélve hogy az ebédből is amit főzök párom sokkal többet eszik. Véleményekre lennék kiváncsi.
2018. márc. 29. 07:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Zárójelben megjegyezném,ha egy normális pasival akad össze az ember,akinek több pénze van,az megpróbál neked minél több mindent megadni ha szeret,és nem hagyja hogy az egész fizetésedet odaadd neki,és ne maradjon egy filléred se.Ha azt nézzük kapóra jössz így neki,mert 2/3 fizetése megmarad amit arra költ amire akar.
2018. márc. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
35%
Ha a párod tud félretenni az azért is van mert te beleadod az egészet. Én ezt nem tenném. Nálunk mindig is úgy működött hogy a pasi állt minden olyan ktg. amit akkor is fizetne ha nem laknék ott. Ezen felül az én fiz. Kb töredéke amit beleadtam. Főzés alapanyagokat is természetesen ő fizette, és örült hogy főzök rá. A fizum .kb 1/3 ,-át költöttem a közösbe. Vagy még annyit sem. Mindenki jól járt így.
2018. márc. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam hogy szórná a pénzt, csak ugye a cigi és benzin plusz a gyerekei is sokba vannak.
2018. márc. 29. 07:45
 4/28 A kérdező kommentje:
2-es meg a főzéshez valót is ő vette? Akkor nálunk nagyon nem jó valami.
2018. márc. 29. 07:47
 5/28 anonim ***** válasza:
39%
Ez kábé ugyanaz a vita, hogy ha valaki van olyan okos és ügyes, hogy több pénzt tud megkeresni, annak miért kell többet adóznia. Rengetegen érzik ezt igazságtalannak, és talán az is. Párkapcsolatban szerintem mindenki annyit tegyen a közösbe, amennyit felhasznál, megeszik stb. Azért mert az egyik jobb karriert csinált, és ezért támogassa a másikat, a másik meg így élősködjön rajta, az nálam nem játszik. Amúgy meg nagy valószínűséggel amennyivel ő többet eszik nálad, azt te simán kompenzálod az órákig tartó zuhanyzással, hajmosással stb. Nők mindig több meleg vizet, gázt, villanyt használnak fel a piperészkedésre. Esélyes, hogy még mindig ő van deficitben...
2018. márc. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem számoljatok együtt. Pl ő fizeti az albérletet (ha van) , a rezsi közös, a házimunka meg a tied.

Szerintem ez igazságos lenne.

Ha sajátlakás akkor őfizeti a rezsit , te a bevásárlást.....

Meglehet okosan beszelni,mondjuk tul sok a tenyező...

Takarítoszer

Bevasarlas

Rezsi

Utazas

Hirtelen felmerülő költsegek.


Nálunk a párommal közöskassza van.

En a főnökömtől a fizetésemből megkapok kb 25e forintot kezbe es ebbol gazdalkodom csak es kizaròlag a sajat dolgaimat. (Habar szinte semmire nem koltok, igy gyujtogetem)

Bocsi a hibakert, ékezet nelkul irok, de a telefonom nehany szot javít .

2018. márc. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
7%

Mielőtt fillérbaszónak lenne kikiáltva a srác, leírnám annak akinek nem megy a matek:

A férfi 3-szor annyit keres, fizetése 1/3-ad részét adja, a nő a fizetése felét, tehát a férfi kétszer annyit ad bele mint a nő

2018. márc. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%

#6-os vagyok.

A lényeg,hogy beszéld meg vele.

Mondd el,hogy igazságtalannak erzed ezt a helyzetet.

Vagy próbaltad már?

2018. márc. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem normalis ha tobbet ad bele a pasi. Persze ha minden feleződik (fozes mosas takaritas bevasarlas) akkor legyen a minden fele_fele. De a legtobb ferfi csak enni meg tvzni jar haza. Addig nyugodtan fizethet tobbet , hiszen a legtobb nőnek nem 8-16 -ig tart a munka. A hazimunka is munka... szeintem
2018. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Noren1989 ***** válasza:
0%

#7es, a Kèrdező a teljes fizujàt beleteszi, ami elmobdàsa szerint pont annyi, mint amennyit a fèrfi tesz bele.


Nos, Kèrdező: mit tegyen a pasid? Ne cigizzen, ne fizesse a gyerektartàst?

2018. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!