Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért mondják, hogy a kerti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják, hogy a kerti munka a férfiaké, és hogy ettől igazságos a házimunka?

Figyelt kérdés
Itt is sokszor olvasni, hogy a nők a házimunkát megcsinálják, cserébe a férfiak a kerti munkát. Én ezt nem értem. Én olyan helyen lakom, hogy hatalmas udvarunk van, saját fóliánk, gyümölcsfák vannak, néhány állat (tyúkok főleg), virágok. Értem, hogy a férfi vágja le a füvet, és hogy nagy területen az nagy munka. Esetleg kivág egy fát vagy felás valamit, de az ezer évente egyszer kell. Én nem nagyon látom, hogy apám valaha behozta volna a tyúkoktól a tojást. A kertben állatokat kell etetni, növényeket locsolni, megmetszeni a rózsát, behozni a tojást, kiszaladni a párnákért, ha elered az eső, levágni a füvet, slaggal is kell locsolni, permetezni kell, leszedni a gyümölcsöket, ültetni a veteményesbe. Ezek közül egyedül a fűnyírás apám feladata, de volt már példa, hogy anya csinálta. Apa azzal érvel néha, hogy a kert anya hóbortja, de közben nem hajlandó bolti tojást enni, és ő is élvezi, hogy saját terményeink vannak. Anya megy ki a kertbe, ha valaki megkíván egy kis karalábét a reggelihez. Tudom, mi is segíthetünk neki, de nekem pl.,aki lány vagyok, úgy érzem, többet kell, mint a tesómnak. Még itt szoktam olvasni, hogy egyesek írják, hogy a férfi hasogat fát. Mi ez a favágási mánia? Még tűzzel fűtötök? Nekünk van kandallónk, de sose aprítunk fát, a gyümölcsfák elhullott ágaiból tüzelünk, de az is csak iylen hangulat dolog pl. karácsonykor.
2017. júl. 22. 21:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%

Baratom batyja meg az anyjaval lakik es ok pl faval futenek. De nyilvan a tobbseg nem, meg nyaron nem kell fat apritani :D

Nalunk meg pl kert sincs, igy nincs kerti munka. De az en baratom alapbol hazias es megcsinal MINDENT, nalunk nincs semmi ami csak egyvalaki feladata lenne, aki epp itthon van es raer es van kedve az megcsinalja az adott dolgot. Ez kertes haznal se menne maskepp.

2017. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem teljesen jól van így. Igaz, nálunk nincs kert.
2017. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Első: igen, tudom, hogy van, akiknél nincs kert.

Második: mi van jól? Hogy anyám csinál mindent?


És persze, nyilván ez csak egy példa, a mi példánk. Csak itt sokan annyira magabiztosan állítják, hogy a kinti munka a férfiaké. Nem tudom, mi olyan r---hadt férfias (a férfiak szerint) a palántázásban meg a rózsametszésben. Nem mondjátok már, hogy férfiak tömegével locsolják az árvácskát.

2017. júl. 22. 21:46
 4/23 A kérdező kommentje:
A férfiast úgy értettem, hogy ők nem érzik magukénak.
2017. júl. 22. 21:47
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Ez csak egy kifogás, mert a benti munkát naponta kell végezni órákon át, a kintit meg alkalmanként és legalább ki lehet menekülni a házból meg közben sörözni. Télen meg nincs meló. Kivéve aki fával fűt, de az az elhanyagolható kisebbség. Kibújós duma.
2017. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%
Nalunk en vegzem a hazimunka 90%-at, mellette nyirom a fuvet es csinalom a kertrendezest. Mert ezt szeretem. Viszont barmilyen muszaki, elektromos, szamitogepes, fizikai erot igenylo munka a ferjeme. Mert ehhez meg o ert. Illetve az orabere kb. 3-szorosa az enyemnek, ezert a penzkeresesbol is o veszi ki a nagyobb reszt. Tehat nalunk igazsagosan megoszlanak a feladatok. De a legtobb csaladban sajnos tenyleg nem igy van.
2017. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hát fizetés szempontjából apám keres jobban, de anyám dolgozik többet, mert tanár, és még estig dogákat javít. Köszönöm mindenki válaszát.
2017. júl. 22. 21:57
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem teljesen korrekt ez a felállás. Ha ő elvégzi a házimunkát, én is a kerti munkát.


"Ez csak egy kifogás, mert a benti munkát naponta kell végezni órákon át, a kintit meg alkalmanként és legalább ki lehet menekülni a házból meg közben sörözni"


Gondolom a szúnyogfelhőben, 40 fokban végzendő gyomirtás, vagy télen a mínusz húszban tűzifa fűrészelés csak véletlen maradt ki a felsorolásból. A kerti munka nem annyiból áll, hogy leszedem az érett almát, nyírok egy kis füvet, meg gazt égetek...

2017. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi korabban faval futottunk, de volt annyi eszunk, hogy elintezzuk a fa koruli munkat, amig jo ido volt. Kulonben is hanyszor van -20 fok Magyarorszagon. Es neked pont abban a 2 napban jut eszedbe fat fureszelni?
2017. júl. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

#9 ez stimm, gond akkor kezdődik, mikor januárban kifogy az összes felvagdalt tűzifa, és rendeltek egy erdei köbméternyit.

Persze, össze is vágathatjátok, csak épp elkérnek érte húszezret...

2017. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!