Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hosszú távú kapcsolatban, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú távú kapcsolatban, de nem házasságban, közös vagy külön kasszán vagytok?

Figyelt kérdés
Mi 6 év után is külön kasszán vagyunk, de felesben állunk minden költséget. A barátaim szerint ez ennyi idő után ciki, közös számlánk kéne, hogy legyen. Érdekelne mások véleménye is, elbizonytalanodtam... Köszi!

2017. szept. 21. 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Kapcsolatban nem lenne ilyen szinten kozos penzugyem senkivel, de nem is lennek senki "baratnoje" 6 even keresztul.
2017. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi az összeköltözés után rögtön közös kasszán lettünk.

Ha te is szeretnéd, miért ne? Mi most sem vagyunk házasok még, de a közös kasszával egyikünknek sincs gondja.

2017. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Nem mindenki eletcelja a pénz.
2017. szept. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden azon múlik, hogy miben egyeztek meg a pároddal. Ha úgy érzed, szükség van ennek az átbeszélésére, akkor kezdeményezz róla egy nyugott hangulatú beszélgetést, amikor ráértek mindketten.


Ha meg csak azért bizonytalanodtál el, mert a barátaid szerint valami "ciki", akkor aludj egyet a dologra és lásd be, hogy neked nem a barátaid elvárásainak (mert a cikiség az elvárások eredménye) kell megfelelned, hanem a magadénak. Te elégedett vagy a helyzettel? Ha igen, örülj neki. Ha nem, akkor pedig kezdeményezd a változtatást. A barátaid véleményét meg kezeld az helyén. Régi latin közmondás, hogy a vélemény olyan, mint a se.gglyuk. Mindenkinek van, senkit nem érdekel a másé. Téged se érdekeljen olyan nagyon, hogy a barátaidnak mi ciki. Önálló felnőtt ember vagy. Úgy kezeled a pénzügyeidet, ahogy szeretnéd.

2017. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
4 éve vagyunk együtt, soha nem lennénk közös kasszán. Mi is felesben fizetjük a közös költségeket, de a saját kis hobbijaira mindenki annyit költ, amennyit akar a saját pénzéből. Szerintem ez sokkal érettebb hozzáállás. Nem vagyok az anyja, minek számolgassuk folyton hogy ki mire mennyit költ? Baromi nagy nyűg ám a közös kassza. "Van nálad pénz? Ahjj nálam nincs, gyerünk automatához, de nálad van a kártya. Mi az, hogy minek veszek ki egy huszast, hát kell az ebédre. Igen, vettem megint egy cipőt." stb stb. Azok szoktak a közös kasszához ragaszkodni, ahol az egyik fél sokkal kevesebbet keres. Mert így nem tűnik fel, hogy élősködik a másikon. Soha senkivel nem vállalnám be a közös kasszát. Én nem mondom meg senkinek, hogy mire mennyit költsön, ahogy nekem se mondja meg senki. Abszolút nem hiányzik, hogy minden napos téma legyen a pénz. Meg minden nap át kelljen beszélni, hogy ki mennyi pénzt vesz ki stb. Ha valaki valami nagyobb kiadást akar, akkor ahhoz is engedélyt kérni stb.
2017. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Külön bankszámlánk van, de a kassza közös. Én elutalok szinte mindent, ami a rezsivel, házzal, kocsival, biztosításokkal kapcsolatos, a többi pedig éppen ahogy alakul. Nem fillérezünk vagy felezünk forintra pontosan.
2017. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi közös kasszán vagyunk a barátnőmmel. Idén leszünk 8 éve együtt. Ettől független bankszámlánk az külön van, de ennek a háttere csak annyi, hogy mind a kettőnknek régebb óta van már meg a számlája, mint hogy összejöttünk volna. Általában arról a számláról fizetünk amelyiken több pénz van. Nem szoktuk nyilvántartani, hogy pontosan ki mennyit adott bele a dolgokba.
2017. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Ez szerintem nagyon is ember függő. Én sem lennék sosem közös kasszán a párommal még házasság esetén sem. Természetesen kell közös pénz amiből a közös dolgokat finanszírozza az ember a lakhatást a kaját a számlákat ahol van ott a gyerek költségeit, viszont nekem semmi kedvem a "már megint hülyeségre költöd a pénzünket" típusu veszekedésekre. Amennyi kell a közös kasszába azt be lehet tenni meg félre is lehet tenni, de úgy gondolom mindenkinek kell legyen saját kis zsebpénze ami felett maga rendelkezik.
2017. szept. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Mi már papíron is együtt élünk, de sosem volt közös kasszánk. Ő fizeti a kaja, tisztítószer, kisebb bútor vásárlásokat,az autója összes költségét,saját ruháit, hobbiját, én az összes rezsit és az összes lakástörlesztőt, és a gyerekek minden kiadását. Papír előtt ugyan így volt. Még a nyaralásokat is így csináljuk. Ő fizeti a szállást, én meg a helyszínen minden kaját, nasit, pohár italokat. Magamra sajnos még nemigen jut pénzem a gyerekek miatt, de majd ha idén kifut a lakáshitel, akkor azt a pénzt, eldöntöttem, hogy magamra fogom költeni, bepótolom az eddigi éveket.

Ha kiszámolom nem biztos, hogy igazságos így, bútort ritkán veszünk, szerintem én többet állok nő létemre a családi költségvetésből, mint ő, pedig pont egyformán keresünk. Neki jut magára is, nekem nem. Többször is próbáltam erről beszélni vele, de sajnos nem vezetett előre. Vagy megszokok vagy megszökök. Ez van, én ezt benyelem, valakivel ilyen az élet, más ilyet is hallottam magam körül, hogy a nő többet rak a családi kasszába. Szerintem az lenne a jó módszer, hogy van mindenkinek külön számlája, és van egy közös kalap. Abba mindenki betesz egy azonos összeget, (vagy ha nagy a különbség a keresetekben, akkor arányosított összeget) és abból fizetni a rezsit, hitelt, közös autót, kaját, tisztítószert, gyerekek dolgait, és mindenkinek a sajátjában is hagyni pénzt, amiből magára költhet, ahogy akar, vagy akár félre is teheti. És az is jó, ha nem egy kalap van, hanem két közös kalap, és a második a közös félretett pénzt a nyaralásra, ünnepekre, váratlan kiadásokra. Ha több eszem lett volna régen, ezt vezettem volna be, sajnos most már hiába ugrálok, de én ezt javaslom mindenkinek, főleg, ha nem házas.

2017. szept. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom elképzelni, hogy valaha is bárkivel közös kasszára álljak. Szerintem mindenki tartsa fent a saját kis független számláját, ahova bejön a fizuja. A közös dolgokkal (rezsi, kaja, tisztítószerek) elszámolunk és felezzük. A többi legyen mindenki saját privát döntése, hogy mit kezd a maradék pénzével.

Szerintem felesleges feszkót szül a közös kassza (valaki olyanra költ, ami a másiknak nem fontod, de mivel közös a vagyon, úgy érezheti, elherdálták az ő pénzét is), illetve szétváláskor az ember ott állhat 0 forinttal vagy feleslegesen tépik egymást a pénzen.

2017. szept. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!