Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Így kellene működnie a pénzügy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így kellene működnie a pénzügyeknek a kapcsolatunkban? Adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
1 éve élünk együtt a párommal anyósoméknál. Van egy 9 hónapos lányunk. Gyest kapok ami csak 40ezer forint. Ennek a nagyrészét mindig a lányunkra költöm...ruha, pelus, ennivaló. 1 hét alatt el is ment mert rokonoknál voltunk, kirándultunk, apósomnak meg anyámnak vettem szülinapjukra ajándékot. Lényeg h ez el is megy mindig hamar. Ma kértem tőle pénzt mert alig volt pelus meg főzni való a gyereknek. Erre fintorogva ad 7000ret es ő nem hiszi el h hó elején már nincs pénzem. Kérdezem tőle h kis csomag pelust vegyek? Tescoba mentem és gondoltam most veszek nagy csomag pelust, popsitörlőt, feltankolok mindenből amit nem lehet kapni a kis falunkban..ennyit adott..már többször mondta h én fejem őt meg szórom a pénzt meg miért nem rakok félre pénzt babakocsira ha annyira szeretnék újat...hónapok óta könyörgöm h vegyünk újat mert sz@r...soha nem kérek tőle cipőre vagy fodrászra csak pelusra meg babadolgokra amire szükség van...kínos a páromtól pénzt kérni..mit tegyek?

2018. máj. 15. 21:46
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
39%

Ha a gyerek vállalás előtt tisztába voltál, hogy 40 ezerből kell megélned, akkor nem értem miért nem beszéltétek át a pénzügyeket?


Ezt a helyzeted magadnak főzted! Ha zavar a párodtól pénzt kérni akkor addig nyúlj míg a takaród ér! Ki az első? A kicsi vagy az anyós? Ajándékok vagy a kölyköd?


Vagy megbeszélitek hogy kismama vagy és neked 40 kevés.

Vagy gazdálkodsz 40-ből.

2018. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 iamaveryniceguy ***** válasza:
100%

Már nem azért, de apósod és anyád is megértené, hogy most nem veszel nekik ajándékot, amikor 9 hónapos gyereked van.


A másik része pedig, hogy ismét egy remek családba született gyermekről van szó. Már most sajnálom.

Ennyiből látszik, hogy nem kellett volna szülnöd, mert a pároddal k*ra nem szeretitek egymást.


Ti is abba a remek 40%-ba tartoztok...

2018. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Nem terveztük a gyereket. Szeretjük egymást. Én úgy gondolom h éretlen ezekhez a pénz dolgokhoz...köszönöm a lehengerlő válaszokat!
2018. máj. 15. 22:09
 4/52 A kérdező kommentje:
Hogy írhat ilyet valaki h nem kellett volna szülnöd? Gyönyörűszép egészséges gyermek aki kitölti benne az űrt amit édesapám halála okozott terhességem 23. Hetében..unokáját nem láthatta. Ne tudd meg ez h fáj. Ha nem lenne a kicsikém én biztos megbolondulok. Nem tudom ezt h képzelted.
2018. máj. 15. 22:13
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

Neked semmi kereseted, párod meg nem ad. Mire számítottál, amikor gyereket vállaltatok?

Ha már így alakult, akkor közöld vele, hogy ennyibe kerül a gyerek, neked csak 40 van, köteles többet adni. Neki egyébként van rendes munkája?

2018. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
89%
Ez a kulcs h nem terveztetek a gyereket... Kuldd el ot pelenkat venni hogy lassa mennyibe kerul
2018. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Nem keres rosszul. Én is arra gondoltam h menjen el ő venni de ő utal vásárolni...
2018. máj. 15. 22:22
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
mi a franc??? :o amikor kicsi a gyerek, természetes, hogy nincs rendes önálló kereseted (a 40 ezer gyes gyerekkel kevés) miért kell kuncsorogni tőle pénzt??? miért nem vagytok közös kasszán? pelenkára kérsz pénzt a párodtól...nem értem. ha valóban elszórnád a pénzt, megérteném, hogy mindig kérned kell, de ha nem, akkor röhejes így ez a helyzet.
2018. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Igen röhejes....egésznap próbálom megbeszélni vele ezt mert meg van sértődve...csak tudnám min.
2018. máj. 15. 22:33
 10/52 A kérdező kommentje:
Felajánlottam neki h adja nekem minden hónapban a pelus meg a babának szánt ételek árát és a többit megveszem én. Nem lett ebből semmi. Szeptembertől ráadásul tanulni fogok pesten. Bérletet kell venném, BKW bérletet stb. Remélem ha megcsinálom a szakmát többet keresek majd mint ő es soha többet nem leszek pasira utalva
2018. máj. 15. 22:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!