Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ideális lenne az összeköltözés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ideális lenne az összeköltözés?

Figyelt kérdés

Párom 19 éves fiú, én 20 éves lány vagyok. Lassan egy éve együtt vagyunk, és mindketten ugyanabba a városba költöznénk szeptembertől a tanulás miatt. Már jónéhány hónapja fontolgattuk az összeköltözést, míg végül úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk mindenképp.

Mivel már döntöttünk, igazából csak vélemények érdekelnének, esetleg tanácsok, hogy mire érdemes ilyenkor figyelni, hogy ne legyen gond :)



2018. jún. 20. 17:51
 1/7 iamaveryniceguy ***** válasza:
18%

Szerintem 3-6 hónap után menekülni fogtok egymástól.

Fiatalok vagytok még összeköltözéshez.

2018. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

#1: szerintem meg tévedsz és keretes a gondolkodásod. Miért ne lehetne jó nekik együtt élve? Arra figyeljetek oda, hogy mindig mindent beszéljetek meg, ne legyen bennetek tüske. Osszátok be a háztartás vezetésének feladatait. Ne legyetek kiakadva, ha a másik el szeretne vonulni néha kicsit, hogy egyedül lehessen! Hagyjatok teret a másiknak, attól, hogy együtt fogtok lakni, nem kell egymás seggében lenni 0-24. Ne kérjétek számon egymást, mert később ér haza a megbeszélthez képest, nem kell féltékenykedni mindig és mindenkire.

Ez a lényeg, dióhéjban.

2018. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 NDSM ***** válasza:
Nehéz kérdés! Nem tudjuk mennyire mély a kapcsolatotok? Fontos még az is, hogy mennyire vagytok önállók! Ha azzal nincs gond(egyik részről sem), akkor kicsit könnyebb lesz! De ha mindketten "pályakezdők" vagytok(önállóság terén) akkor nagyon nehéz lesz, de valamikor el kell kezdeni!
2018. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki mennyit fizet az albiba? :) Vagy a szülők perkálnak majd?
2018. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Èn azt kérdezném meg, hogy milyen jellegű a ti kapcsolatotok?

Nyilvàn nem tartozik ràm csak ha màr feltetted a kérdést, próbàlok tanàcsot adni.

Tehàt jàrogattok, jól érzitek magatokat együtt, vagy ennél többről van szó? Mennyire komolyak a szàndékaitok egymàssal kapcsolatban? Szerelmesek vagytok? Közös jövőt tervezzek? Beszéltetek hàzassàgról? Akartok gyereket? Közös vagy külön kassza lesz? Az ilyesmit mind összeköltözés előtt érdemes megbeszélni.


Arra akarok kilyukadni, hogy akkor érdemes összeköltözni, ha van értelme. Ha közös jövőt terveztek, ha elköteleződnétek egymàs mellett.


Lehet ez csak az én véleményem, de szerintem csak akkor van értelme valakivel együtt élni, ha egymàst vàlasztottàtok tàrsnak. Tehàt nem csak úgy cuccoltok össze, hogy majd lesz valahogy, zart ameddig tart...Nem csak összedobjàtok a szennyest x hónapra/ évre majd jön a szakítàs, aztàn a következő pasiddal ugyanígy... Meg az azt követővel is. Szerintem megvan a varàzsa az összeköltözésnek, de csak akkor ha olyan emberrel léped meg..Azzal a bizonyos igazival. .Nem kell együtt élni minden pasiddal ,mindenkivel akivel 20 év felett jàrsz. Biztos vele akarod?

Èn csak azzal az egy fèrfival èltem/ élek együtt mai napig is, aki különleges szàmomra. Aki a férjem lett. Pont azért költöztem vele össze màr menyasszonyként, mert elkezdtük a közös jövőnket.


Azt akarom csak írni, hogy jól gondold meg kivel teszed meg ezt a lépést ha nem akarsz pàr évente màsik pasival élni mert nem működnek ezek a kapcsolatok. Nincs jövőjük. Van ilyen ismerősöm. Borzasztó rosszul vàlaszt. Az egyik màr harmadjàra menyasszony 32 évesen, a màsik az 5. èlettàrsàt "életeszerelmét" fogyasztja. Komolytalan.

2018. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerelmesek vagyunk, tényleg úgy érzem, hogy megtaláltam benne mindent, amit valaha egy férfiban keresnék :)

Szóval nem csak ilyen laza kapcsolat, tervezünk egymással, és nagyon boldogok vagyunk hogy összeköltözhetünk, mert ezzel is fejlődik a kapcsolatunk.

Egyébként a szüleink támogatnak majd minket anyagilag, de egyenlő felekként megyünk bele ebbe, tehát minden közös dolognak 50-50%át fedezzük, mint pl albérlet, rezsi, kaja, bevásárlás. Mivel mindketten tanulni fogunk, első évben valószínűleg nem tudunk majd annyit dolgozni, hogy egyedül eltartsuk magunkat, ezért segít a család :)

2018. jún. 22. 09:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy év után nem költöznék össte senkivel. Ha előtte nem ismertétek egymást, akkor igazából még most sem ismeritek, ez kevés idő. Ha már ismertétek egymast egy ideje, akkor szerintem jó lehet. De figyelj rá, hogy ne unjátok meg egymást.
2018. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!