Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párommal 3 éve vagyunk idén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal 3 éve vagyunk idén együtt. Mindketten most készülünk egyetemre, de a szüleim szerint korai lenne 18-19 évesen (párom 21) összeköltözni. Szerintetek igazuk van, vagy mivel tudnám őket az ellenkezőjéről meggyőzni?

Figyelt kérdés
A kapcsolatunk nagyon stabil, nem elvakult szerelem. Biztosak vagyunk a kapcsolatunkban, a pénzügyeket is megoldanánk, csak a szüleim( làny vagyok) nagyon ellenkezőek. Nem tudom, ez normális-e, mert ismerik régóta a párom, ő is rendes, egyetemre készül. Szeretnék velük megegyezni, vagy hogy elfogadják ezt, de nem tudom, hogyan kéne.

#egyetem #összeköltözés középiskola után
2018. jún. 28. 16:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

Amint elmúltál 18 nincs köze hozzá a szüleidnek, ha el tudod magad tartani.

Amúgy meg az ősöknek igazuk van. Legalább az első egyetemi év végét megvárnám.

2018. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Most mivel lenne jobb egy albérlet vadidegen lányokkal együtt? Semmivel!


Inkább menjetek ketten albérletbe együtt. Ha ismerik a szüleid a párodat, tudják, hogy felelősségteljesek vagytok, akkor nem értem, hogy miért nem bíznak meg bennetek!

2018. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha ti meg tudjátok oldani az anyagiakat, és kiálltok egymás mellett (nem úgy, mint az egyik exem, aki gyáván megfutamodott), akkor ne hagyjátok a szüleiteket ebbe beleszólni.
2018. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Miért lenne fontos, hogy megvárjuk az első egyetemi év végét?
2018. jún. 28. 16:44
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Vágjatok bele, és majd kiderül, kinek volt igaza.

Lehet, hogy nagyon jól együtt tudtok élni, és így magasabb szintre emelkedik a kapcsolat, de az is előfordulhat, hogy nem tudtok együtt élni, de legalább kiderül, és nem csesztek el rá még 3 évet.


Én belevágnék.


22/N

2018. jún. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell őket győzködni. Nagykoru vagy, úgy teszel, ahogy jonak gondolod. Ha nem nekik kell finanszírozni, tehát ti magatok meg tudjátok oldani az anyagiakat, akkor plane semmi beleszólásuk. Majd megszokják.
2018. jún. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg korai, de ha a szülők segítsége nélkül meg tudjátok oldani az anyagiakat (ezt nehezen hiszem), akkor vágjatok bele, ha úgy érzitek.
2018. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Tisztázzuk: ugyanabba a városba készültök egyetemre, ahol egyébként is laktok (pl. Bp->Bp), vagy úgyis el kell költöznöd (pl. vidéki kisvárosból nagyvárosba)?


Utóbbinál szerintem nincs azzal gond, ha a barátoddal egy helyre költöztök, sőt.


Viszont ha tök felesleges a költözködés, mert nem mentek más városba, akkor kissé hülyeségnek tartom. Nem a kapcsolat miatt, hanem mert tisztán pénzkidobás az egész, gondolom rendes kereset nélkül (kétlem, hogy bárhol lenne olyan diákmunka, amivel össze lehet szedni egy rendes "felnőtt" megélhetés árát, főleg, ha az ember nem csak alibi szakra jár egyetemre). Ha nem családalapítási célból (úgy értem: pár éven belül házasság, gyerek) akartok ugyanabban a városban máshova költözni, akkor megértem a szüleidet, hogy korainak tartják (pláne, hogy gondolom, akkor ők fognak továbbra is eltartani).

2018. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Azért mondjuk van értelme picit várni, mert az egyetem és az, hogy függetlenné váltok a szülőktől két teljesen új dolog kihívásokkal amiken át kell menni és lehet egyszerre ez sok lenne. De amúgy az én véleményem, hogy lakva ismerszik meg az ember, 19 évesen már én is a párommal laktam(és ki is derült, hogy nem működik). Ha mégsem jönne be szétköltöztök slussz, azért egy albi nem olyan mint a lakásvásárlás, az könnyebben megoldható, ha mégsem működik.
2018. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem a szüleim tartanának el minket, ez tőlük teljesen független. A 3 havi előzményt nyàron megkeressük, a többit pedig több oldalról tudjuk a szülők nélkül finanszírozni: ösztöndíj, heti egy két alkalommal munka, ha minden kötél szakad: diákhitel. Kisvárosban lakunk Bptől nem messze, de egymástól messze, a találkozást nehezen tudnánk megoldani.
2018. jún. 28. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!