Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Közös vagy külön kassza? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagy külön kassza? Hogy oldjátok meg? Beszéltetek róla mikor összeköltöztetek?

Figyelt kérdés
Mi külön kasszán vagyunk, a rezsit felesben fizetjük, az ételt felváltva, de kb egyforma arányban. A nyaralásokat is felezzük. Akik külön kasszán vannak, hogy oldják meg? Egyébként ő sokkal többet keres...
2018. júl. 5. 13:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%

Külön kassza

de nincs semmi felezgetes

az ö kartyaja konkretan elmegy a rezsire alberlet hitel(auto)

Az enyemböl meg étkezünk meg kirandulunk stb...

Az en kartyamon marad mindig kis tartalek

bar mi 1 eve hazasok voltunk

elötte 6evig is ugyanigy csinaltuk

Nincs ilyen h enyem v tied

nagyobb kiadasokat is atbeszeljük

de akar a kisebbeket is

2018. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
55%
hazasok vagyunk(elso vok)
2018. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
32%
Kapcsolatban szerintem a kozos kassza a normalis!! Kb mint a lakotarsak akkor ugy vagytok,mindent felesbe.
2018. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%
Összeköltözés előtt külön kassza, utána közös. Régóta házasok vagyunk, gyerekek is vannak, másképp el se tudnám képzelni. Hol ő keres többet, hol én, de nagy eltérés (egyik fizetés többszöröse a másiknak) nincs. A családi és az adókedvezmény értelem szerűen amúgy is közös.
2018. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ha lesz gyerkőc inkább az lesz érdekes. Hiszen akkor nem tudom majd valószínű állni a felét mindennek abból a kevés pénzből az utolsó évben (nem megyek vissza majd dolgozni ameddig nem szükséges).
2018. júl. 5. 13:40
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Is-is.

Van egy közös kasszánk, amibe rakunk a közös kiadásokra bő ráhagyással (rezsi, kaja, tisztító és tisztálkodószerek, javítások, háztartáai dolgok, nasi, programok, szórakozás, utazások, vésztartalék, könyvek, stb stb)

Ami marad, az mindkettőnknek zsebpénz, ebből veszünk ruhát, telefont, ékszert, ilyen marhaságokat magunknak.


Nem beszéltük meg, evidens volt hogy ez lesz, hibátlanul működik is.

2018. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%

#3 Szvsz hadd döntse el mindenki, hogy számára mi a normális.

Nálunk tökéletesen működik a félig közös-félig külön kassza. Az albérlet felesbe megy, a közös megtakarítási számlánkra havonta ugyanannyit utalunk, a számlákat ő fizeti, a kaját/háztartási cikkeket én (ami havi szinten ugyanannyi), a programokat felváltva fizetjük, nincs fillérezgetés vagy számolgatás, de mindketten úgy érezzük egyenlő arányban teszünk bele, ami pedig marad, azt arra költjük, amire jólesik. A nagyobb tételeket megbeszéljük és közösen vesszük. Mostanra nagyjából egyformán keresünk, így persze könnyű a dolog, de amikor én jóval többet kerestem és keresetarányosan vállaltam a költségek nagyobb részét az is jól működött, ez csak pénz. Egyetlen alkalommal se vitáztunk még anyagiakon.

2018. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%
Külön kassza
2018. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Összeköltözéskor megbeszéltük, hogy ki mennyit keres, hogy fogjuk elosztani, stb. Mivel kb ugyanannyit keresünk, és mindketten relatív jól keresünk, nem nagyon centizgetjük, vagy számolgatjuk, általában én fizetem a rezsit, ő kaját, mindenki magának fizeti a telefont, bérletet stbt, ha nyaralunk, arra meg kiveszünk annyi pénzt mindketten, hogy elég legyen felesben. De ha a páromnak éppen kell 10 ezer forint készpénzben valamire és nincs nála, akkor adok neki, és nem tartom számon (se fordítva). A megtakarításaink külön vannak (fundamenták, nyugdíj stb) de közösen is van egy számlánk, házra gyűjtünk. Megbeszéltük, hogyha véletlenül szétmennénk, akkor felezzük. Nekünk ezekből eddig nem volt gond.
2018. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek mellett nem csak az első két év húzós. Akkor is gondban lehetsz, ha lebetegszik. Erre szerintem a megoldás, ha a GYED-re is fele-fele időre elmentek mindketten, és egyszer ő marad otthon vele, egyszer te, ő viszi oviba, te hozod, stb. Máskülönben a terhek nincsenek felezve, és akkor nem jogos, hogy ugyanannyit adj bele.
2018. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!