Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez a hozzáállás az anyagiakkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a hozzáállás az anyagiakkal kapcsolatban csak nekem furcsa és következetlen?

Figyelt kérdés

Akadnak itt a gyakorin (is) nők, akik szívesen hangoztatják, hogy egyenlőség van (ami okés), a nők is keressenek annyit, mint a férfiak (ami megint okés, már ha ugyanolyan munkáról van szó, és nem arról, hogy a műkörmös kaszáljon annyit, mint a CNC-programozó vagy a programtervező informatikus), a párkapcsolat két egyenlő fél között az igazi, stb.

Csak amikor nem általánosságban férfiakról meg nőkről van szó, hanem arról, hogy az ő leendő férjük mennyit keressen, akkor jönnek az olyan válaszok, hogy "bocsánat, hogy nem akarok olyan lúzerrel randizni, aki annyit se keres, mint én", meg "keressen annyit, hogy ha gyesre megyek, egyedül el tudjon tartani a fizetéséből", meg "járjon előttem a karrierben, tudjam, hogy igyekszik, előrelép és sokra viszi" (magyarul legyen kilátásban fizetésemelés). Szóval egyfelől az egyenlőség meg egyenlő felek kapcsolata, másfelől viszont a férjecske keressen már jóval többet, és legyn eltartó, ha úgy adódik... Nem képmutató ez a hozzáállás?


2018. júl. 21. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ismerek olyat aki biztonsági őr tizenéve 120ezerért és mikor ajánlottak neki egy raktárosi állást 220ért arra azt mondta hogy "a kollegák szerint az női munka!". Maradt a posványban. Szerintem ilyesmire gondolhattak azok a lányok akiről beszélsz. Te látod magad 5év múlva? Hogy hol akarsz tartani? 10-15év múlva? Vannak tervek vagy "majd lesz valahogy, olyan még nem volt hogy semmi nem volt."? A nők nagy többsége a kiszámítható jövőképet szereti. Ennyi.
2018. júl. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Igenis meg nem is.

Gazdaságilag be kell látnunk, hogy gyermekvállalás esetén a párunkra kell támaszkodnuk! Ha csak nem gyűjtögetjük össze előre a kiesett évek apanázsát.

2018. júl. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Igazad van! Maradjon otthon a férfi veszélyeztett terhesként! Addig eltartja a nő.

Ja, hogy ez nem lehetséges?


Az egyenlőség ott ér véget, amikor a nő teherbe esik, és iszonyúan kiszolgáltatott helyzetben van. Szülés, szoptatás: nem átadható. De sok esetben a GYED, az oviba hordás, a beteg gyerekkel otthon maradás, szülői értekezletek, játszóterezések, stb. is mind a nőre marad. És igenis van gazdasági vonzata.

2018. júl. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Én is így gondolom. Ha egyenlőek vagyunk, szuper, mindenkinek van lehetősége tanulni, jó állást szerezni és jól keresni. De tényleg az van, hogy a nők nagy részének addig tart az egyenlőség, amíg járhat a pofája, hogy neki senki ne mondja meg, mit csináljon. Amikor már arról van szó, hogy tartsa is el magát, akkor rögtön a férfi legyen férfi és tartsa el.

Mondom ezt nőként, feleségként, és egy kislány anyjaként (akit szintén arra fogok nevelni, hogy magától boldoguljon, és ne a pasiktól várja, hogy a segge alá tegyenek mindent).

2018. júl. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, én sose írtam olyat, hogy járjon előttem karrierben. Nem kell karrierben előttem járni, én is törekszem arra, hogy egyre többre vigyem karrierben, és legyen kilátásban fizetésemelés, esetleg pozícióváltás még jobbra. Informatikában dolgozom nőként, és még vannak terveim 30 felett is.

Gyesen meg nem akarok maradni, amint lehet, vissza akarok menni dolgozni szülés után, először amúgy is CSED van, majd GYED (legalábbis annál, aki szülés előtt dolgozott), GYED mellett már lehet dolgozni (jó lenne, ha már CSED mellett is lehetne), a GYES csak a végén van, az viszont már tényleg nagyon alacsony összeg, ami éhen halni sem elég (nézz utána). Én nem tervezem kihasználni a 3 évet, legfeljebb akkor, ha tényleg nem okoz nagy kiesést a családi kasszában.

2018. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
A gyakori népéhez hasonlóan te is kevered a szezont a fazonnal. Amit írsz, az több kérdés összeolvasztása és együtt emlegetve sefülesefarka. Ha külön nézzük őket akkor lehet értelmezni.
2018. júl. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Nem csak neked furcsa... de sajnos ez gyakori. Bár már ismerek nőket, akik a szokásos sablon közgáz diplomájuk mellett rájöttek, hogy programozási tanfolyamra mennek, úgy, hogy már van férjük.
2018. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Ne gondoljuk már azt, hogy a férjnek el kell tartania az asszonyt. Pláne, ha gyereket vallalnak. Az asszony ugyanúgy kap gyedet, családit, majdnem annyit hoz haza, mint eddig. Én legalábbis. Cserébe mindennap 24 órázok itthon a babával, hogy a férjem tudjon többet keresni. Kompromisszum. És a nem a nő kéri legtöbb esetben, hogy túlórázzon, hanem együtt megbeszélik. Apuka a munkahelyén túlórázik, anyuka pedig otthon.

Ha apukánál maradna a gyerek, akkor biza ő sem tudná könnyen eltartani egyedül.

2018. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Ez a masik oldal miatt is van. Ismerek olyan ferfit, aki volt gyesen, mert a neje tobbet keresett, a tobbseg nem menne el gyesre, mert a maradi gondolkodasa miatt cikinek erezne, es azt sem viselme el, ha a parja kicsit bagy joval tobbet keresne.
2018. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól mert valaki terhes lesz még nem feltétlenül válik teljesen kiszolgáltatottá...én évek óta dolgozom, bejelentett normális fizuval, és most hogy babánk lesz tudom, hogy fogok kapni CSED-et/GYED-et, egyszeri anyaságit, adókedvezményt, családi pótlékot stb...nyilván így is kevesebb lesz mint az eddigi fizum, de én is fogok majd valamennyit a konyhára hozni (tisztán voltam bejelentve így minden juttatásból a maximum fog járni ami azért nem kevés), nem 1 fizetésből kell majd megélnünk férjemmel. De egyrészt egy ideje már gyűjtögetünk a gyerekvállalás plusz költségeire másrészt, abból fogunk gazdálkodni ami most lesz. (szóval nem várom el a fizetés emelést a részére mert tudom, hogy fogunk boldogulni az eddigi fizujával is. Sőt ha valami miatt nem lenne mellettem azt is meg tudnám oldani :S)


Annyi változik, hogy már nem munkával töltöm majd az időt hanem a picivel. Terveink szerint 1-2 év múlva pedig vissza tudok menni még a tesó előtt pár évre dolgozni (és befejezni egy szakképzést), szóval nem tervezem, hogy innentől kezdve "háziasszonyka" maradok örökre akit el kell tartani.

2018. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!