Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan gondolom, hogy nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan gondolom, hogy nagyon rossz ez a hozzáállás a barátomtól?

Figyelt kérdés
A barátom 23 éves, ő a legidősebb gyerek a családban. Két tesójával meg a szülőkkel együtt öten laknak egy akkora lakásban, amekkora 3 embernek is szűkös. A szülei nagyon keveset keresnek, sőt egyik szülőjének csak alkalmi munkái vannak, a másik meg hülyére dolgozza magát, hogy valahogyan megéljenek. A barátom ennek ellenére nyáron is alig akart elmenni dolgozni, merthogy nyaralni akar, de végül elment olyan másfél hónapra. Nagyon jól tanul, mesterképzésen van már, és egy cég nagyon hívta dolgozni, azt mondták neki, úgy is felveszik, ha csak heti egyszer járna be, de ő nem vállalta. Mikor kérdeztem miért azt mondta, az egyetem mellett sok lenne, estire meg nem akar menni, mert ameddig otthon el tudják tartani, addig ő nem akar estire menni, meg dolgozni. Szerintem ez elég gáz, hogy ennyire nem segít be otthon amikor alig van pénzük. Tudom, hogy semmi közöm ehhez, csak elgondolkodtam, mire számíthatok tőle ez alapján később...

2018. máj. 25. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyi közöd van hozzá, hogy amikor majd együtt fogtok élni, akkor veled fogja ugyanazt csinálni, amit most a szülőkkel, azaz élősködni. Büdös neki a munka. Volt ilyen exem. Nem véletlen ex. Sok sikert!
2018. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért más, hogy te mire számíthatsz tőle, meg a családja. Nem tudod, milyen gyerekkora volt. Nyilván végig szűkölködtek, és lehet, hogy a szüleit hibáztatja érte.


Szerintem a legjobb (nem a legegyszerűbb, de hosszútávon a legjobb megoldás), ha megkérdezed, miért nem segít a szüleinek, ha látja, hogy kéne. Bár gondolom az anyagi helyzetük tabu téma jellegű. Tudom, hogy nehéz ennyire megnyílni, neked pedig ilyen kínos kérdéseket feltenned, de ha tudtok róla beszélni, utána csak még közelebb kerültök egymáshoz.

2018. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tök jól látod.

Lusta még úgyis, hogy tudja megkönnyítené a szülei helyzetét legalább, ha csak egy kicsit is.. Szánalmas az ilyen és egyáltalán nem férfias.

2018. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebből egy igazi naplopó here lesz.Most is az.
2018. máj. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

El kellett volna vállalnia a munkát. Nem a családja miatt, hanem azért hogy munkatapasztalatot szerezzen.

Aki ilyet visszautasít az lusta.

Viszont nem menthetetlen, bárki megváltozhat.

2018. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!