Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit csinálsz, amikor beosztját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálsz, amikor beosztjátok a házimunkát, de a másik nem, vagy nagyon hosszú idő után csinálja meg a részét?

Figyelt kérdés

Tehát ha a megbeszéltek alapján te megcsinálod tisztességesen a részed (alaposan, szó nélkül, időben), míg a párod halogatja az ő részét, és ha nagy nehezen meg is csinálja, akkor sem csinálja meg rendesen.

Hiába kéred tőle, hogy rendesen csinálja, mindig talál valami kifogást, hogy most miért nem tudta, vagy ha szólsz neki, hogy álljon már neki a részének, mert mondjuk szeretnéd használni a mosdót és már nagyon koszos, akkor felháborodik, hogy miért cseszegeted.


Mit gondoltok, hogy lehet kezelni az ilyet? Szerintem ez igazságtalan helyzet, mert míg az egyik fél lelkiismeretesen megcsinálja a részét, addig a másik nem, és így az egyik fél gyakorlatilag kétszer annyit dolgozik akár, mint a másik.



2018. szept. 24. 10:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos nincs ötletem. Mindenkinél más megoldás létezik. De abban az esetben gyakorlatilag megkerülhetetlen dolog, ha teljesen elköteleződtetek egymásnak. Jó, ha előbb kiderül, hogy kellemetlen együtt élni.
2018. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
39%

Ezért kell csak olyannal összeköltözni, akiről már az ismerkedési időszakban kiderül, hogy az ilyet nem fogja csinálni. Ergó, nem lusta a házimunkához.

Te jöttél össze ilyennel, te költöztél össze ilyen alakkal, úgyhogy vagy megszoksz, vagy megszöksz. Ennyi.

2018. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

"te költöztél össze ilyen alakkal" - szögezzük le akkor rögtön az elején, hogy összeköltözés előtt az ilyen nem igazán tud kiderülni. Nyilván, amikor meglátogattam korábban, rend volt és ki is volt takarítva. A párom normális gondolkodású ember, így soha nem is volt abban vita, hogy a feladatok közösek, ezzel a résszel nincs is baj.

A probléma az, hogy míg szerinte például elég havi egyszer kitakarítani a mosdót, amikor már láthatóan mocskos, addig én hetente takarítom, vagy én nem várom meg, amíg kifolyik a szennyesből a ruha, hanem rendszeresen kimosok, mosogatásnál ugyanez, én nem várom meg, míg felgyűl és már oda sem férni, ő volt, hogy hetekig gyűjtögette. Nem tudom sehogy sem jobb belátásra bírni, nem is vagyok benne biztos, hogy lehetséges ez.

2018. szept. 24. 10:26
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Érdemes úgy elosztani, hogy ne csak nemszeretem feladatok jussanak az egyiknek, közösen eldöntve, hogy ki mit vállal.

Ha még így is úgy viselkedik, mint egy elkényeztetett kamasz, akkor vissza kell postázni anyukànak, hogy fejezze be a felnevelését.

2018. szept. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
9%

"hogy összeköltözés előtt az ilyen nem igazán tud kiderülni. "

De, kiderül. Talán a szádat kommunikációra is kéne használni és ilyen témákat is illene felhozni, hogy ki hogyan viszonyul a házimunkához, milyen rendszerességgel takarít..stb. Ez egy olyan hétköznapi egyszerű téma, hogy csodálkozom, hogy ez nem derült ki.

2018. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

64%-os, bunkó vagy és sarkítasz, szerintem itt az ideje, hogy hanyagold a kérdésemet és flegmázz máshol.


4-es, az esetek többségében ő választ magának feladatot, mert nekem mindegy, mit csinálok. De amit ő választ és állítása szerint szeret csinálni, azt is olyan kínkeservesen csinálja meg, mintha húznák a fogát.

Egyébként megcsinálja, csak a hozzáállása nem megfelelő szerintem. Nem hiszem, hogy bele kellene halni egy mosogatásba vagy egy porszívózásba.

2018. szept. 24. 10:37
 7/29 anonim ***** válasza:
4%

Mi van, fáj az igazság? Ez van, viseld a tetteid következményeit. Mondom, simán ki tud derülni az ilyen, de hát jobb, hogy most derült ki, mint még később.


De hogy olyan is olvass, amit olvasni szeretnél, akkor csináld azt, hogy hagyd úgy, ne csináld meg helyette. Ennyi. Aztán, ha megesz a kosz, akkor lehet veszekedni vele.

2018. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
A beosztás ne csak azt jelentse, hogy ki mit csinál, hanem azt is, hogy milyen sűrűn. Legyen kompromisszum, a fürdőt mondjuk lőjétek be kéthetente, de akkor legyen megcsinálva mindenképp, akkor is, ha nem tűnik koszosnak (a párod szerint). Mosás, mosogatás ugyanez. Mosást be lehet lőni heti kétszerre mondjuk, akkor sose lesz tele a szennyes. A mosogatást meg akár napi szintre is, vagy kétnaponta. Ha épp nem főztetek, és csak két poharat kell elmosni annak, aki következik, akkor mázlija volt. De egyszerűen ne hagyjátok tovább, ne legyen az, hogy ráér még. Fix napokon legyen minden.
2018. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk ilyen kb az 1. Héten volt, mert picit kényelmes lett:) de azóta nem. Konkrétan az történt, hogy mondtam neki: ami nincs szombat dél-1 óràig a szennyesben, azt nem fogom kimosni, mert 2 nap alatt 2 pàr zoknit hagyott szét a hàzban ott ahol levette őket. Lazàn vette, aztàn a következő hétfőn nem volt tiszta zoknija mert nem tette a szennyesbe, kimosva sem lett. Elég volt neki hogy egyszer koszos zokniban ment dolgozni. Aznap este bekerült minden cucca a szennyesbe és aztàn mindig.

Egyébként én főzök, ő a férjem bevâsàrol/ postàra/ drogériàba/ gyógyszertàrba megy, a többit heti vàltàsban csinàljuk mindketten és aki épp soros, mindig mindent megcsinàl. Aprànként hétköznap, így a hétvégéink 1-2 aprósàgtól eltekintve szabadok.( főzés, bevàsàrlàs , mosàs utàn teregetés)


Egyébként nem kötelező olyan emberrel együtt lenni aki ennyire tiszteletlen, és nem esik le neki, hogy nem vagy a cselédje, hogy mindent te csinàlj és hogy cseszegetni kelljen olyasmiért amit alapból meg kéne csinàlnia. Ilyen önző, nemtörődöm emberrel nem maradnék együtt.

2018. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
4. " Vissza kell postàzni anyukànak..." ez hatalmas volt!!! Köszi, hangosan felnevettem:)
2018. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!