Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A hosszú párkapcsolatokban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hosszú párkapcsolatokban sokszor kell megbocsáltanunk a másik hibáit, botlásait?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnek olyanoktól akik 10en éve párkapcsolatban élnek.

(Kérem ne azok válaszoljanak akik elhiszik, hogy majd egyszer valamikor jó sokára jön az igazi aki semmi hibát nem ejt.)


2018. máj. 5. 02:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

miért a szerelem topicba írod ezt?

sokkal inkább az együttéklés vagy a párkapcsolati topicokba való.


nyilván sokszor kell, arról szól az együttélés, folyamatos alkalmazkodás és meló.

2018. máj. 5. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A párkapcsolat, együttélés, házasság kizárja a szerelmet?

A szerelem az akkor is lehet szerintem az amikor már létrejött a párkapcsolat :)

Sőt (talán ritkán) 10en éves párkapcsolatban is tarthat szerintem.

2018. máj. 5. 03:07
 3/15 A kérdező kommentje:

Ahol melózik az ember a párkapcsolaton az pláne a szerelem egyik formájának tartom.

De a választ a kérdésre azért köszönöm, az indokolatlan kötözködés ellenére is :)

2018. máj. 5. 03:10
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

nem froclizás, de amiről írsz, arról nekem nem a szerelem ugrik be, mert ott ezek sokkal természetesebben működnek, az ember odáig van meg vissza, amiről te beszélsz, arról nekem a hétköznapok párkapcsolti nyűgei jutnak eszembe, amikor bizony már látod a másik szarságait, és nemtod hogyan toleráld.


ez már nem szerelem.

2018. máj. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Attol fugg, milyen botlasokra gondolsz. Megbocsajtom, ha a parom 10 ev alatt 1-2 alkalommal elfelejt szolni, hogy beult pentek este a kollegakkal valahova, vagy ha elfelejti, hogy a laktozmentes tejet szeretem, nem a simat, es olyat hoz haza, vagy ha veletlenul berakja mosni a kedvenc feher felsom a piros ruhak koze... stb. Nyilvan olyasmiket nem bocsajtok meg, hogy reszegen veletlenul massal smarolt vagy plane ha tobb volt, es hasonlo dolgokat.
2018. máj. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Persze, egy párkapcsolatban sok minden elnézhető, itt mindenki teszi aszépet, de én 25 éves házasság után simán megnocsátanám, ha az asszonykám beleesne egy átmulatott éjszaka után egy farokba, megtörtént Istenem. De az én mátkám grízgaluska levesének nincs párja. 49
2018. máj. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem is tudom, nálunk megbocsájtás nincs. Nincs miért. Mind ketten tudjuk, mindenki csinál az életben hülyeségeket, hoz rossz döntéseket. Mi, ezekkel együtt fogadjuk el a másikat. Mi nem haragszunk, megbocsájtunk, hanem közösen próbáljuk helyre hozni, ami ellett szúrva.
2018. máj. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Nem volt sok megbocsátani való. Apróságok. Azok mindig vannak. De azokat nem megbocsátani kell igazából. Csak nem kell ügyet csinálni belőle.
2018. máj. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Apróbb dolgokat igen.


De megcsalást nem.

23 éve vagyunk együtt.


De ez semmilyen okot nem ad arra, hogy a másik megcsaljon. Hogy azért mert nagyon régóta együtt vagyunk háát egye fene persze kúr**jál félre néha...semmi probléma.


Nem!

2018. máj. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

A hibáit elfogadni kell. Ha ez nem megy már az elején se, akkor később még úgysem fog sikerülni, csak rosszabb lesz. Senki se tökéletes. Te se.

Botlás alatt megcsalást értesz? Nem, nem kell megbocsájtani. Első percben tisztáztam, hogy nálam a hűség alapvető, első után kidobom. Aki ez után botlik, az már nem fél elveszíteni, nem szeret, és jobb is ha megy az életemből.

Én se azért vagyok hűséges, mert soha senki nem tetszik, vagy nem kezdeményez nálam. De egy helyes idegennel egy pásztoróra nem ér annyit, hogy őt emiatt elveszítsem. Persze, lehet okosan csinálni és reménykedni, hogy sose derül ki. De ha igen...?

Megbocsájtani viszont tudni kell. Van, hogy a másik akaratlanul bánt meg, vagy összevesztek. Ilyenkor tudni kell ezt lerendezni, tanulni belőle, bocsánatot kérni és megbocsájtani. Ha nem így lenne, az első kisebb veszekedés után szakítunk.

De ez sem jelenti azt, hogy a másiknak be kell nyelni bármit! Lásd fent: amikor nem fél, hogy elveszít, és nyugodtan beléd törli a lábát, mert rossz napja van, akkor ideje tovább állni.

Olyan mint a libikóka

2018. máj. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!