Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tapasztalatok muszlimokkal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalatok muszlimokkal? Működhet vegyes kapcsolat hosszú távon, anélkül hogy a másik identitása sérül?

Figyelt kérdés

Jó, rossz, minden jöhet. Azok válaszát várom főleg akik nem vették fel a vallást. Mennyire tiszteli hogy neked más a vallásod, a szokásaid?


Nők is férfiak is írhatnak.


2018. máj. 19. 23:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem párkapcsolati tapasztalatom nincs, de muszlim és muszlim között óriási különbségek lehetnek...
2018. máj. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van. Azért nem akarok egy kalap alá venni minden muszlimot, csak érdekelnek a többiek tapasztalatai.
2018. máj. 19. 23:44
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy itt kb. 2 milliard emberrol kerdezel. 800-900 milliorol, hacsak a ferfiakat vesszuk.

De nagy altalanossagban azt szoktam latni magam korul, hogy amelyik magat muszlimnak nevezo pasas belemegy ilyen haram viszonyokba, az altalaban pont a parjabol akarna hivo muszlimot nevelni a latszat kedveert. Ket vallas hosszutavon egyutt csak akkor mukodik, ha egyikotok sem torodik a sajatjaval egyaltalan.

2018. máj. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes kapcsolatban pedig soha nem marad "erintetlen" az identitasod. Muszaj uj szokasokat megismerned, magadeva tenned es megszoknod, mert ez maskepp nem megy A kulcskerdes a kolcsonosseg. Hivo muszlim ferfivel (mondjuk ok soha nem kezdenenek mas vallasu novel), vagy inkabb mondjuk ugy hogy olyan ferfivel aki nyugati normak szerint mar nagyon hivonek szamit, elkepzelhetetlen tartok hosszutavu kapcsolatot, mert az iszlam az egy eletstilus, nem csak egy vallas. Most epp ramadankor egyutt kel fel a csalad sahurra, egyutt imadkoznak, estenkent egyutt varjak az iftart, egyeb bayramokkal ugyanez a helyzet. A hetkoznapi eletrol nem is beszelve. Ha o ebben az eletstilusban el, akkor nagyon hamar kirekesztve fogod magadat erezni. De ez csak egy pelda, mivel mondtam az iszlam tenyleg egy eletmod, nem pedig evi 3 nap karacsony, meg 2 tojasfestes meg esetleg egy ejfeli mise. Es pont ezert a nem muszlim felnek akaratlanul is mindig tobbet kell felaldoznia, mert a parja egy tole teljes mas eletstilust fog elni.


Bocsi, elobb hamar elkuldte.

2018. máj. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Szia, nekem 5 évvel ezelőtt amikor Hollandiában éltem, volt egy fél éves kapcsolatom egy törökországi muszlim férfival.

Az elején nagyon szuper volt minden. Úgy kezdődött a kapcsolatunk, hogy egyszercsak beestem a pizzázójába amikor biciklizés közben elkapott a vihar.

Szét voltam ázva, ő hozott nekem meleg takarót, forró teát. Anélkül hogy kértem volna. Amikor fizetni akartam nem fogadta el.

Aztán pár hét múlva elmentem pizzát venni, akkor ajándék üdítőt, máskor ajándék krumplit, sütit adott. Majd számcsere történt.

Elnevezett Jamurnak, ami esőt jelent. Aranyos, kedves férfi volt. Olyanokat mondott, hogy bennem önmagát látta meg amikor szakadtan, ázottan meglátott, később meg, hogy az én anyukám az ő anyukája is. Amikor este sétáltunk és én ettem egy barackot ő elvette a magot és elásta, mondván a belőle kikelő fa mindig rám fogja emlékeztetni, amikor mondtam neki, hogy soha addigi életemben nem láttam még a tengert akkor ő bepakolt engem a kocsijába és hajnal 2-kor elvitt a tengerhez.


Teszem hozzá én akkoriban nem sokat tudtam a muszlim kultúráról, akkor esett le először, hogy mások vagyunk amikor Ramadan idején látogattam meg és amikor meg akartam csókolni helyből 3 métert ugrott hátra. Mert olyankor nem érintkezhet nővel.

Úgyhogy 1 hónapon át este 10 utántól szexeltünk, meg aludtunk együtt, és akkor evett meg ivott is. Aztán hajnal 3 körül felkelt, elment rituálisan lefürdött és onnantól nem érinthettem meg. Még arcra puszi sem volt.


Aztán az ötödik hónap környéken elkezdett nagyon sokat mesélni az igaz hithez való vissza térítésről, meg arról, hogy hogyha vissza térit engem a helytelen útról akkor ő jó pontot kap Istennél.

Kaptam könyvet ami arról szólt, hogy hogyan lehetek jó muszlima, pontról pontra le volt írva benne, mitől lesz jó muszlim egy nő, egy fiú és egy lány gyerek.


Nekem ez sok volt. Semmi bajom nem volt a vallásával és a szokásival amíg nem kezdett el megtéríteni. Tényleg érdekelt, és érdekesnek tartottam azokat a dolgokat amiket mesélt, de már a kapcsolat elején mondtam neki, hogy vallástól és embertől függetlenül engem nagyon kiakaszt ha valaki rám akarja erőltetni a dolgait.

De ő folytatta, célzott rá, hogy ha hétszer elmondok egy imát akkor azonnal muszlim lehetek.


Ugyanakkor a baráti, rokoni kapcsolataiban voltak olyan muszlimok akik nem tartották a vallási szokásokat, ittak bort, ettek disznó húst, vagy csak a Ramadánt nem tartották.


Egy mondata a mai napig a fülembe cseng amit a csillagos ég alatt mondott nekem törökül. Fonetikusan leírva így hangzik: Benim icsin csók özelnüm. Azt jelenti, hogy te nagyon fontos vagy nekem.

Akkor elolvadtam ettől, mostanra már csak egy kellemes/kellemetlen emlék a hollandiai életemből.


Szóval nekem ez a saját tapasztalatom.

2018. máj. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Benim için çok özelsin* :). De egyebkent pontosan az ilyen hipokrata ferfiakrol beszeltem, mint amit te irtal utolso. A sajat vallasat sem ismeri (nem het ima elmondasatol lesz valaki muszlim, hanem leteszi/kimondja a sahadat, illetve a haram kapcsolat az mindig haram lesz, nem csak ramadan idejen, es olyankor meg hazaskent sem ajanlatos dolog hazaseletet elni), de azert elvarna hogy a vele haram viszonyban levo parja tokeletes muszlima legyen a szamara, holott tudja/tudnia kene, hogy hogyan lehet ezeket a dolgokat halal (megengedett) modon intezni.
2018. máj. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
OFF: Azt jelenti, hogy különleges vagy a számomra, nem fontos. :)
2018. máj. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Igen, de csak akkor, ha te megtarthatod a vallásodat és a gyerek is magyar, keresztény oktatásban részesül. Ezt beszéld meg vele és ott fogod látni, hogy mennyire tisztel. Amúgy az a tapasztalatom arabokkal és indiaiakkal, hogy rengeteget hazudnak, mindenben.
2018. máj. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Egyetlen egy olyan muszlim férfit ismerek, akit tisztelek, és akiről azt gondolom, hogy nagyon jó férj és apa,de neki eszébe sem jutott volna keresztény nőt elvenni. Napi szinten gyakorolja a vallását, nem akar térítgetni, nem viselkedik lekezelően a más vallásúakkal. A felesége orvos, boldognak tűnnek.

A "muszlimok" jó része igen képmutató, csak a számukra kellemes részét veszik ki a vallásból vagy teljesen elferdítik, egyébként meg egyáltalán nem úgy élnek, mint ahogy elő van írva. Az is igaz, hogy rengeteget hazudnak, főleg, ha be akarnak etetni egy nőt, fényévekkel jobbnak állítják be magukat, mint amik. Óvakodni kell az ilyen emberektől, ha nagyon bele mélyül egy nyugati nő egy ilyen kapcsolatba, könnyen megütheti a bokáját.

2018. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

"A "muszlimok" jó része igen képmutató, csak a számukra kellemes részét veszik ki a vallásból vagy teljesen elferdítik, egyébként meg egyáltalán nem úgy élnek, mint ahogy elő van írva."


Ez mondjuk a "keresztényekre" is igaz.

2018. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!