Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párok, mennyit költötök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok, mennyit költötök élelmiszerre?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, soknak, kevésnek vagy normálisnak számít-e a miénk.

Havi 120 ezer az úgymond "konyhapénz", ebből 20 ezer elmegy tisztítószerekre, háztartásra (szappan, WC papír, tisztítószerek, papírtörlő, szemeteszsák-kozmetika nincs benne), 100 az élelmiszer.

Otthon főzök nagyjából minden másnap, rendelni nem szoktunk. Alkoholt nem fogyaszt senki, kávét viszont mindketten naponta.

Üdítő, chips, sós, akármi nincsen benne, csak a péksüti és a kenyér reggelire. Meg az alapanyagok, zöldség, gyümölcs.


(Itt, ahol élünk, € van, de az árak majdnem megegyeznek az otthonival. Lehet, picit több, szóval akkor legyen ne 120 ezer, hanem 100 ezer)


Ez soknak vagy kevésnek számít két fő esetén?


2019. febr. 5. 15:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem 2 emberre 100 ezer forintban viszonylag sok, ha Magyarorszagot nezem. Mi anno ennyit 4 ember havi elelmiszereert fizettunk ugyhogy abbol volt glutenmentes es laktozmentes dieta is, es soha nem ettünk rossz minosegut barmibol. Most jelenleg kulfoldon elunk mi is, ket emberes haztartas szinten, meg sosem szamoltam ki, de igy visszagondolva erre a honapra nagyjabol 140-150 ezer forintban, de ebben az is benne, hogy atlagban heti egyszer-ketszer etteremben eszünk, es a tisztitoszereket nem szamoltam bele.
2019. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%

Mi nem költünk 50 ezernél többet egy hónapban kajára. Pedig nem a leggagyibb élelmiszereket vesszük.

Szerintem 100 ezer Ft rettenet sok. Van aki egész hónapban akörül keres.

Persze az se mindegy, hogy valaki normál étvágyú vagy esetleg 130 kilós aki megeszik napi 4 ezer kalóriát. Sokat lehet spórolni ha nem 1 napra hanem minimum 2 napra főz az ember. Vagy többet főz és rak belőle fagyasztóba.

28F

2019. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%
En most kiszámoltam magamnak, csak én egyedül kb 90k-t költök egy hónapban kajára. A párom kevesebbet, de én nagyon szeretem a minőségi ételeket, kiskoromtól lazacot meg kaviárt kaptam, úgyhogy ezt szoktam meg.
2019. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nálunk az a rendszer, hogy a férjem a számlákat állja, én pedig a kaját és ezzel így kb. ugyanannyira jövünk ki. 300-400 euró körül simán elköltök egy hónapban ételre kettőnknek, de ebben benne van heti 1-2 rendelés vagy 1-2 hetente egy éttermi beülés is kettőnknek, illetve az a kevés nasi, amit eszünk, meg a kávé, tea. Az alkoholt nem számoltam ide, az borzasztó drága itt, de nem iszunk olyan rendszerességgel, hogy nagy tétel legyen. Én sem Magyarországon élek, de az élelmiszerek nem sokkal drágábbak, mint ott, sőt, van, ami itt olcsóbb.
2019. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Kb 90 ezer kettőnkre a "háztartás". Kaja+tisztítószerek. És sokszor eszünk étteremben, ez is benne van.
2019. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Ahol mi èlünk szintén euro van.Többet is költünk mind havi 300,de nem vetjük meg az alkoholt.Inkàbb úgy mondanàm hogy heti 100-150...
2019. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam,eurora ertem
2019. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Mi úgy álljuk a költségeket, hogy az albérletet azt párom fizeti, mert ő kézhez kapja a pénzt a melóhelyről, az én fizumból meg intézzük a bevásárlást és a számlákat. Nekem nagyon kevés a fizum, a kötelező kiadások után(bérlet, telefonszámla, részletfizetés) kb 110 ezer forintom marad a kiadásokra. Én is mindig főzök és nagyon odafigyelek arra mit mennyiért veszünk meg, bár a hónap végére azért éppenhogy kitart, de azért nem élünk belőle rosszul.Mi nem vetjük meg az alkoholt, szoktunk azt is venni, főleg, ha vedégek jönnek. El szoktunk járkálni néha kajáldába belőle, moziba, vagy mondjuk néha cukrászdába, ráadásul párom is glutén + tejérzékeny ő a laktózmentes dolgokat sem eheti,így mindenből a növényi alapút vesszük ezek azért megdobják a költségeket, de figyelek rá, hogy fölösleges kiadásunk azért ne nagyon legyen, meg ne dobáljuk ki a kaját.
2019. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Ha csak azt veszem hogy 1500 mindenhol egy ebédmenü, akkor az 45000/fő/hó. És még sehol a reggeli, uzsi, vacsi. Szerintem kevés amit költötök.én kb 70-90 ezer csak magamra a kaja, néha veszek a gyerekeknek, amikor velem vannak. Én mondjuk nem sajnálom a minőségi kajára a pénzt, de nem mindenből mindig a legdrágábbat veszem.
2019. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk 75k és abba már bármi belefér. Az csak mese, hogy külföldön minden annyi, mint itt, hogy az ilyen hazaáruló liberálisok kihúzzanak osztrákba/németbe/egyéb alja helyekre és termeljék ott a GDP-t.
2019. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!