Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélőket kérdeznék arról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélőket kérdeznék arról, hogy nálatok ki mit fizet? Hogyan osztjátok be a kiadásaitokat magatok közt?

Figyelt kérdés

2019. márc. 1. 17:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Osszedobjuk "kalapba" es amit kell, fizetünk. Közös pénz van, mindenki arra költ ami szükséges.
2019. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Csak akkor legyen közös kassza ha már jól ismered és tudod hogy komoly a szándéka. Nehogy aztán az legyen, hogy mindent te fizetsz, ő meg csak henyél és költi a pénzed.
2019. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
a leggyakoribb megoldás amit hallani szoktam hogy az egyik fél fizeti a rezsit (+ albérletet ha van) a másik pedig a kaját. értelemszerűen az egyik nagyobb a másiknál, ezért a drágábbat állja a magasabb jövedelmű. ha ugyanannyit keresnek szerintem felezzék a rezsit és váltogassák, hogy mikor ki vásárol be
2019. márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Valahogy, az elejétől éreztük ez egy hosszú kapcsolat lesz. Így közös kassza.
2019. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Közös kasszán vagyunk.

A kedvesem fizetéséből élünk, fizetjük a rezsit, mobilszámláinkat, kaját, kutyakaját, egyéb cuccokat amik kellenek, szórakozást, hobbikat.

Az én fizetésem pedig a közös megtakarításunk ami számlán gyűlik amióta összeköltöztünk, (8 éve), max extra kiadásokat fedezünk belőle. Pl tavaly le kellett cserélni a hűtőt mosógépet, mikrót mert mind régi volt és behaltak sorban, plusz még venni kellett a páromnak egy új laptopot, hogy neki is legyen, meg mobilt, mert az is behalt neki. Ezekre pl ebből a megtakarításból vettünk ki. Ettől eltekintve gyűlik amióta együtt élünk, és alapvetően ez is a funkciója.:)

A közös kasszát ő hozta fel férfiként, hogy szerinte az lenne a legjobb és legegyszerűbb, én azt mondtam rendben, elvégre egy pár vagyunk, közös életet kezdünk, közösen viseljük az anyagi terheket, közösen vezetjük a háztartást, hát legyen közös a kassza is.

Nem láttuk értelmét ide-oda tologatni a pénzt, felezgetni, fillérezgetni meg stb. Mindketten felelősen kezeljük a pénzt, költünk magunkra, de józan keretek között.

33/N, 30/F, 9 éve együtt.

2019. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Közösbe minden
2019. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Van egy közös számlánk, erről megy automatikusan az összes számla. A bevásárlásokat meg fizeti aki éppen úgy érzi. Csak annyi pénz közös ami valóban kettőnkre kell. Nem látom értelmét a közös kasszának, átláthatatlan. Mind a kettőnknek vannak olyan hosszú távú céljai amikre nagyobb összegek kellenek. Ehhez pedig muszáj látni, hogy neked mennyi pénzed van. Nyilván a páromnak semmi köze nincs ahhoz, hogy most a családi vállalkozásomba mennyi pénzt kell beletolni, nem fogom erre azt a pénzt költeni amiért ő megdolgozik. A közös számlára kb fele-fele arányban dobunk mindig annyi pénzt ami a közös életünkre elég meg némi megtakarítást, a többi sajátként van kezelve. Most jelenleg lakásvásárlás után nem nagyon van olyan közös cél amire kellene pénz, de ha van valami ilyen akkor ezt is erre a számlára gyűjtjük.

Bevásárlásnál meg vagy felváltva fizetünk, vagy akinek éppen több cucca van benne az fizet. Nyilván ha én összeszedtem 30 ezer forintnyi "fölösleges" kencét meg ilyesmit, szerencsétlennek meg van benne egy 600 forintos tusfürdője akkor ne ő fizesse már. :D

2019. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

/F/

Megismerkedésünkkor nem láttam semmi közöst benünk.

Ő azt mondta, hogy legalább esélyt adjunk egymásnak.

Összejárogattunk. Hatalmas különbségek voltak/vannak közöttünk.

De hosszabb agitálás után hozzáköltöztem. Nem akart semmit, csak hogy legyek itt mellette. A rezsibe, semmibe nem kért egy fillért sem, /Nekem a lakásom után most is fizetnem kell a rezsit,/ Azt mondta hogy az áram, gáz, víz alig több mint egyedül. A villany felét rögtön megspórolta a célszerűsítéseimmel. A csapok karbantartásával a vízfogyasztás is csökkent. Egyedül a téli fűtés került többe. Ő alig fűtöt mert mindig melege van, és pedig a meleget szeretem.

A kaját én vásároltam gyakrabban, és napi szinten én vásároltam.

Azt hittem semmi esélyünk sokáig együttmaradni. De sok olyan tulajdonsága révén, ami a többi nőből hiányzott, maradtunk együtt.

Lassan elkezdtem belepótolni a rezsibe. A vásárlások egy részét én a másikat ő fizeti. Soha nem számolgatjuk, ki mennyivel járult a költségekhez.

Ma már nem tökéletes a kapcsolatunk, de békében szeretetben élünk, és nem marakodunk havi 10000Ft-on. Veszünk egymásnak is dolgokat.

De sem én, sem ő nem akar kihasználni.

2019. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Közös vállalkozás - közös kassza.

Amíg tanultam ő és a szüleim tartottak elsősorban el, illetve én is dolgoztam már... de akkor is beadtam a közösbe azonnal. ;)

2019. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én számlára kapom a pénzt, ő kp-ban (de netbankárja sincs, szóval amíg utalással kapta is így volt): én fizetek mindent, amit online kell, közös költség, net, telefonok, hitelek (nyilván az övét is), az enyémről tudunk rendelni, ha valami netről kell (pl macskakaja, időnként a nagybevásárlás, hogy ne kelljen utánamenni).

Minden mást (albérlet, csekkek) ő fizet, illetve otthon van a pénz, veszek ki én is, ha az enyém elfogyott. A bevásárlás változó, aki épp ráér az megy boltba, nem méricskélünk. Ha elmegyünk valahova, akkor sincs méregetés, hogy most épp ki fizet.

Közös a kassza lényegében, csak közös bankszámla nincs. :)

2019. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!