Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lehetséges boldogabb élet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges boldogabb élet kevesebb pénzzel?

Figyelt kérdés
Van párom, 40+-os nő vagyok. Túl vagyok pár kapcsolaton, váláson is. Mostani párom elvileg jó parti, rendes, becsületes ember, szeret is. Aránylag jó anyagiak közt élünk az ő jóvoltából. Mégsem vagyok boldog. Hiányzik az az élet amikor nem volt senkim, akkor örömmel mentem munkába, nem vártak otthon a kötelességek. Valahogy szabadabb voltam. Pénzem sokszor elég sem volt, mégis kerestem a lehetőségeket. Most itt vagyok a biztos "jóban", biztonságban. Megfolyt ez a mindennap ugyanaz, már előre tudom párom reagálását a dolgokra, apróságokon összeveszünk. A kikapcsolódás sem segít próbáltuk. Nagyon nehezemre esik az alkalmazkodás, hogy bizonyos dolgokat köteles vagyok nyújtani páromnak. Valaki érzett már ilyesmit? Talán alkalmatlan lettem együttélésre?
2019. máj. 8. 16:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%

Jó pelda, a pénz nem boldogít.

Mondjuk szintén 40+ nőként én iszonyú boldog lennék ha minden nap ugyanaz lenne a megszokott rutinnal...nekem ez ad stabilitást de hát nem vagyunk egyformák! Nem véletlenül mondja spk ffi, a nőknek "dráma" kell akkor nem unatkoznak

...

2019. máj. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 30+-os nő vagyok, és szeretem az àllandó stabilitàst, biztonsàgot, megszokott napi rutint.

Nem hiszem, hogy "alkalmatlan" lettél az együttélésre, szerintem te inkàbb nagyon megszoktad azt, hogy "nem tudom mit hoz a holnap". Lehet ez hiànyzik.

2019. máj. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztos alkalmas vagy az együttélésre, csak talán nem azzal az emberrel, akivel most vagy. Ha neki ilyan elvárásai vannak, amiket te nem szívesen teljesítesz, akkor boldogtalan leszel, akármilyen anyagi biztonságot is nyújt a kapcsolat.

Ez így kicsit olyan, mintha az alkalmazottja lennél és nem a társa.

2019. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Talán kicsit rosszul fogalmaztam a kérdést.Egyedül is megvolt a napi rutinom és stabilitásom.Ám akkoriban pihenni mentem haza még akkor is ha megvolt a szükséges takarítás és főzés stb.Nem voltak kötelező elvárások csupán magam felé.Akkor olvastam,aludtam,tévéztem,főztem amikor akartam.Otthon nem kellett megfelelni senkinek mint a munkahelyen.A párom nem zsarnok,de mégis napi elvárások vannak.Érdekelne más is érez-e ilyet kapcsolatában.
2019. máj. 8. 16:54
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem beszéljünk mellé, te másik dákóra vágysz, vagy több másik dákóra...
2019. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5 még véletlenül sem.Boldogtalanabbnak érzem magam kapcsolatban mint mikor egyedül voltam és keresem az okát.Nem más férfira vágyom csak más fajta életre.
2019. máj. 8. 17:43
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha másfajta életre vágysz, elmondod a párodnak, mit szeretnél és ő vagy partner lesz ebben, vagy keresned kell hozzá mást.
2019. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahol kötelező elvárások vannak, az rossz kapcsolat.

Ne csodálkozz, hogy nem érzed magad jól.

2019. máj. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
Bizonyos dolgokat köteles vagy nyújtani a párodnak? Wat? Miféle kötelességek ezek?
2019. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
8, lehet abban valami amit mondasz.Én is úgy képzeltem el egy jó kapcsolatot hogy nem erőltetünk egymásra dolgokat.Társak vagyunk,és együttműködünk mindenben.Nincsenek kötelező elvárások.Mik ezek?Például miért vagyok álmos este kérdés,szex amikor párom szeretné,ebéd amikor én inkább szendvicset ennék vagy például mekit.A szabadidőmet nem a konyhában szeretném tölteni.Aki otthoni ételre vágyik főzzön,de ne várja a másiktól.Hagyjon olvasni például este és ne haragudjon mert nem vele foglalkozom.Hát ezek nagyjából ami miatt jobb volt egyedül.Túl soknak érzem az elvárást.
2019. máj. 8. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!