Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Fel lehet készülni a lánykérésre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fel lehet készülni a lánykérésre?

Figyelt kérdés
Fel lehet készülni a lánykérésre? Egyszer úgy érzem, ez minden vágyam, máskor pedig, hogy nem vagyok felkészülve rá. Párommal több mint négy éve vagyunk együtt, szerintem a kapcsolatunk megérett már erre, viszont néha nem érzem magam késznek erre. Ez normális? Vagy hiába várok arra a pontra mikor teljesen készen érzem magam egy ilyen lépésre, mert lényegében nincs is ilyen? Aki átélte már ezt, megoszthatja gondolatait. Köszönöm!
2019. aug. 21. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Túlgondolod.

Az eljegyzés kb. semmi. Nem vesz el ott a helyszínen. Mire kéne felkészülni? Gyakorlod a meglepett arcot? Komolyan nem értem, pedig már férjnél vagyok.


Az a kérdés, hogy te 4 év után azt érzed-e, hogy Ő az, akivel le tudod élni az életed? Jó neked vele így, minden változtatás nélkül? Ugyanis se az eljegyzés, se az esküvő nem változtat semmin.

2019. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy a lánykérésre is hiába vársz, ki tudja.

33/f

2019. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy értelmezem, hogy a kérdező a férfi, és ő akarja megkérni a párja kezét. Fordítva tényleg értelmetlen a kérdés :D


Négy év után már érezned kellene, hogy mennyire stabil a kapcsolat, mennyire van köztetek összhang, szeretet, szerelem, megbízhatóság stb.

Ennyi információ alapján nehéz jó tanácsot adni, mert nem mindegy például, hogy 21-22 évesek vagytok-e, vagy már a húszas éveitek végén, harmincas éveitek elején jártok-e. Nagyon fiatalon még van időd eldönteni, hogy megkéred-e a kezét, de 25 felett azért már illik tudni, hogy mit szeretnél. Nem kellene húzni a másik idejét, aki talán már egy éve a gyűrűre vár.

Kommunikáljatok. Mondd el az aggályaidat - ha vannak - vagy hogy miért félsz.

2019. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz a házasságnak és az eljegyzésnek. A kapcsolat érettségéhez az ég világon semmi köze nincsen. És semmin nem is fog változtatni. Ha a kapcsolat nem stabil akkor nem lesz az akkor sem ha megvan az eljegyzés és esküvő. Ha meg stabil akkor annyira mindegy, hogy házasok vagytok-e.

Nem kell rá készen állni, akarni sem kell és egyáltalán nem kötelező házasodni. Hogyha mondjuk nem vagyonközösségben képzelitek el a jövőtöket akkor igazából teljesen felesleges. Egyszerűen csak nem kell neki nagy jelentőséget tulajdonítani mert tényleg semmi köze nincsen ahhoz, hogy egy kapcsolat mennyire érett vagy mennyire jó. Semmilyen előrelépést nem jelent a kapcsolatban. Meg kell beszélni, hogy akartok-e egyáltalán házasodni és kész, nem kell túlgondolni.

2019. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is túl gondolod. Az eljegyzés még nem kőbevésett fogadalom és egy házasság sem ragaszt benneteket össze örök életetekre ha valami mégsem működik...Azt gondold végig, hogy úgy érzed-e hogy képes lennél-e életed végéig együtt lenni vagy sem. Ha az érzed igen, akkor hajrá, nyilván később változhatnak a dolgok, mert ezt senki sem tudja megjósolni, de ha így érzel nincs min kattogni. Ha nem érzed így akkor viszont meg kell találnod miért érzel így és ezt rendezni vagy így vagy úgy.
2019. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az eljegyzésnek önmagában semmilyen következménye nincs. Nem jár semmi kötelezettséggel. Így annyira nem is kell rá felkészülni. Mi anno a férjemmel beszélgettünk róla, hogy majd egyetem után, ha hozzáköltözöm meglesz. Mégis, amikor tényleg feltette a kérdést, akkor azért ha nem is lepődtem meg, de egy pillanatra azt hittem csak viccel. :) Persze ezt nem mondtam meg neki, épp eléggé izgult szerintem hogy minden simán menjen. Szóval magára a konkrét kérdésre szerintem nem annyira lehet felkészülni, de ahogy mondom, az eljegyzés nem jár semmilyen kötelezettséggel. De a legjobb az lenne ha beszélnél a pároddal erről.
2019. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!