Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért szeretné ennyire a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szeretné ennyire a baràtnöm, hogy eljegyezzem?

Figyelt kérdés
Màr egy ideje együtt vagyunk 1 év kb ,de én még nem vagyok arra felkészülve ,hogy eljegyezzem . A kapcsolat teljesen szuper viszont az nem tetszik hogy ö is meg a szülei is mostanàban ezt mondogatjàk, ùgy mintha ez sürgös lenne mostmàr kicsit gyanus nemtudom mi lehet az oka.Jò tudom nem lehet a végtelenségig hùzni mert egy idö utàn tényleg azt hiszi hogy nem veszed komolyan,de szerintem ha igazàn szeret megérti hogy nekem több idö kell ehhez,és majd alakul,most ez ùgy jön le mintha bele akarnànak ebbe az egészbe hùzni,és igy még inkàbb nincs kedvem hozzà :D Nektek mi a véleményetek?
2019. dec. 23. 07:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Mert szerinte és a szülők szerint is gyorsan férhö kell menni. Mintha ez egy biztos jövőt garantálhatna neki..... Én a helyedben nem jegyezném el, ha megsértődik, ha nem. Meggondolatlanság lenne.
2019. dec. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%
Beszélj vele. Hangsúlyozd, hogy nem az idejét akarod húzni, szeretnéd majd eljegyezni, de még neked ez korai. Együtt éltek már? Szerintem minimum fél év együttélés alap kellene, hogy legyen mielőtt bárki megkéri bárkinek a kezét. Tudod, lakva ismerszik meg a másik... Az lehet, hogy benned is megerősítené az érzést, hogy meg akarod kérni (vagy pont, hogy nem), de mindenesetre segítene eldönteni, hogy hogyan tovább. A kommunikáció viszont fontos, hogy megértsétek egymást, kérdezd meg tőle, neki ennyire miért sürgős, és fejezd ki, hogy így erőltetve neked ez egyáltalán nem teszi vonzóvá a kérdést.
2019. dec. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
24%

Exemmel azért szakítottunk, mert összeköltözni sem akart egy év után. Megaludt a szájában a tej, elment mellette az élet, annyit bizonytalankodott meg húzta a szarságokat. Komolyan azt hittem, hogy csak egy jobbra vár mellettem, azért nem halad a kapcsolatunk semerre. De szerintem egy éves kapcsolatban az eljegyzés is ugyanúgy esedékes. Ennyi idő alatt el tudja dönteni az ember, hogy mit akar a másiktól és meg is hozza az adott döntést, nem hülye ígéretekkel késlelteti az eseményeket, amik így talán sosem jönnek el. Tény, hogy nem frankó kierőszakolni az eljegyzést, mert ha kihisztized, az nem szívből jön és elveszti varázsát, ugyanakkor a lányt is meg lehet érteni.


Szerintem erre sosincs megfelelő alkalom. Vagy mindig az. Az ember egy év alatt kiismeri a társát és ha akkor sem biztos a dologban, az már egy jel... Nálunk nem voltak kétségek, 1 év 3 hónappal minden történt anélkül, hogy szóvá tettem volna egyáltalán vagy számítottam volna rá. Számomra ez a normális és az, hogy élünk a másik mellett és haladunk valamerre.


Egyébként szerintem nem az eljegyzés ekkora dolog neki, hanem valami, ami vele jár. Ha például nem éltetek még együtt, akkor valószínűleg az. Ha nem látszik rajtad, hogy elköteleződtél, akkor lehet, hogy ettől vár megoldást.

2019. dec. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van még nincs itt az ideje àt kell ezt beszélni vele is. Amugy együtt élünk es jò minden csak tudjàtok félek egy kicsit elkötelezni magamat meg a hàzassàg az anyagilag is összeköt és azt nem szeretném hogy ki legyek semmizve,mert amikor nyomjàk ezt a témàt akkor ilyenek is eszembe jutnak h mivan ha ezért van az egész.. Mai vilàgban sok ilyen eset van ezert vagyok inkàbb elövigyàzatos..
2019. dec. 23. 07:50
 5/36 anonim ***** válasza:
40%

A házasság cska annyira köt össze anyagilag, amennyire a vagyonszerződésben megfogalmazzátok. És egy élettársi kapcsolatban is érhetik azt meglepetések, aki azt hiszi, hogy anyagilag független marad és úgy él a másikkal. Csak mondom.


Te konkrétan nem bízol a nődben. Azért nem akarod elvenni. Totál érthető, hogy ő ezt a kapcsolatot másképp képzeli el. És nem a szaros pénzed miatt, mert arra lehet írni papírt házasság esetén és az eljegyzés ilyen szempontból semmivel sem jelent többet annál, ami most van. Hanem mert ez így egy nagy nulla, amire fölösleges várni. A szememben is. Komolyan, egy évet lehúzok valakivel és az még mindig a szaros pénzét félti tőlem meg arra gyanakszik, hogy azért akarom vele összekötni az életem, hogy kisemmizzem? Ez rohadt szánalmas

2019. dec. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
64%

Én specel egyáltalán nem vagyok házasságpárti, az hogy valakinek papírja van róla, attól még ugyanúgy megcsalhatja a másik, és akár le is léphet. Szülők meg szerintem ne szóljanak bele a dolgaitokba! Lehet, hogy ők ez a kifele villogós típus, hogy szeretnék megmutatni a szomszédoknak a ti esküvőtöket, csakhogy az anyagilag neked is nagyon tud fájni. Sokan élnek úgy , hogy nincs semmiféle papírjuk. Viszont gyakran hallani, hogy X évig együtt éltek, aztán miután összeházasodtak, rá 1-2 hónapra szétmentek

Pénzügyi szempontból, meg már nincs az, hogy 5 év után minden közös, szóval amit beviszel egy kapcsolatba, azt ki is hozod és csak a közösen vett dolgokon kell osztozkodni. Illetve már egy kölcsönhöz sem kell házasoknak lenni mint régen, én is egyedül vettem fel a lakáshitelt, exem nem is nagyon vitt el innen semmit.

A házassági döntés egyedül a tied, ebbe nem szabad, hogy beleszóljanak a szülők! Én biztos helyretenném őket, vagy rákérdezni, hogy miért is erőltetik annyira?

2019. dec. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
5 ös vàlaszolo akkor ezek szerint nincs is olyan hogy Gold digger ha szerzödésetek van rola mi? Na persze! Amugy meg most öszintén hànyszor lehet olyanrol hallani hogy amég hàzassàg van addig minden szép és jo utàna szétmennek és hirtelen a nö visz mindent..Pedig elötte igaz szerelem volt na jah.. És akkor ismételten a fiu/férj a hülye és mindenki lesajnàlja hogy mekkora barom hogy àtverték.. Ha nem nösül akkor meg az is gàz szval mindegy mit csinàlsz egy szar vagy :D :D Ha nösülsz és jol elvagytok akkor is lesajnàlnak h jaaaj de hamar elkötelezted magadat még élhettél volna :D
2019. dec. 23. 08:31
 8/36 anonim ***** válasza:
79%
Hany evesek vagytok? Csak akkor tedd meg ha keszen allsz ra, hiaba nyaggatnak.
2019. dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
38%
Kell neki a vagyonod. Ha elveszed a fele az övé.
2019. dec. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
24/f es 26/L
2019. dec. 23. 08:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!