Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Én egy 22 éves aktivan dolgozó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én egy 22 éves aktivan dolgozó fiú vagyok, és van egy 15 éves barátnőm már 1 éve aki államilag gondozott. Hallottam egy olyan dologról hogy ha egy államilag gondozottat eljegyeznek 16 évesen akkor az együtt élhet barátjával. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Van e esetleg más megoldás hogy ne keljen 18 éves koráig várnom rá? Örökbe fogadáson kívül!
2019. jan. 5. 17:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azért várnék ezzel. Értem hogy segìteni szeretnél neki, de ez nem ilyen egyszerű. Mivan ha összeköltöztök és kiábrándulsz belölle? Vissza dobod az intézetbe?


Mások egy kiskutyát félnek bevállalni a felelősség miatt te meg egy emberrel kezdenéd 😀

2019. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%

esetleg nem tudod örökbe fogadni?


:D bocs

2019. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak arról tudok, hogy 16 évesen férjhez mehet szülői engedéllyel, és így megkapja a nagykorúságot. Esetében a gyám az intézet, akik nem fogják hozzád férjhez adni, szóval kénytelen leszel várni rá.
2019. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Mègis mit akarsz te 22 èvesen egy 15 èves kislánnyal? Elèggè le lehetsz maradva agyilag ha neked ez jó.
2019. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudom most hogyan van, de régebben 16 évesen repültek az intézetből.
2019. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Maximum elveheted feleségül, ha betöltötte a 16. életévét. Ilyen esetben a leányzót nagykorúsítják. Gyámhivatali engedély kell hozzá és megadhatja akkor is, ha a szülö nem akar hozzájárulni. Ptk 4:9§ (2)(3)

A jog nem ismeri az eljegyzés fogalmát.

2019. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzés nem jogi kategória.

22 évesen te sem vagy képben alapvető dolgokkal. Hogyan akartok élni? Vak vezet világtalant?

2019. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"esetleg nem tudod örökbe fogadni?"


Még viccnek is rossz. Nem is lehet, mert túl kevés a korkülönbség és a gyámügy sem hülye.

2019. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha betölti a 16. életévét, feleségül veheted, a gyàmügy hozzàjàrulàsàval, ezzel automatikusan nagykorúvà vàlik.


De mit akarsz te egy 15 éves kislànytól?Őszintén, eszednél vagy?Hisz még gyerek, te meg felnőtt 22 évesen.


A kislànyom 6 év múlva lesz 15 éves, de ha megkörnyékezné egy ilyen senkihàzi, nem hiszem, hogy sok foga maradna, erre mérget vehetsz!

Lehet szerelmes 15 évesen, de a SAJÀT korosztàlya érdekelje, ne egy dolgozó, felnőtt ember.

Gondolkodj el ezen.

2019. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Először is egy jobb életet szeretnék egy olyan lánynak akinek az apja börtönbe az anyja meg halott!Egyikre sem szàmíthatott sose! Tudom beteg világot élünk és vannak érdekes esetek, de nem kell rögtön rosszra gondolni minden ilyen esetnél! Nem az volt a kérdésem amúgy se hogy miből fogom eltartani! 16 éves koromtól dolgozok, és sose számíthattam senkire.. Valaki kérdezte ugyan mit akarnék tőle mert fiatal. Nagyon egyszerű.. Egy olyan életet adni neki amiben eddig nem volt része! Segíteni céljai elérésében, egy biztos háttér lenni neki jóban rosszban! Aki meg ebbe a szándékomba is rosszat lát az nem képes belegondolni egy másik személy életébe!....
2019. jan. 5. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!