Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érdemesebb lenni hagyni és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemesebb lenni hagyni és szakítani?

Figyelt kérdés
Direkt nem a szakítás témakörben írtam ki a kérdést, ami a következő lenne: a barátomnak a kapcsolatunkat elején megmondtam, hogy nem akarok zsákbamacskát árulni, én szeretnék szülni harminc éves korom előtt és férjhez menni. Ez volt másfél éve, annyi ideje vagyunk együtt és most leszek 28. Szerintem ez eléggé korrekt, nem akartam húzni az időt, ezért mondtam ezt meg már az első pár randin óvatosan. Kb háromnegyed évig folyamatosan mondogatta is, hogy akármikor eljegyezne, biztos benne, hogy én leszek a felesége és gyerekünk is lesz max négy éven belül, ha sikerül...erre egy idő után megváltozott a dolog. Már nem beszél házasságról. Felhoztam a témát, szerintem idióta kifogásokat mondott válaszul. Azóta is többször beszéltünk erről és állítja, hogy akár is házasságot, de még nagyon összevissza az élete, mert munkát vált, nincs megtakarított pénze, egy gyűrűt nem tudna venni jelenleg, de higgyem el, hogy el akar venni és velem akar lenni. Én meg nem tudom mit higgyek...nem azt vártam, hogy 100.000 forintos gyűrűt vegyen...szerintem ezek kifogások, amiket mondtam is neki, de állítja, hogy nem és kéri még a megértésemet. Nekem nem is azzal van bajom, hogy akár fél év múlva gondolja ezt aktuálisnak, inkább azon húztam fel magam, hogy az indokait kifogásnak látom. Nem akarok még éveket így lehúzni, viszont nagyon kedves, figyelmes tényleg törődik velem, ezért úgy érzem, tényleg szeret és kár lenne szakítani. Nem tudom mit tegyek. Ha láthatóan törődik velem és jól megvagyunk és eleve ő is házasságpárti volt, miért nem akar most már elvenni mégsem?
2020. jan. 21. 10:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%
Mondom, beszéljétek meg. Mondd el neki is a félelmeidet, meg a problémáidat és remélhetőleg ő nem segg, úgyhogy meg fogja érteni és megoldást fogtok találni ti ketten. Tudod, ahogy a párkapcsolatban szokták.
2020. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
20%

Én csak azt nem értem, hogy miért a nagy világgal beszéled meg első körben a problémád és miért nem vele?


A rongyot képletesen úgy értette az egyik válaszoló, hogy mivel neked vannak rózsaszin ködös elvárásaid, ezért ha ennek ellenére szeret a pasi, de dobod, akkor nem volt más az életedben csak egy rongy ami nem hozta az elvárásaidat.

Vagy mi van ha a házassági papír előtt a kezében hoz egy orvosi lapot, hogy ne hari de nagyon kellemetlen de nem lehet gyerekem, és ezért is hárít? Honnan tudjuk a részleteket?


Az is előfordul, hogy az emberek gyakran mondanak olyat a kapcsolat elején amit a rózsaszín köd mondat, és lehet akkor komolyan gondolják, mert voltak elveik, de ezen helyzetbe ami elsődlegesen kiolvasható, hogy a pasinak van millió egy megoldandó problémája, és szeretné ha nem a problémák kellős közepén ugornátok ilyenbe, mert a házasságot és a gyerekvállalást nem lehet félvállról venni. Ha meg nem és időközbe meggondolta magát, több okból is, azt neked kéne tudni és első körben vele kéne megbeszélned, és nem itt játszani a megsértődöttet, hogy a pasid nem csinál neked gyereket 30 éves korod előtt. Ki kéne derítened hogy miért, ha ragaszkodsz ezen elvedhez, mert ez most a jelen leírásban egy egyszemélyes elv, egy bakancs lista, amit mindenkép teljesíteni akarsz, vagy vele vagy nélküle, nekem ez jön le a szövegkörnyezetből, és ezért értem, hogy miért írta az egyik válaszoló, hogy eldobnád, mint egy rongyot.


Bár nekem az is furcsa megmondom őszintén, hogy ezt kb. az első pár randin mondtad, mint valami 42 éves akinek már azért nem mindegy, ezt így közölni vele az első pár randi után, így egyenértékű, hogy esélyt sem adtál arra, hogy megismerd valójában az ő személyiségét, mert mi van akkor ha tetszettél neki, és ezért mondta, hogy ő is így gondolja ahogy te. De ezek is csak fikciók, szóval ne hari de mi honnan tudjuk, hogy most akkor mi van? Ha nem hagysz időt ismerkedni, és azt mondod gyorsan a barátnődnek vagy fordítva is el lehet képzelni ezt mert van ilyen pasiba is, hogy én akkor nem várok, és a necc mi van ha pont az igazit szalasztanád el ezzel az elvvel, akkor ne csodálkozz, ha mi zavartan kérdezzük, hogy melyik a meggyes és melyik az áfonyás süti? Mert így nehéz tudni, hogy ki mit gondolt akkor valójában.

2020. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
16%
Nem értem, miért kell még mindig ez a hercegnős kérje-meg-a-kezem dolog. Hát állj elé és kérd meg a kezét te. Ha nemet mond, akkor tiszta sor és megy mindenki a dolgára. De ez, hogy csak tipródsz és vársz, hogy majd mikor lép... hát lépj te, neked nyilvánvalóan fontosabb ez.
2020. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
37%

Voltam hasonló helyzetben, de én máshogy léptem. A volt barátnőm rögtön az elején mondta, hogy ő már korban van, kb. azonnal szeretne gyereket, nem tud várni (ami igaz is). Két hónap utána elváltam tőle, mert annyi idő alatt kirajzolódott bennem, hogy erre én még nem állok készen.

A te pasid is ugyanígy járt. Rájött, hogy erre ő még nincs készen, de téged viszont szeret. Én is szerettem őt, de az ő érdekeit nézve inkább elmentem. A te esetedben úgy látja, hogy inkább veled marad, mert később még belefér a gyerekvállalás.

2020. jan. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%

1,5 év nem mindenkinek elég, hogy bevállaljon egy házasságot rá. Valószínűleg nem akarja. Ha el is venne, utána meg jönne a gyerek téma.

Házasodni nem kerül semmibe, de a gyerek azért más tészta. Anyagilag is, meg egy normális kapcsolat sem árt hozzá. 28 vagy, 30 előtt akarsz szülni... Hát, nekem is kevés lenne pár év ehhez.

Hány éves a barátod?

2020. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
37%
Megértelek, de abban igaza lehet hogy ha nincs megtakarított pénze, nem akar bevállalni egy gyereket. Lehet hogy csak felelősségteljes akar lenni, amihez az anyagi biztonság hozzá tartozik. Ha munkát vált, akkor főleg hagyd most, had bontakozzon ki, hogy rendes apa tudjon lenni. Nekem úgy tűnik kisse bepánikoltal. Nem kellene, semmi sincs akkor sem ha nem 30 évesen hanem 31- 2 évesen szülsz. Legálább ő is megérik rá. Azt azert derítsd ki hogy nem csak hiteget, mondja el ha meggondolta magát. De ha az van amit az elejen irtam, legyel vele türelmes
2020. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszokat. A gyerek téma nincs is nálunk terítéken egyáltalán, nem is ez a fő dolog, ami bánt. Az bánt, hogy hónapokig mondogatta, hogy szeretné, ha én lennék a felesége és hogy nézegessünk gyűrűt is, már a boltokban is járt, tehát joggal hihettem, hogy komolyan gondolja. Viszont egyszerre meg teljesen leállt erről a témáról és azóta többször is kértem, hogy mondja el, ha már nem ezt akarja. Ő váltig állítja, hogy még mindig szeretné velem leélni az életét és hogy nagyon szerelmes higgyem el. Én meg sajnos egy ideje nehezen hiszem el, hiszen minden jó volt, akkor mi változott? Miért nem mondja meg az igazi okát? Azt értem, hogy lagzira nincs pénzünk még, de nem is kéne egy éven belül sem elvennie...csak szeretném érezni, hogy legalább komolyodik a dolog köztünk és legalább valami jelét látni annak, hogy tényleg velem akarja leélni az életet...de mostmár beszélgetés okáért sem hozza fel a gyűrűt sem jó pár hónapja...és ez az, nem akarom, hogy hitegessen és csak azért ne rakjon ki, mert amúgy még szeret meg amúgy ragaszkodik és hát amúgy is jó így neki, hiszen jól érzi magát velem és jól megvagyunk.
2020. jan. 21. 15:25
 18/26 anonim ***** válasza:
87%
Hónapokig mondogatta... Másfél éve vagytok együtt. Magyarul, nagyon az elején, amikor kb. nem is ismert, csak elborította az agyát a köd. Vagy így akart bevágódni. Bocs, de te nagyon erőszakos vagy, ő meg valószínűleg rájött, hogy idióta volt. Ezt nem lehet kizsarolni.
2020. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz, de akkor miért nem mondja meg őszintén, hogy inkább hagyjuk az egészet? Csak megszokás meg elvan velem? Mi a megoldás, ha úgy érzem nem kommunikálja le őszintén a dolgot?
2020. jan. 21. 17:03
 20/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem ismerem a barátod, így erre nem tudok válaszolni. De ha nem tudtok normálisan, őszintén beszélni, hagynám az egészet.
2020. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!