Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érdemesebb lenni hagyni és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemesebb lenni hagyni és szakítani?

Figyelt kérdés
Direkt nem a szakítás témakörben írtam ki a kérdést, ami a következő lenne: a barátomnak a kapcsolatunkat elején megmondtam, hogy nem akarok zsákbamacskát árulni, én szeretnék szülni harminc éves korom előtt és férjhez menni. Ez volt másfél éve, annyi ideje vagyunk együtt és most leszek 28. Szerintem ez eléggé korrekt, nem akartam húzni az időt, ezért mondtam ezt meg már az első pár randin óvatosan. Kb háromnegyed évig folyamatosan mondogatta is, hogy akármikor eljegyezne, biztos benne, hogy én leszek a felesége és gyerekünk is lesz max négy éven belül, ha sikerül...erre egy idő után megváltozott a dolog. Már nem beszél házasságról. Felhoztam a témát, szerintem idióta kifogásokat mondott válaszul. Azóta is többször beszéltünk erről és állítja, hogy akár is házasságot, de még nagyon összevissza az élete, mert munkát vált, nincs megtakarított pénze, egy gyűrűt nem tudna venni jelenleg, de higgyem el, hogy el akar venni és velem akar lenni. Én meg nem tudom mit higgyek...nem azt vártam, hogy 100.000 forintos gyűrűt vegyen...szerintem ezek kifogások, amiket mondtam is neki, de állítja, hogy nem és kéri még a megértésemet. Nekem nem is azzal van bajom, hogy akár fél év múlva gondolja ezt aktuálisnak, inkább azon húztam fel magam, hogy az indokait kifogásnak látom. Nem akarok még éveket így lehúzni, viszont nagyon kedves, figyelmes tényleg törődik velem, ezért úgy érzem, tényleg szeret és kár lenne szakítani. Nem tudom mit tegyek. Ha láthatóan törődik velem és jól megvagyunk és eleve ő is házasságpárti volt, miért nem akar most már elvenni mégsem?
2020. jan. 21. 10:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
63%

Másfél éve vagytok együtt... Az nagyon kevés. Együttéltek egyáltalán?

Értem, hogy az első fél évben még mást mondott, de a kapcsolat elején még mindenki rózsaszín ködben van. Őszintén szólva megértem, hogy másfél év után még nem áll készen erre a lépésre. Sőt, szerintem te is a rossz indokból akarsz házasodni, ha csak emiatt eldobnál egy teljesen jól működő kapcsolatot.

2020. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem ertelek..ha most nem vesz el, meg nem kell lagzi..akkor milyen jelet adjon? Tényleg erdekel, nem trollkodasbol kerdem. Csak azert mert a ferfiak nem sueretnek olyanrol beszelni amit jelenleg nem tudnak.megvalositani. Az én parom is ilyen. Ez nem azt jelenti hogy nem akarja, csak nem tud cselekedni es ilyenkor nem szeret rola beszelni. Minek ha csak honapok mulva tudja megoldani hogy pl vegyen egy gyűrűt? Igazabol nem jott le nekem se, hogy mi lenne az a reakció amit varsz. Hiszen elmondta hogy szeret meg hogy mi a gondja most.
2020. jan. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Csak azt szeretném, ha legalább kilátásban lenne, hogy tényleg megkéri a kezem, ha az új munkahely bejön...de már havonta se esik szó a házasság témáról, vagy a jegyességről... semmiről, ami arra utalnak, hogy tényleg velem képzeli a jövőjét. Bár lehet már el is múlt a varázsa az egésznek, annyira szerettem volna.
2020. jan. 22. 11:57
 24/26 anonim ***** válasza:
Értelek, teljesen. Viszont azt nem hogy miért kellene havonta olyan dologról beszélni ami most jópár hónapig nem aktuális .
2020. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
91%

Lesarkítva a dolgot három változat lehetséges.

1) Rózsaszín köd ült az agyára, full szerelmes volt, mindenben csak a jót és szépet látta és úgy gondolta, akár már holnap feleségül venne. Most az eltelt idő alatt lehiggadt, de még mindig tervez veled, azonban kicsit tudatosabban

2) Valójában nem is akart megkérni téged soha, csak ez az eljegyzés/házasság téma segített neki abban, hogy minél előbb bejusson a bugyidba. Te olvadoztál tőle, de mivel már megvan a csaj, nem kell teperni érte, nem kell folyton kamuznia

3) Tényleg komolyan gondolta és gondolja még most is, csak mivel nem adottak a körülmények, nem akar a semmire nősülni.


Egyébként nem tudnám komolyan venni ezt a kapcsolatot. Még szinte teljesen ismeretlenek vagytok, de ő már el akar jegyezni, te meg már nem tudsz értelmesen gondolkodni, mert túl hangosan ketyeg a biológiai órád. A kettőtök közti kommunikáció se nagyon működik, és mindketten mást tartotok fontosnak az életben.

Te picsogsz a gyűrűért, és nem fogod fel, hogy reális okokból nem jegyez el. Jelenleg bizonytalan a munkahelye és 0 megtakarítása van. Mi a fenére jegyezzen el akkor, ha nem adottak a körülmények a nősülésre? Vagy nem azért akarsz eljegyzést, hogy utána elkezdjétek szervezni az esküvőt és fél év, 1 év után összeházasodjatok?

Ő egy friss kapcsolatban össze-vissza ígérget és nagyokat mond, ami egy 15 éves kamasztól még elmegy, de egy felnőtt férfinál már szánalmas.

2020. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
34%
A kérdés alapján én nem jöttem volna össze veled, neki egy kicsit több időbe tellett ezt felismerni.
2020. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!