Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mikor jön el az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mikor jön el az ideje annak, hogy a férfi megkérje a nő kezét (vagy fordítva :D)?

Figyelt kérdés

Természetesen azokhoz szól a kérdés, akik nincsenek a házasság és az eljegyzés ellen :)


Számotokra csak az érzelmi oldal a fontos ("igen, biztosan ő lesz az igazi!") vagy az anyagi stabilitás az első? (Közös lakás például)


Ha van "időlimit" az kábé mennyi?


Köszönöm!

Esetle


2020. febr. 6. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
2 év + közös lakás
2020. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Életkortól függ. De mindenképp csak együttélés után, függetlenül attól, hogy az albérlet vagy saját lakás. 29 vagyok, a párom 36. Ilyen idős korban, ha minden rendben, akkor egy év után nekem oké. Másfél év után már nagyon várnám, két év után meg elgondolkodném, hogy mi a franc van már..

De pl. Ha valakik a húszas éveik elején ismerkednek meg, akkor 3-4-6 év is simán beleférhet.

2020. febr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%

Én inkább azt mondanám, hogy 4-5 év együtt élés után MINDEN életkorban. Hiába vagy 40 akkor sem ismered meg hamarabb a párod. Ez nem életkor kérdése, ismeretlennel házasodni 100 évesen is rossz döntés.

Nálam ez abszolút nem érzelmi és nem anyagi kérdés. Akkor lehet házasságon gondolkozni ha leéltetek már pár évet együtt és még mindig tökéletesen működik a kapcsolat komoly problémák, veszekedés nélkül. Ha eltelt 4-5 év de még mindig mind a ketten maximális energiát raktok a kapcsolatba, látszik, hogy nem hagyjátok kihülni az érzelmeket. Ha már valóban megfelelően ismeritek egymást, megéltétek az összes tipikus jó és rossz élethelyzetet ami vízválasztó lehet és mégis megoldottátok együtt.

2020. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Sok dologtól függ.

A legfontosabb szempont nálunk az volt, és ebben mindketten egyetértettünk, hogy a lánykérés után egy éven belül (kb) legyen meg az esküvő. A hosszú, több éves jegyességnek nem látjuk értelmét.

Ennek, mármint a házasságnak, megint csak vannak feltételei. Az biztos, hogy legalább pár hónapos együttélés kell előtte. Közös otthon, megfelelő összhang, megélni a hétköznapokat, stb.

Két önàlló felnőtt esetében azt mondanám, hogy egy-másfél év után már illik eldönteni, hogy együtt akarnak tovább lépni, vagy nem húzzák a másik idejét (se). Utána az esküvő, és pár hónap, egy év házasság után, ha minden kerek, jöhet a gyerek.

2020. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
#4 Egy 2 éves járogatásba ameddig még a legszarabb kapcsolatot is összetartja a rózsaszín köd gyereket vállalni?? Kezdem megérteni, hogy miért van ennyi válás meg szingli anyuka...
2020. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Mindenkinek ment a zöld pacsi ;)

2020. febr. 6. 21:36
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamilyen szinten emberfüggő is. Az én emberi kapcsolataim alapvetően lassan bontakoznak ki, egy párkapcsolatnál pedig szeretném teljesen kiismerni az illetőt, tehát nekem pl. egy 3-4 év körüli intervallum lenne ideális - mondjuk én még fiatal vagyok, ráérek. :D
2020. febr. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 DakotaDamon ***** válasza:
100%

Hát, én ismerek olyat, aki kb 4 évig járt a lánnyal anyóséknál éltek együtt, majd összeházasodtak, de ahogy különköltöztek, rá pár hónapra el is váltak. Aztán összeszedett egy fiatalabbat, tanulva az előzőből kapásból össze is költöztek, gyereket akart tőle meg minden, de egy év múlva vége lett, mondván túl fiatal, meg egyetemista. Utána fogott egy másik csajt, aki kicsit idősebb volt az előzőnél, összeköltöztek, meg kapásból babaprojekt, mert a csávó közel harminc volt már, a csaj is akart, nem várnak. Pár hónapon belül be is sikerült, gyorsan elvette még pocakosan, aztán a pár hónapos gyerekkel baszta ki az asszonyt, hogy bocs, mégse működik... Azóta meg egy magánál 10 évvel fiatalabbal él együtt, és tudja a fene, tőle mit akarhat. :D

Szóval jól meg kell nézni, kivel áll össze az ember. :D

A együttélés szerintem is fontos, legalább egy év legyen csak kettesben.

De ismerek olyat, akik 8 éve járnak, gyűrű sehol, pedig együtt is élnek, és elvileg akarnak esküvőt, gyereket, stb. Ennek se látom sok értelmét, az szerintem már sok.

2020. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

30 évesen, ha a párom 36, hova várják 4-5 évet? 35 évesen lánykérés, egy év után esküvő és 36 évesen kezdjünk neki egyáltalán a gyerek projektnek úgy, hogy nekem még nőgyógyászati bajom is van, tehát jó eséllyel össze sem jön azonnal?

Ugyan már. Ilyen idősen az ember túl van pár kapcsolaton, és normális esetben tudja, hogy mit akar, mik az igényei, milyen partnert szeretne hosszú távon és milyet nem.

Persze, 20 évesen, mikor az ember 2 év alatt képes 180 fokos fordulatot venni, akkor nem kell egy év után eljegyzés, de 30 felett...

Arról nem is beszélve, hogy 4-5 év mire garancia? Semmire. Nekem volt egy 8 éves kapcsolatom, páromnak egy 5 éves. Mégis vége lett. Egyik ismerősöm 8 év után házasodott, egy év múlva elváltak. És ott vannak a szüleim, akik meg fél év után összeházasodtak, és együtt vannak lassan 40 éve...

2020. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%

Amikor úgy érzi. ( Fordítva semmiképp, amelyik nőben van tartàs, ilyet nem tesz).

Nàlunk 2,5 hónap utàn volt lànykérés. Egyszerűen mindketten a legelejétől éreztük, hogy összetartozunk. 1,5 év után hàzasodtunk. 10 éve vagyunk együtt😊 Semmit nem csinàlnànk màsképp.

Anyagilag csak annyi volt fontos, hogy befejeztük a sulit, lett munkahelyünk, eltartjuk magunkat és sajàt zsebből àlltuk az esküvőnket, de úgy gondolom ez alap.

34/N, 31/F

2020. febr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!