Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek ez csak kifogás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez csak kifogás?

Figyelt kérdés
A barátommal két éve vagyunk együtt. Nem állunk túl jól anyagilag, főleg most, vírus idején, de úgy gondolom, hogy ezt nem lehet indokként felhozni arra, miért nem kéri meg a kezem. Most azt találta ki, hogy ha gyűrűt vesz, szeretne egy értékes és szép, időt álló darabot venni, mert ha majd jobban állunk anyagilag, nem akarja, hogy új gyűrűt akarjak. Ott kezdődik a dolog, hogy én soha nem is mondtam ilyet, hogy X év múlva új gyűrűt akarnék, sőt, direkt mondtam neki, hogy nem is szeretnék drága gyűrűt, mert ha történne vele valami, kb. megőrülnék, hogy százezer forintot elhagytam például. Szerintetek csak kifogás??
2020. máj. 7. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes presszionálni egy férfit, hogy jegyezzen el! Főleg, hogy ez nem kötelezvény arra, hogy együtt maradtok.

Beszéltetek róla, nem ellenkezik, majd megteszi, ha itt lesz az ideje. Lehet neki is elképzelése a lánykérésről.

2020. máj. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont olyasmi amit higgadtan és objektíven kéne átbeszélni. Mi innen nem tudatjuk mi jár a fejében és ha támadólag lépsz fel te se fogod megtudni.

Abban egyetértek az elsővel hogy ha nyomás hatására kéri meg a kezed abban nem lesz köszönet egyikőtöknek sem.

Ezt vita vádaskodás és követelődzés nélkül nyugodtan és nyíltan kéne megbeszélnetek. Ha csak azért vesz el mert fél hogy amúgy elhagyod vagy mert úgy érzi ezzel "befoghatja a szád" az legalább olyan rossz mintha évekig hiteget. Ezt kéne szépen elmondani neki is és ennek fényében neki állni a beszélgetésnek.

2020. máj. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, szeretne velem maradni, de elvenni nem feltétlenül. Én viszont nem akarok évekig olyan kapcsolatban lenni, ahol kényelmes mellettem az élet és csak ezért maradnak velem. Elhiszem, hogy jól esik a gondoskodás, de nem akarom, hogy hülyére vegyenek. Elvileg én vagyok a nagy szerelem, a nagybetűs nő stb...épp ezért gondolom, hogy ha valaki ezeket tényleg komolyan gondolja és nem csak mondja, akkor akár azonnal elvenne, ha lehetne. Jól esne, ha szeretné, hogy a nevét viseljem, ha a feleségének hívna, ha szeretné, hogy papíron is hozzá tartozzak. De úgy érzem, ezeket nem szeretné, csak tökéletes, hogy törődöm vele, a családjával kialakult kaotikus állapotok között van egy ember, aki mellett béke van, nem piszkálja, közben hódolhat a hobbijának stb.
2020. máj. 7. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Ezek nagyon értékes gondolatok, de inkább neki kéne mondanod ezeket. :)
2020. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok Akkor jól éreztem, te biztosítékot szeretnél. Hidd el, a gyűrű nem az, és ha nem kapsz sem azt jelenti, hogy nem örökké gondolja!

Azt gondold végig, hogy közösek -e a terveitek, együtt gondolkoztok -e. Együtt élés, lakás, család tevezés témában; és vonatkoztass el a pénztől, ami most is probléma, mert eljegyzés nélkül is ingyen 2 tanuval lehet házasodni, és albérletbe szülni, nagyon boldogan. Hány évesek vagytok, hogy ennyire sürgős neked?

2020. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi befogadtunk helyette 6 macskát, az mindig összeköt majd minket....

Mondjuk volt régebben lánykérés is de esküvő szerintem sose :D

2020. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg ilyeneket gondolsz akkor van ott más baj is nem csak az, hogy nem akar elvenni.

Amúgy meg én is hiába mondtam a vőlegényemnek hogy nekem egy kulcskarika is jó lenne. A büszkesége nem engedte hogy egy olcsó gyűrűvel jegyezzen el.

Lehet hogy nálla is ez a helyzet. De erőltetni tényleg nem a legjobb ötlet.

2020. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!