Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elvegyem a barátnőmet, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvegyem a barátnőmet, ha tudom, hogy szeret, de nem passzol hozzám?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt. Én egy zárkózottabb, töprengő alkat vagyok, szeretek elmélkedni az élet dolgain, miért vagyunk itt, merre tartunk - aki hasonló beállítottságú, érti ezt. A párom nagyon extrovertált, okos nő, jó a szakmájában, viszont a mindennapi problémákon, hülyülésen túlmenően ha próbálok vele beszélni ilyesmikről, akkor látom, hogy nem foglalkoztatja, rosszabb esetben azt hiszi, boldogtalan vagyok vele és azért jutnak eszembe ilyesmik :). Ha próbálok vele pl. komolyabb filmeket nézni, nem látja át a mélységét, leragad a szórakoztató elemeknél, unalmasnak találja. Imád sokat beszélni a semmiről.

Tudom viszont, hogy szeret, és én is őt, de nem vagyok abban biztos, hogy részemről ez nem-e már csak a megszokás miatt van. Ő már célozgat arra, hogy szeretné, hogy elvegyem.

Egy házas barátomnak elmondtam mindezt, azt mondta, nem szabad a tökéletesre várni, mert az nem jön el. Meg kell elégedni az "elég jóval", és csiszolódni egymáshoz.



#szerelem #eljgyzés
2020. jún. 22. 05:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Figyelj, különbözőek vagyunk, más beállítottságuak és mások érdekelnek.

Amiket te itt felsoroltál problémának azok igen elenyészőek. Nem ezek a meghatározóak.

Ha komolyabb filmet szeretnél nézni, akkor nézd egyedül.

A gondolkodásodat ne erőltesd rá a másikra.

Ha őt ezt nem érdekli akkor fogadd el.


Az életben sokkal nagyobb problémák vannak ezektől, és ha azt meg tudjátok közösen oldani, akkor minden oké.

2020. jún. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Olyant nem fogsz találni, aki az ellenkező nemű tukorkeped.


Házas baratodnak igaza van.

2020. jún. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

A romantikus filmek szerintem rettenetesen torzították az emberek elképzeléseit a párkapcsolatról. A párod dolga nem az, hogy minden igényedet tökéletesen kielégítse. Ilyen ember nem létetik szerintem. Már csak azért sem, mert az igényeink is változnak.

Olyan embert kell találni aki rugalmas és kompromisszumképes.

Csak egy példa: imádok a vallásról beszélni. Bibliát elemezni, különböző kérdéseket feltenni, youtubeon nézni ehhez kapcsolódó témákat, vagy könyveket olvasni. A páromat ez teljesen hidegen hagyja ezért vannak barátaim akikkel ezt megvitatom. Viszont azokkal a barátokkal nem tudok megvitatni olyan dolgokat amiket a párommal szoktam. Én ezzel nem látok semmi problémát. A másik dolog, akkor vegyél el egy nőt feleségül, amikor szereted, és el tudod képzelni, hogy egy csapatként tudjátok véghezvinni a közös terveiteket egészen öregkorig.

2020. jún. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha csak ennyi a gondod, akkor ti nagyon jól megvagytok egymással. Mások verik egymást, csalják, stb.

Szóval vedd csak el. Ráadásul egy okos csaj:)

2020. jún. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Egy kapcsolatban nem az számít, hogy a beállítottságotok azonos legyen. Még egy barátságban sem feltétlen. Teljesen jól kijövök a számomra nagyon fura barátaimmal. Nem magadat kell keresni a másikban. Jól érzed magad mellette? Nem nyomjátok el egymást. A hosszú távú terveiteket illetően partner és azt nagyjából ugyanúgy képzelni el? Ha igen és ráadásul a hűség és őszinteség megvan akkor rendben vagytok egymás mellett.
2020. jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Forditott esetben vagyok mint te, mármint én vagyok a nő és hasonló beállítottságú, a párom pedig a "felszínesebb", ugyanilyen kérdőjelekkel elek. Mivel nálunk ő a férfi nem én döntök az eljegyzésről, de szoktam utalni rá hogy én meg nem vagyok benne biztos.

Ne jegyezd el ha nem érzed azt hogy ezt egy életen keresztül tudnád boldogan csinálni. Nem kell martirkodni, és igenis lesz olyan aki jobban passzol. Nem 100%ig, de jobban. Nem az esküvő házasság a lényeg...

2020. jún. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha mar felmerult benned ez a kerdes es bizonytalan vagy az nem jo jel.. Ha ugy erzed a parod az igazi, akkor szerintem nem jut eszedbe az,hogy ez most biztos-e vagy csak megszokas stb.. ha neked igenis fontosak ezek a temak, es a szerelmeddel is meg szeretned osztani ezeket a gondolatokat (ugy,hogy erdekelje is) akkor lehetsegea, hogy at kellene gondolnod meg az eljegyzest.
2020. jún. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Így semmiképp ne vedd el. Ha valakit szeretsz akkor ez a kérdés fel sem merül. Te már fél lábbal kint vagy ebből a kapcsolatból, nem lenne hosszú életű házasság.

Az "elég jó"-val pedig soha de soha nem szabad beérni!!! Pontosan ebből a fos mentalitásból születik ennyi működésképtelen, érzelmek nélküli, semmirevaló házasság. Az "igazi" persze nem feltétlenül azt jelenti, hogy mindenben a tükörképed. De mindenképpen olyan ember akivel kapcsolatban semmilyen kétséged nincsen és holtbiztos vagy benne, hogy az egész életedet vele akarod tölteni. Ha ez az érzés nincs meg akkor ez csak egy haldokló alibikapcsolat amiben semmi helye házasságnak.

2020. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Olyan nem létezik, hogy valaki teljesen megfeleljen minden elvárásnak. Nem biztos, hogy találsz jobbat. Ez az egyik, a másik pedig: ha szereted, akkor miért merül föl a kérdés, hogy elvedd-e? Tisztázni kéne magadban, hogy mi lenne a jobb: ha elvennéd, vagy ha nem? ha kicsit is azt érzed, hogy inkább ne, akkor nincs kérdés. Sajnos rajtad áll a dolog.
2020. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Elvàlt akarsz lenni? Nem? Akkor ne vegyél el olyat akiről azt érzed nem passzol hozzàd teljesen.

Van olyan aki mindenben fog, csak meg kell talàlni, és nem beérni kevesebbel, nincs ló, jó a szamàr is alapon.

2020. jún. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!