Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tudom, hogy ő ideális férj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, hogy ő ideális férj lenne egy életen át, mégis bizonytalan vagyok. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt is élünk egy szinte tökéletes kapcsolatban. Szeretjük egymást, közös az érdeklődési körünk, a jövőképünk, bármit meg tudunk egymással beszélni. Idén májusban megkérte a kezemet, de amint letérdelt elém, rettenetes érzés fogott el, legszívesebben nemet mondtam volna. Magam sem értettem, hogy miért érzem ezt, és tudtam, hogy milyen jól működik a kapcsolatunk, megbántani sem akartam, ezért igent mondtam.


Eleinte azt hittem, hogy csak múló ijedtségről van szó, és vártam, hogy elmújon ez a rossz érzés, de ez napokkal később sem történt meg. Ekkor neki is elmondtam, hogy vannak kételyeim, bevallottam, hogy a szakításon gondolkodom, és neki ez nagyon rosszul esett, de megértő volt. Megbeszéltük, hogy adunk magunknak még pár hónapot, addig nem kezdjük el tervezni az esküvőt.


Még most sem értem, hogy miért érzem magam rosszul az esküvő gondolatától. Kétféleképpen is tudom értelmezni a saját érzéseimet, de nem tudom, hogy melyik a helyes:


1) Félek a házasságtól, az elköteleződéstől, és ez az alaptalan félelem megmérgezi az egyébként jó kapcsolatunkat. Tudom, hogy vele le tudnék élni egy boldog életet, hű társam lenne, jó apja a gyerekeimnek. Félek, hogy ha elhagyom, soha többé nem találok még egy ilyen rendes, hozzám ennyire illő férfit. Törődjek bele, hogy az élet nem tündérmese, és menjek hozzá, hiszen ő megbízható?


2) Ez a félelem egy intő jel, nem ő az igazi, eddig csak elnyomtam magamban a vele kapcsolatos kételyeimet. Mással esetleg boldogabb lennék, de nem merek kilépni a kapcsolatból, nem akarom megbántani őt, félek a magánytól. A legnagyobb félelmem az vele kapcsolatban, hogy ő papucs lesz, én pedig sárkány - ilyen az alalptermészetünk, de ezt igyekszünk tudatosan elkerülni.


Elválni nem szeretnék, most akarok jól dönteni.

25/N



2020. aug. 23. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"ilyen az alalptermészetünk, de ezt igyekszünk tudatosan elkerülni." - ez a kulcs mondatod. Igyekezni! kell tudatosan!, h működjön a kapcsolatotok, ill. két nagyon életerő személyiség.

A 2-es szerintem a gond.

2020. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Milyen a szex?
2020. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Na milyen szted 2-es...ilyen eltérő habitussal, tippelj, nem segítek.

1. voltam.

2020. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A szex nagyon jó, bár sokkal ritkábban kívánjuk, mint a kapcsolat elején (de 5 év után szerintem ez normális), általában heti 2-3-szor van.
2020. aug. 23. 12:48
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Akkor mégis mi bajod? Ő az első kapcsolatod?
2020. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez nem olyan ritkaság, csak inkább a férfiak szokták érezni.

Minden ok a kapcsolatban, majd jöhet a gyerek is, de az esküvőre nincs szükség. Nem a pároddal van a baj, hanem azzal a társadalmi nyomással, hogy össze kell házasodni. Mert miért is? Ööö...

Nálatok te hordod a nadrágot, neked jutnak ezek a dilemmák is.

Azt hülyeség volt mondanod, hogy szakításon gondolkodsz, mert az megmérgezi a kapcsolatot, de már visszacsinálni nem lehet.

Éljetek így boldogan, ha majd lesz okotok és kedvetek összeházasodni, akkor belevágtok. Magatok miatt, nem azért mert kell.

2020. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy érdemes lenne utánajárni, milyen örökséget hozol a múltból (Orvos-Tóth Noémi könyve).
2020. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, ő az első kapcsolatom, és én sem tudom, hogy mi bajom van. Épp ez a gond. Egy hisztis kislánynak érzem magam, aki mindent megkap de még ez sem elég neki.


Azért szeretnék végleges döntést hozni, mert ha mégsem ő az "igazi", akkor szeretném ha nem pazarolnánk tovább egymás idejét, és lenne lehetőségünk új párt találni, és családot alapítani.


Nem a társadalmi nyomás a problémám, én meg akarok házasodni, csak nem biztos, hogy vele.

2020. aug. 23. 13:43
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
#8: fiatal vagy még, első kapcsolat, mi kell még? Ott van benned a "milyen lehet mással" gondolata, illetve nem akarsz elköteleződni még teljesen.
2020. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerontem is fosol az elköteleződéstől. Lehet kéne egy pszichológus, csak néhány alkalom, hogy felderítsed, mik dolgoznak benned.
2020. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!