Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek el fog valaha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek el fog valaha jegyezni, vagy ne is reménykedjek?

Figyelt kérdés
Mindkette 23 évesek vagyunk. Ő már dolgozik, de én még tanulok. A lényeg, hogy 5 éve vagyunk együtt és szeretném ha eljegyezne. Esküvőt nyilván nem kell azonnal tartani, de én már szeretném, ha a menyasszonya lehetnék. Mikor szóba kerül a téma, akkor az a válasza, hogy ő még fiatal. De hát 5 éve vagyunk együtt, ha még fiatal az eljegyzéshez miért van velem? Ezt neki is elmondtam, de értelmes választ nem kaptam. Azt mondja, hogy még egyenesbe szeretné hoznk az életét,de valahogy nem látom azt, hogy ezen dolgozna. Én tényleg nagyon szeretem és vele képzelem el a jövőmet,de mintha neki ez így elég lenne. Viszont nekem nem és ezt mondtam is neki, de nem ért meg.

2020. szept. 20. 22:43
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

19# Tudtommal az összeköltözéshez is kell pénz. Szerintem az kabaré, ha a szülők nyakára összeköltözünk. Egy fizetésből (Magyaroszágon) nem tud bérelni lakást segítség nélkül szerintem. De játszhatjuk a nagyot, hogy összeköltözünk valamelyikőnhöz már ha van hely. Vagy kevésbe gyerekes, ha anyuci meg apuci fizeti a lakást csak azért, mert csak akkor ér valamit az eljegyzés, ha már együtt lakunk és "kiismertük" egymást.


20# Nem cseszegetem ezzel. Csak mások véleményére voltam kíváncsi, hogy számíthatok-e arra, hogy velem képzeli a jövőjét a leírtak alapján. Esetleg valaki volt-e már hasonló helyzetben és hogy alakult a dolog. A másik pedig, hogy 5 év mégis 5 év és azért számít, hogy ott jár-e a felyében, hogy szeretne egy következő szintre lépni.

2020. szept. 21. 02:23
 22/28 anonim ***** válasza:
24%

"ha még fiatal az eljegyzéshez miért van velem?"


Mert ingyen van a pnci, es nem kap el toled semmit.

2020. szept. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
85%

A leírásod alapján te sem tűnsz úgy, mintha ténylegesen közelebb próbálnál kerülni az elkötelezettséghez, és komolyan vennéd, amit ő gondol. Nem biztos, hogy csak azért van veled, hogy kihasználjon. Lehet, hogy tényleg szeret és komolyan gondolja a kapcsolatot. De teljesen normális, hogy 23 évesen még korainak érzi ezt a döntést, főleg ha még nem éltetek együtt, tehát nem is ismer igazán. Szerintem épp az lenne az éretlen, ha úgy dobálózna a gyűrűvel és az életre szóló elköteleződéssel, hogy nem biztos benne, és azt sem tudja, mire mond igent. Ettől úgysem lenne tartósabb a kapcsolat.


Ha hosszútávon jó kapcsolatot akarsz, neked is rugalmasabbnak kellene lenned, nem csak várni, hogy ő lépjen. Ha addig vársz az összeköltözéssel, amíg nem gyűlik össze a pénz egy közös házra, akkor 30 évesen még mindig ott fogtok tartani, ahol most. Ha tudtok, dolgozzatok és béreljetek egy lakást közösen. Ha nem megy, vegyetek magatok mellé lakótársakat.

Hidd el, az együttélés sokkal nagyobb változást hozna az életedbe, és sokkal komolyabb szándékra vall, mint egy gyűrű az ujjadon, és egy üres ígéret valakitől, aki nem gondolja komolyan.

2020. szept. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
45%
A "meg elni szeretne" valojaban azt jelenti, hogy minel tobb lanyt megdgni.
2020. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Na sértődj meg, kérdező, de nekem úgy tűnik mind a kérdésed, mind a válaszaid alapján éretlen vagy egy ennyire komoly párkapcsolatra, ami eljegyzésben realizálódik. A párod is.

Bizonytalan vagy a párodban, ezért ki akarsz csikarni belőle egy eljegyzést anélkül, hogy azzal tisztában lennél, hogy összeilletek-e valójában. Tudod, egy rendes, felnőtt párkapcsolatban két elköteleződni akaró ember leül egymással, és beszélgetnek a jövőbeli tervektől. A nő nem hisztizik, hogy miért nincs eljegyzés, a pasi meg nem lapul, mint ... a fűben. Sőt, azt is meg lehet ám beszélni, hogy ki mikor mit tervez, mit szeretne, mik a nézetei.

Ha a párod és te is valóban komolyan gondoljátok a kapcsolatot, akkor innen a következő lépés tényleg az összeköltözés (hacsak nem olyan keresztények vagytok, akiknek házasság előtt se szex, se összeköltözés nincs). Mert ez a valódi elköteleződés ezen a szinten, és nem a gyűrű. Amikor két fél közösen elkezd dolgozni a közös életük megalapozásán. A párod dolgozik, te is elmehetsz egyetem mellett részmunkaidőbe, én is az egyetem hat évéből 4,5 felet végigdolgoztam, kereshettek egy olcsóbb albérletet, ahol össze tudtok cuccolni. Az sem baj, ha a kezdetekben minimális szinten besegítenek a szülők: az sincs ingyen, hogy otthon laktok. Ez, az eljegyzéssel ellentétben egy olyan dolog, ami valódi elköteleződést kíván a ti helyzetetekben, mert valamit fel kell áldoznotok miatta. Mert bocsi, de így ez a kapcsolat semmivel sem magasabb szintű egy tiniszerelemnél.

Viszont ettől függetlenül azt gondolom, hogy jó eséllyel a párod tényleg nincs elköteleződve igazán feléd. De nem a gyűrűből, hanem abból, hogy azt mondtad, semmit nem tesz azért, hogy egyenesbe hozza az életét, és úgy érzed, hogy neki ez a szint elég. Csak rosszfelé keresgéled a hibát. Azt meg, hogy az ő fejében mi játszódik le, csak ő tudja megoldani, még nekünk, gyakorisoknak sincs telepátiás képességünk...

Nekem az a véleményem, hogy ennek a kapcsolatnak nincs jövője, ameddig mind a ketten nem változtattok a hozzáállásotok. Mondom: mindketten. Te is. Ő is.

2020. szept. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
90%
Az összeköltözéshez nem kell házat, vagy lakást venni, főleg nem közösen 23 évesen... Ennyi ésszel hogy vagy te szabadlábon?
2020. szept. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem 5 év múlva lenne más kifogása... Nem gondolnám, hogy valaha elvenne, ha 5 év után egy eljegyzés gondolatára telerakja a gatyáját és kifogásokat keres erre. Holott nem a jövő hónapban lenne az esküvő. Persze ezt a pasik többsége sosem mondja a nő arcába, hisz akkor oda a fix szex. Húzzák az időt amíg a nő hajlandó várni, vagy amíg találnak mást.
2020. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Annyira fiatalok vagytok még. Persze tisztázzátok a jövőbeni célokat, de semmi értelme az eljegyzésnek komoly házassági szándék nélkül. Az eljegyzés nem azért történik, mert "az egy kis megerősítés". Az eljegyzés a házassági szándék megerősítése, illetve megelőlegezése.

Lehet, hogy 5 éve együtt vagytok, de nem éltetek még együtt, nem gondoskodtatok még egymásról, mégcsak nem is dolgoztál egy percet sem. Gyerekek vagytok még, hova ez a sietség?

2020. szept. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!