Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mi a megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a megoldás erre? Semelyik verzió nem jó?

Figyelt kérdés
A párommal három éve vagyunk együtt. Tudom, le fogtok szólni, de nekem gyerekkorom óta álmom az házasság is, a saját gyermek is. Hogy miért? Ez az álmom, ezt álmodtam meg...szóval ebből nem fogok engedni. Ezt a párommal is közöltem. Mikor összejöttünk, rá egy évig mondogatta, hogy meg akar kérni, el akar venni, ő is szeretne gyereket, stb....aztán ez abbamaradt. Mikor rákérdeztem, hogy miért, vagy mi történt, a pénzt hozta fel. Tény, hogy nem álltunk valami jól anyagilag, de azért a középréteghez sorolnám magunkat ráadásul nem is kell drága gyűrű. Utólag kiderült, hogy a családja fúr a hátam mögött és ők beszélték tele a fejét, hogy ráér megkérni. Nagyon szomorú lettem, hogyha igazán akarta volna, nem tudták volna lebeszélni, de még vártam. Egyszer viszont komolyan elbeszélgettem vele, hogy én már nem szeretnék tovább várni és inkább hagyjuk egymást, ha neki ez nem fog menni. Nagyon megijedt, hogy elhagyom és rá egy hónapra megkérte a kezem. Viszont láttam rajta már akkor is, hogy nem szívből teszi. Úgy érzem, mindenki jobban örült a gyűrűnek a baráti társaságban, mint ő. Mondtam is neki, hogy miért tette, ha még nem állt rá készen? Azt mondta, hogy teljesen valóban nem, viszont nem bírná ki, ha ezért hagynám el. Azt még tudni kell, hogy pénzünk mostanában úgy sem lesz esküvőre, tehát feleslegesen viselkedik úgy, mintha akasztani vinném, mert mostanában úgy sem lesz belőle semmi...bár nekem nem is az lenne a fontos, hanem maga a tudat, hogy hozzá tartozom. Szóval én nem a nagy buli miatt akartam férjhez menni sosem. Ő egyébként állítja, hogy boldog és stb...de tudom, hogy csak azért kért meg, hogy el ne hagyjam. Nem akartam kikényszeríteni a gyűrűt, bár tudom sokan fogtok támadni...de már 29 vagyok és igenis, ha ez az álmom, akkor nem maradok olyannal, aki nem akarja velem összekötni az életét és három év után azt sem tudja eldönteni, hogy megkérjen-e. Amúgy jól megvagyunk, ha a családja nem fúrna, teljes lenne a boldogság. A kérdés az, hogy ti vele maradnátok-e azok után, hogy nyilvánvalóan nem szívből kért meg, hanem hogy el ne hagyjam? Lehetne-e ebből még valami? Vagy hagyjam az egészet, főleg úgy, hogy a családja sem áll mellettünk? Nem tudom mit tegyek...azt hittem, nagyon boldog leszek majd ha megkér,de nem gondoltam, hogy így fog elsülni. Plusz a büszkeségemet is sérti, hogy nem érzem, hogy nekem úgy kellene rám erőltetni magam valakire. Senki nyakán nem akarok lógni.
2020. okt. 12. 10:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
És akkor meddig várjak, vagy mi lesz így? Mert nem hiszem, hogy az a normális, ha ettől a lépésétől szomorúságot érzek, mert látom rajta, hogy valami nem stimmel.
2020. okt. 12. 10:58
 12/24 anonim ***** válasza:
21%
Gratulálok, hogy sikerült kierőszakolnod a gyűrűt, rosszul vagyok ettől a női mentalitástól nőként. Pont ugyanannyi idős vagyok, párommal 9 éve vagyunk együtt és nem jegyzett el, nincs is szükségem gyűrűre, sem esküvőre. Sokkalta többet jelent ennél az, ahogyan minden nap viselkedik velem, amiket tesz értem. Gyűrű nélkül is tudom, hogy egymáshoz tartozunk és ezerszer boldogabb vagyok, mint a tradiciókat követő, kényszerből eljegyzett/megházasodott kortarsaim.
2020. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó, az lehet, hogy neked nem fontos, a párodnak nem fontos, és ti így boldogok vagytok. De a kérdezőnek ez fontos, tartsuk már tiszteletben más véleményèt. Mondom ezt úgy, hogy nekem szintén nem fontos a házasság.


Le kell ülni egy nagy, mély beszélgetésre. Ha ő nem akar elvenni, nem akar gyereket, és a te álmod ennek teljes ellentetje, akkor sajnos nem sok keresnivalótok van egymás mellett.

2020. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#11-es Nem érdemes várni, beszéljetek. Kellene lennie valami tervnek a fejében, és ezt jó volna, ha közölné! Lehet, hogy egyszerűen csak rád kontrázik, aki eljegyzés, esküvőben gondolkodik, hogy az több millió forint, és még ezt nem tudja megadni.

Lehet, hogy ő is sokkal őszintébb lenne, ha megmondanád, hogy kikényszerítettnek érzed az eljegyzést, és nem vagy boldog tőle.

2020. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Megmondtam neki, hogy így érzem, viszont ő állítja, hogy igenis, akarta. Illetve, hogy valóban nem állt rá készen teljesen, de leginkább azért, mert még anyagilag nem tartunk ott, ahol szerinte kellene és úgy érzi, hogy gáz így mások előtt, hogy tulajdonképpen a semmire kérte meg a kezem és még azt sem tudja pontosan, mivel akar foglalkozni, így bizonytalanságot érez. (A jelenlegi munkahelyével nem elégedett, lehet belevág egy tanfolyamba). Úgy látom, az egész fejében káosz van.
2020. okt. 12. 11:37
 16/24 anonim ***** válasza:
88%

Bocsi, kérdező, de szerintem egyikőtök sem áll túl éretten a témához.

Az eljegyzés azt jelenti, komolyan gondolod a házasságot is. Abba pedig nem lehet belevágni a kapcsolat olyan stádiumában, ahol még benne van a pakliban, hogy néhány komolyabb beszélgetés végeredménye a különváló utak lesznek.

Te nagyon siettetsz valamit anélkül, hogy belegondolnál, kihez is mész hozzá. Kétséges, hogy egyeznek a hosszú távú elképzeléseitek, emellett nem biztos, hogy tudtok egymással őszintén beszélni a problémáitokról, illetve benne van a pakliban, hogy a fiú nem szilárd jellem, mások által könnyen befolyásolható. Előbb ezekkel kapcsolatban kéne bizonyosságot szerezni.

A fiú pedig megkérte a kezed. Lehet, hogy még nem állt készen rá, és még neki is megvannak a megválaszolandó kérdései, kétségei. De az is lehet, hogy igazából már készen állt, egyszerűen csak kellett neki egy kisebb seggberúgás egy ekkora lépéshez.

Az, hogy tettünk egy esetleg elsietett lépést (ő megkérte a kezed, te pedig igent mondtál), önmagában nem befolyásolná a kapcsolathoz való hozzáállásom, nem ettől lesz jó vagy rossz valakivel sem rövid, sem hosszú távon. Beszélgessetek, beszélgessetek.

Egyébként miben merül ki, hogy a családja fúr? Felnőtt embert nem lehet csak úgy befolyásolni. Viszont ostobaság ragaszkodni tévesnek bizonyuló állásponthoz pusztán azért, mert nem magadtól jöttél rá a tévedésedre, hanem mondjuk más hívta fel rá a figyelmed (mondjuk arra, hogy az első év rózsaszín ködét fenntartásokkal kell kezelni - de persze mit tudjuk mi, hogy volt ez).

2020. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
38%
És te az ő felesége akarsz lenni vagy tök mindegy csak vegyen már el valaki, mert az álmodnak 30 éves korodra kell teljesülnie?
2020. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a rosszindulatot. Miért ne lehetne valakinek ez az álma? Hiszen senkinek nem fáj. Mondhatnád erre, hogy de, a férjemnek fáj. Ha neki fáj, akkor viszont nem kell elvegyen. Nem fegyvert tartok a fejéhez csak nem akarok vele lenni, ha ő nem engem tart feleségnek valónak. Illetve igen, vele szerettem volna leélni az életemet és baromi rosszul esik, hogy ő valószínűleg nem ugyanezt érzi.
2020. okt. 12. 12:24
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, először magadban tisztázd, mit szeretnél elérni és aztán vázold fel neki is. A válaszától függően változik majd a beszélgetés iránya. Hasonló helyzetben én a masik oldalon voltam. Amikor az ex megkért volna (tényként közölte, hol fogunk élni, hány gyereket szülök, hol tudok dolgozni, ezek neki már lánykérésnek számítottak), akkor éreztem, hogy nekem addig az állapotig jó volt vele, de férjnek nem kell. Talán a párod is ilyesmit érez, viszont mivel esküvő a láthatáron sincs, ezért bátran kérdezhet bármit, mert úgysem kell lépnie, de te addig is vele maradsz és az idő az elteltével akad majd valami, ami miatt véglegesen maradsz, de házasság nélkül.

Ha valaki hezitál ennyi idősen 3 év után, az nem akar szívből elvenni és nem is fog.

A saját megnyugtatásodra beszélj vele, de szinte biztos vagyok benne, hogy szétválás lesz a vége, mert annyira ellentétes terveitek vannak. Vagyis neked határozott, neki semmilyen. Ebbe nem lehet gyereket tervezni és 29 évesen nincs néhány plusz éved várni,hogy hátha megjön neki az ihlet...

2020. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%

Szeret téged... valamennyire. Annyira azért nem, hogy feleségül vegyen.

Ha nem lenne előtted rózsaszín köd, te is láthatnád, hogy komoly gondok vannak nálatok. Először is, mi az, hogy a családja telebeszéli a fejét? A családja így, a családja úgy, a családja fúr téged, ellenetek vannak stb. Felnőtt férfi, nem kellene hagynia, hogy beledumáljanak az életébe.

Akkor ez a megfogalmazás, hogy úgy viselkedik, mintha akasztani vinnéd... és szerinted egyértelmű, hogy csak azért kért meg, mert nem akarta, hogy elhagyd... hát nekem ilyen körülmények közt nem kellene a gyűrű, bármennyire is házasságpárti vagyok.

A "nincs pénz esküvőre" megint csak egy jó kifogás a részéről, nehogy bevedd. Hétköznap, két tanúval ingyen is összeadnak, és ha hívők vagytok, a templom ajtaja sem csak egy 100 fős násznép előtt áll nyitva.

Én úgy látom, hogy azért adta a gyűrűt, mert 1) ott akartad hagyni 2) úgy volt vele, hogy dob neked egy csontot, hogy pár évre befogd a szádat, és legalább az eljegyzés miatt ne idegesítsd.

29 éves vagy, nincs sok időd, ha gyereket is szeretnél. Ha ennyire fél az esküvő gondolatától, szerinted a gyerek témát meddig fogja húzni? Nincs azzal baj, ha valaki nem akar gyereket, de az, hogy ezt a tényt elhallgatja, sőt becsapja a másikat, undorító. Ő ráér, senki sem veszi a szájára, ha a harmincas éveiben nincs felesége meg gyereke, sőt ha úgy dönt, hogy 40 évesen akar családot alapítani, ő megteheti, de te már nem nem feltétlenül.

De gondolj bele, mennyire komolyak a szándékai, ha még egy stabil munkahelye sincs, hanem most akar belekezdeni új tanfolyamokba. Szerinted tanulás és önmegvalósítás mellett az a vágya, hogy a kakis pelenkákat cserélgesse? Mert szerintem nem.

Én a helyedben még egyszer utoljára elbeszélgetnék vele, és megkérném, hogy tűzzük ki az esküvő időpontját. Ha látnám rajta, hogy csak mellébeszél és hárítja a témát, én nem pazarolnék el rá több időt.

2020. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!