Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mi a megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a megoldás erre? Semelyik verzió nem jó?

Figyelt kérdés
A párommal három éve vagyunk együtt. Tudom, le fogtok szólni, de nekem gyerekkorom óta álmom az házasság is, a saját gyermek is. Hogy miért? Ez az álmom, ezt álmodtam meg...szóval ebből nem fogok engedni. Ezt a párommal is közöltem. Mikor összejöttünk, rá egy évig mondogatta, hogy meg akar kérni, el akar venni, ő is szeretne gyereket, stb....aztán ez abbamaradt. Mikor rákérdeztem, hogy miért, vagy mi történt, a pénzt hozta fel. Tény, hogy nem álltunk valami jól anyagilag, de azért a középréteghez sorolnám magunkat ráadásul nem is kell drága gyűrű. Utólag kiderült, hogy a családja fúr a hátam mögött és ők beszélték tele a fejét, hogy ráér megkérni. Nagyon szomorú lettem, hogyha igazán akarta volna, nem tudták volna lebeszélni, de még vártam. Egyszer viszont komolyan elbeszélgettem vele, hogy én már nem szeretnék tovább várni és inkább hagyjuk egymást, ha neki ez nem fog menni. Nagyon megijedt, hogy elhagyom és rá egy hónapra megkérte a kezem. Viszont láttam rajta már akkor is, hogy nem szívből teszi. Úgy érzem, mindenki jobban örült a gyűrűnek a baráti társaságban, mint ő. Mondtam is neki, hogy miért tette, ha még nem állt rá készen? Azt mondta, hogy teljesen valóban nem, viszont nem bírná ki, ha ezért hagynám el. Azt még tudni kell, hogy pénzünk mostanában úgy sem lesz esküvőre, tehát feleslegesen viselkedik úgy, mintha akasztani vinném, mert mostanában úgy sem lesz belőle semmi...bár nekem nem is az lenne a fontos, hanem maga a tudat, hogy hozzá tartozom. Szóval én nem a nagy buli miatt akartam férjhez menni sosem. Ő egyébként állítja, hogy boldog és stb...de tudom, hogy csak azért kért meg, hogy el ne hagyjam. Nem akartam kikényszeríteni a gyűrűt, bár tudom sokan fogtok támadni...de már 29 vagyok és igenis, ha ez az álmom, akkor nem maradok olyannal, aki nem akarja velem összekötni az életét és három év után azt sem tudja eldönteni, hogy megkérjen-e. Amúgy jól megvagyunk, ha a családja nem fúrna, teljes lenne a boldogság. A kérdés az, hogy ti vele maradnátok-e azok után, hogy nyilvánvalóan nem szívből kért meg, hanem hogy el ne hagyjam? Lehetne-e ebből még valami? Vagy hagyjam az egészet, főleg úgy, hogy a családja sem áll mellettünk? Nem tudom mit tegyek...azt hittem, nagyon boldog leszek majd ha megkér,de nem gondoltam, hogy így fog elsülni. Plusz a büszkeségemet is sérti, hogy nem érzem, hogy nekem úgy kellene rám erőltetni magam valakire. Senki nyakán nem akarok lógni.
2020. okt. 12. 10:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
84%

20-assal egyetértek.

Ugyan nem ismerlek titeket, de szerintem esélyes, hogy nem szeret annyira, hogy elvegyen. Nagyon jó ez így neki, mindig kéznél vagy, de nem akar elköteleződni. Be kellett fogni a szádat a gyűrűvel, mert ha elhagyod, akkor már egyből nem lesz ilyen kényelmes neki az élet, fix barátnő nélkül, aki egyben fix házvezetőnő és szakácsnő is.

A családja hozzáállásán is elgondolkodnék. Biztos, hogy szeretnél szülni egy ilyen kapcsolatba? Ha már most befolyásolható a párod, akkor ez csak rosszabb lesz, mikor anyós pl. a saját gyereked ellen hangol majd.

Tudom, hogy nehéz elbeszélgetni. Páromból is harapófogóval kell kihúzni, hogy beszéljen a saját érzéseiről, vágyairól a "nekem mindegy" helyett. De mindenképp leülnék és átbeszélném, kérném, hogy tűzzük ki az esküvő időpontját, mert ez nem a pénzen múlik.

2020. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg egy nagyon fontos tény mellett elmennek a válaszok. Hány éves a párod?

Ha úgy érzi, hogy még nem tartotok ott az életben, ahol kéne, akkor nyilvánvalóan bizonytalan. Nem veled kapcsolatban, hanem az egész élettel kapcsolatban. Egy ilyen helyzetben nehéz meghozni egy ekkora döntést, főleg nyomás hatására úgy, hogy esküvő úgysem lesz még egy darabig. Ennek az egésznek nem sok értelme van így.

A férjem 35 éves. Idén házasodtunk össze 4 év után. 2 éve egy beszélgetésnél még teljesen bizonytalan volt, hogy mikor akar megházasodni, látszólag nem szerepelt a közeli terveiben. Utólag megértem, mert itt voltunk egy lakásfelújítás közepén, melyik férfi gondolkozik párhuzamosan lánykérésen!? Nálunk is volt belőle némi feszkó, de gyorsan túlléptünk rajta, lefoglaltak a mindennapok. Aztán egy átlag este előjöttek a tervek és megbeszéltük, hogy következő tavasszal összeházasodunk. Nem volt erőltetés, sem vita, sem semmi. Úgy éreztem, hogy benne addigra érett meg ez a gondolat. Sőt... amikor az esküvőhöz közeledtünk, akkor ő hozta fel, hogy utána jöhet is rögtön a gyerek.

Simán lehet, hogy a te párodnak is ízlelgetnie kell még a dolgot. Szerintem ela házasság pont nem egy olyan döntés, amit lila köddel kellene meglépni teljesen felelőtlen döntés mellett.

2020. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
15%
Nem a családja a hibás(mint soha egy 3-fél). Ha Neked nem a buli kell, akkor miért nem mentek 2 tanúval, lehet úgy máshogy állna hozzá. Pasiknak nem kell a hercegnős, felhajtás, sok macerával. Magadon is gondolkodj el, hogy ez miért fontos Neked? Mit és kinek akarsz bizonyítani, hogy ez sürgős? Miért gondolod,hogy ettől függenek az érzelmei a másiknak? HA lesz esküvő mi fog köztetek változni? Mi esz más a hétköznapokban? Jobban szeret majd, jobban törődik Veled? Nem, semmi nem fog változni.
2020. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
64%
Én totálisan nem vagyok esküvő párti szerintem ez egy papír aminek tulajdonképpen a jogi dolgokon túl jeletősége nem sok van, mivel házasságon kívül sem teszek semmi olyat amit házasságban tennék. Én is nemrég jutottam oda, hogy szeretnék gyereket, a párom viszont ragaszkodott hozzá, hogy először esküvő. Én belementem nem önszántamból de boldogan, mert ha neki ez az álma mit veszíthetek? semmit. Szóval szerintem fontos a másik személyisége is, itt most feltettél egy kérdést, de nem ismerjük a másikat így nehéz tanácsot adni, lehet imád, szeret téged csak totálisan nem híve a házasságnak. Ha megkérte a kezed az azt jelenti hogy érted megteszi bár a füle nem fűlik hozzá. Ez is egy lehetőség..... Előzőekkel egyetértek abban, hogy jó sok beszélgetés, minőségi idő és kommunikáció nagy segítség.
2020. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!