Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mi a megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a megoldás erre? Semelyik verzió nem jó?

Figyelt kérdés
A párommal három éve vagyunk együtt. Tudom, le fogtok szólni, de nekem gyerekkorom óta álmom az házasság is, a saját gyermek is. Hogy miért? Ez az álmom, ezt álmodtam meg...szóval ebből nem fogok engedni. Ezt a párommal is közöltem. Mikor összejöttünk, rá egy évig mondogatta, hogy meg akar kérni, el akar venni, ő is szeretne gyereket, stb....aztán ez abbamaradt. Mikor rákérdeztem, hogy miért, vagy mi történt, a pénzt hozta fel. Tény, hogy nem álltunk valami jól anyagilag, de azért a középréteghez sorolnám magunkat ráadásul nem is kell drága gyűrű. Utólag kiderült, hogy a családja fúr a hátam mögött és ők beszélték tele a fejét, hogy ráér megkérni. Nagyon szomorú lettem, hogyha igazán akarta volna, nem tudták volna lebeszélni, de még vártam. Egyszer viszont komolyan elbeszélgettem vele, hogy én már nem szeretnék tovább várni és inkább hagyjuk egymást, ha neki ez nem fog menni. Nagyon megijedt, hogy elhagyom és rá egy hónapra megkérte a kezem. Viszont láttam rajta már akkor is, hogy nem szívből teszi. Úgy érzem, mindenki jobban örült a gyűrűnek a baráti társaságban, mint ő. Mondtam is neki, hogy miért tette, ha még nem állt rá készen? Azt mondta, hogy teljesen valóban nem, viszont nem bírná ki, ha ezért hagynám el. Azt még tudni kell, hogy pénzünk mostanában úgy sem lesz esküvőre, tehát feleslegesen viselkedik úgy, mintha akasztani vinném, mert mostanában úgy sem lesz belőle semmi...bár nekem nem is az lenne a fontos, hanem maga a tudat, hogy hozzá tartozom. Szóval én nem a nagy buli miatt akartam férjhez menni sosem. Ő egyébként állítja, hogy boldog és stb...de tudom, hogy csak azért kért meg, hogy el ne hagyjam. Nem akartam kikényszeríteni a gyűrűt, bár tudom sokan fogtok támadni...de már 29 vagyok és igenis, ha ez az álmom, akkor nem maradok olyannal, aki nem akarja velem összekötni az életét és három év után azt sem tudja eldönteni, hogy megkérjen-e. Amúgy jól megvagyunk, ha a családja nem fúrna, teljes lenne a boldogság. A kérdés az, hogy ti vele maradnátok-e azok után, hogy nyilvánvalóan nem szívből kért meg, hanem hogy el ne hagyjam? Lehetne-e ebből még valami? Vagy hagyjam az egészet, főleg úgy, hogy a családja sem áll mellettünk? Nem tudom mit tegyek...azt hittem, nagyon boldog leszek majd ha megkér,de nem gondoltam, hogy így fog elsülni. Plusz a büszkeségemet is sérti, hogy nem érzem, hogy nekem úgy kellene rám erőltetni magam valakire. Senki nyakán nem akarok lógni.
2020. okt. 12. 10:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
22%
Mi a rákot csináltál 26 éves korodig, ha annyira hajtod az álmod?
2020. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Sajnos komolytalanok voltak azok a fiúk, akikkel együtt voltam. Plusz volt egy két éves időszak mikor egyedül voltam, mert beleuntam abba, hogy átverjenek. Épp ezért bánt, hogy a jelenlegi barátommal úgy éreztem, megtaláltam, akire egész életemben vártam. Ezért különösen nagy csalódás a jelenlegi helyzetem.
2020. okt. 12. 10:22
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Úgy viselkedik, mintha akasztani vinnéd...hát ha így érez a veled való házassággal kapcsolatban, akkor ott azt kár is erőltetni. Lehet, elvenne, csak hogy csendben maradj, de ez sosem lenne szívből jövő "ajándék". Válni pedig nehezebb, mint szakítani.

Oka van, ha nem akarja veled összekötni az életét.

2020. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem az elhagyás kellene, hogy eszedbe jusson, hanem az őszinte beszélgetés. 30 körül azért már elég felnőttek vagytok, kialakult jövőképpel. Az anyagiakat hagyjuk, 2 tanúval, vagy nagy lagzi nélkül is lehet házasodni. Ha nem szerepel a házasság, gyerekvállalás az ő elkövetkezendő 2-3 éves tervében, akkor nem egymáshoz valóak vagytok.
2020. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Hááát, nehéz ügy. Én megértelek, rühellem azt a felfogást, hogy a nő csöndben várja ki, hogy a férfi döntsön ebben a kérdésben. Legyen már beleszólása az embernek a saját életében. És igen, ha te feleség akarsz lenni, csaldot szeretnél, akkor nem kell hagyni, hogy valaki évekig húzza az idődet "még nem állok készen" szöveggel. Nekem az a véleményem, hogy ha el akarna venni, azt 3 év után tudná. És tökmindegy, hogy a családja miatt bizonytalan, vagy más miatt, ha ennyi év alatt nem sikerült eldöntenie, és még mindig nem mer teljesen elköteleződni melletted, akkor szerintem sajnos nem érzi, hogy te vagy az igazi. Ne menj hozzá szerintem, ne érd be ennyivel.
2020. okt. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Én is ezt nem értem, hogy jó, oka van...de miért nem lehet őszintén elmondani? Miért fél attól hogy elhagyom, ha amúgy sem velem tervez?
2020. okt. 12. 10:38
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem téged, magadban nagyon szeret, de lehet nem arra vágyik amire te. Viszont ezt nem meri elmondani, mert fél, hogy elhagyod. Elég nagy dilemmának tűnik
2020. okt. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt meg kellene beszélnetek. Tudom, nem sokat segítettem, de csak ő tud választ adni. Olyantól meg végképp ne akarj gyereket, aki nem tud őszintén válaszolni, ha már feltetted számára a kérdéseidet.


Egyébként a 7. válaszolóban van valami. Szerintem szeret, de nem biztos, hogy ő is ennyire vágyik családra

2020. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De akkor mégsem szeret, ha tudja, hogy nekem ez az álmom, azt hazudja, hogy neki is és mégis húzza az időt évekig. Nem?
2020. okt. 12. 10:51
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az emberek többsége önzőn szeret. Veled akar lenni, próbálja magában helyrerakni ezt a dolgot.
2020. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!