Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor kell a szülőktől megkérn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kell a szülőktől megkérni a lány kezét?

Figyelt kérdés
Lassan 6 éve vagyok a párommal és úgy érzem ideje egy magasabb szintre lépnem vele. Már vannak tervek az Ő eljegyzésére viszont a szülőktől is szeretném elkérni a lány kezét csak nem tudom hogy ez hogy zajlik. Saját tapasztalatok alapján, esetleg ismerősök által elmesérve tudnátok nekem erről mesélni, hogy ez hogy kell kinézzen vagy mikor és hogy kell ezt lerendezni?
2020. dec. 10. 01:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Például Karácsony is nagyon szép alkalom.

A karácsonyi vacsora, vagy ebéd is alkalmas rá.


Nem kell nagy fakszni.

Mielőtt hozzálátnátok az ünnepi lakomának, felállsz és azt mondod:

"Kedves Anyuka, kedves Apuka, engedjék meg, hogy megkérjem Évike kezét.

Szeretnénk összeházasodni, családot alapítani."


És akkor előveszed a gyűrűt és Évike ujjára húzod.

Csók, koccintás.

2020. dec. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2020. dec. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Kérd meg a barátnőd kezét először és utána beszéld meg vele, hogy nem bánná e, ha a szülőktől is megkéred.

Személy szerint nagyon nem örülnék, ha a barátom a szüleimtől is megakarná kérni a kezem, ez az én döntésem, nem ők fogják eldönteni, plusz nem ilyen régimódiak és nagyon kínos lenne számukra is, akkor is hacsak egy gesztus és nincs jelentősége.

Utána tervezgesd közösen ezt a barátnőddel, ha beleegyezett, mégiscsak ő ismeri a szüleit és azt, hogy mit értékelnek és mit nem.

2020. dec. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ne hozd kellemetlen helyzetbe a párodat! Kérd meg szépen tőle a saját kezét, aztán beszéljétek meg, hogy mi legyen a szülőkkel!
2020. dec. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Soha.

Ha a barátnőd nem egy vérkonzervatív lány, iszonyúan kellemetlen lesz ez a helyzet.

2020. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Az én férjem is rakaszkodott hozzá, hogy megkérjen apukámtól is, mert azt úgy illik. megkérte a kezem, kettesben, majd egy következő hétvéén elutaztunk apukámékhoz, ahol a férjem megkért tőle is. Apukám csak nézett, hogy neki kb mindegy, minek kérdez tőle ilyeneket :)
2020. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Soha!!!!!!!!!
2020. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes, nálunk előtte szokás, ha valaki szeretné (többnyire ma már nem nagyon van ilyen). És persze titokban, hogy a lány ne tudja meg. Egy ismerős személyesen is találkozott a leendő apósával a lánykérés napján.

De ma már nem nagyon szokás, nem is nagyon szokták "elkérni a lányt" csak max bejelentik az apának, és kész.

2020. dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
36%
Szerintem kedves dolog előtte "engedélyt kérni" a szülőktől. Én sok ilyet hallottam a környezetemben. Illedelmes úgy intézni például, hogy elmész a lányos házhoz, anyukának egy szál virág, apukának egy üveg alkohol vagy bármi amit szeret, elmondod a szándékaid és ennyi :) Ha már együtt vagytok 6 éve, biztos jól ismered őket, tudod milyenek, örülnének-e ennek. Ha modernebb felfogásúak intézhetitek utána is miután barátnőd igent mondott. Ha kicsit régimódibbak, a fent leírt folyamat szerintem mindenképp egy tiszteletreméltó gesztus lenne feléjük :)
2020. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülőktől??? Azt úgy 100-150 éve kellett. Most két felnőtt ember eldönti, hogy szeretnének összeházasodni, és ez így van jól. A szülőknek ehhez max annyi köze van, hogy bejelentik nekik: összeházasodnak, és részt vesznek az esküvőn ( ha akarnak).
2020. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!