Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Velem van a baj, hogy még nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, hogy még nem állnék készen egy esetleges eljegyzésre?

Figyelt kérdés

A barátommal két éve együtt vagyunk. Valamelyik nap a telefonjában nézegettem a közös képeinket, de rám szólt, hogy az anyukájával való beszélgetést ne nyissam meg, mert a karácsonyi ajándékomról beszélnek.

Nyilván elkezdtem egyből gondolkozni, hogy mi lehet az, aztán beugrott, hogy mi van ha el akar jegyezni és mindjárt ki is fejtem, hogy miért gondolom ezt.

Ugyan idén tavasszal beszélgettünk az eljegyzésről, én kifejezetten megmondtam neki, hogy én még egy 2-3 évig biztos nem állok készen a dologra. Viszont kb. ugyanebben az időszakban az anyukája előszedte a dédnagyi eljegyzési gyűrűjét és megmutatta barátomnak, hogy ez itt van, ha esetleg arra kerülne a sor.

A gyűrű nagyon picike ujjra lett tervezve, nekem sokkal vastagabb a gyűrűs ujjam barátom elmondása szerint és kicsit attól tartok, hogy mi van, ha összebeszél az anyukájával, hogy csináltassák meg a gyűrűt olyanra, ami az én méretem és valamikor karácsony/új év környékén akar majd eljegyezni.

Nem tudok mást elképzelni, hogy miért beszélne össze az anyukájával ajándék kapcsán, hiszen pénze van, ajándékot tudna egyedül is venni, azzal pedig tisztában van, hogy miknek örülnék karácsonyra, mert beszélgettünk róla.

Nagyon tartok attól, hogy meg akarja kérni majd a kezem és tudom, hogy nemet mondanék még most, mert nem állok készen rá, csak azt is tudom, hogy az borzasztó kellemetlen szituációt szülne, de csak azért igent mondani meg nem akarok, hogy mindenki boldog legyen és ne legyen kellemetlen senkinek se.

Remélem csak túlgondolom a dolgot, mert szeretem a barátomat, de még egy eljegyzést én korainak tartanék.



2021. nov. 28. 13:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

"Nyilván elkezdtem egyből gondolkozni, hogy mi lehet az, aztán beugrott, hogy mi van ha el akar jegyezni és mindjárt ki is fejtem, hogy miért gondolom ezt."

Túlgondolod. Karácsony lesz, persze, hogy szó van meglepetésről, ajándékrl, amiről szeretné, ha az maradna. Én se szeretném, ha párom megtalálná, hogy mi lesz az ajándék. Nálunk családon belül van egy íratlan szabály, hogy karácsony előtt nem kutakodunk és ha elmegy valaki vásárolni, akkor nem kérdezzük meg, hogy hova... :))


Amúgy én se szeretnék egy évnél tovább jegyben járni. Egyszerűen azért, mert az eljegyzés azt jelenti, hogy megkérdezte, hogy leszek-e a felesége és elhatároztuk, hogy összeházasodunk. Nevetséges és fölösleges is, ha már 5 éve csak "határozzuk" el.

De ez abszolút magánügy, mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó.

2021. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Neked láthatóan 2 év elteltével is kevésbé fontos ez a kapcsolat, nem tervezel közös jövöt vele, nem ott tartasz érzelmileg ahol ő, ha valóban eljegyzést tervez. Nincs ezzel baj, de nem ártana megbeszélni. Avagy egyszerűen nemet mondasz, ha megkér és probléma megoldva.

De az is lehet, hogy túlgondolod, és eszében sincs feleségül venni.

2021. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%
Én mondjuk biztosan nemet mondanék olyan embernek, aki tök meglepiből akarna eljegyezni, mikor az közös döntés.
2021. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Na? :)
2021. dec. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mi lett? Nagyon kíváncsi vagyok.
2022. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!